Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia w Gdańsku
Studia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji przygotowują do rozwiązywania określonych problemów techniczno-organizacyjnych z obszarów zarządzania i inżynierii produkcji.
Studenci poznają zagadnienia z zakresu inżynierii produkcji, procesów i systemów produkcyjnych, systemów informatycznych, zarządzania i ekonomiki produkcji, systemów zarządzania produkcją, jakością wyrobów i procesów.
Kierunek dostępny jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Zarządzanie i inżynieria produkcji - specjalności
Na studiach pierwszego stopnia realizowane są specjalności:
- informatyka w zarządzaniu
- inżynieria ochrony środowiska
- mechatronika
- inżynieria produkcji
- logistyka i zarządzanie transportem.
Na drugim stopniu można wybrać:
- inżynieria procesów produkcyjnych
- zarządzanie systemami produkcyjnymi
- zarządzanie logistyką
- odnawialne źródła energii
- inżynieria zarządzania
- zarządzanie jakością
- zarządzanie zasobami ludzkimi.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – przedmioty na studiach
W programie nauczania znajdą się: systemy zarządzania jakością, materiałoznawstwo, podstawy zarządzania produkcją i usługami, innowacje w inżynierii produkcji, mechanika, elektrotechnika i elektronika, metrologia i systemy pomiarowe, termodynamiki, projektowanie procesów technologicznych, wytrzymałość materiałów, podstawy mechatroniki i sztuczna inteligencja, komputerowe wspomaganie programowania, automatyzacja i robotyzacja przemysłu, podstawy konstrukcji maszyn.
Czym zajmuje się menedżer produkcji?
Specjalista z tej dziedziny odpowiedzialny jest za szeroko pojęte zarządzanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Zajmuje się przykładowo analizowaniem istniejących rozwiązań organizacyjnych, zarządczych oraz technicznych. Decyduje o formach organizacji produkcji, doborze maszyn, urządzeń, obiektów, systemów, procesów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – rekrutacja w Gdańsku
Podczas naboru na Politechnikę Gdańską punktowanymi przedmiotami jest matematyka, język polski, język obcy oraz fizyka.
Uczelnia niepubliczna rekrutuje według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie i inżynierię produkcji w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – praca po studiach
Absolwenci kierunku zatrudniani są przykładowo w:
- podmiotach gospodarczych produkcyjnych i usługowych
- małych i średnich przedsiębiorstwach jako inżynier ds. zapewnienia jakości
- instytucjach administracyjnych.
Mogą zajmować takie stanowiska, jak inżynier zarządzania produkcją, inżynier ds. zapewnienia jakości, inżynier technolog wyrobów i procesów, inżynier ds. planowania i sterowania produkcją, inżynier ds. utrzymania ruchu, inżynier programista obrabiarek i maszyn CNC.
Czy warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji?
Studia na tym kierunku to wiele zajęć praktycznych. W laboratoriach i pracowniach studenci zapoznają się z nowoczesnymi centrami obróbkowymi i technologiami, metodami szybkiego prototypowania w 3D, komputerowym wspomaganiem projektowania, wytwarzania oraz kontroli jakości procesów produkcyjnych i wyrobów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opinie
Studia na tym kierunku są cenione w dynamicznie rozwijających się branżach, takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, IT czy logistyka.
Zdobyta wiedza jest uniwersalna i uznawana za granicą, co daje szansę na karierę międzynarodową. Praca w sektorze technicznym i zarządzaniu produkcją jest dobrze opłacana, szczególnie na stanowiskach kierowniczych.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik