Bezpieczeństwo morskie
Studia na Bezpieczeństwie morskim koncentrują się na ochronie działalności ludzkiej na morzu, przeciwdziałaniu zagrożeniom życia i mienia mających swe źródło w czynnikach środowiskowych i eksploatacyjnych.
Oferowana jest specjalność terroryzm morski.
Studenci uczą się diagnozowania i analizowania problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa morskiego państwa. Poznają istotę i uwarunkowania bezpieczeństwa oraz zasady funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa.
Uzyskują kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa morskiego państwa, rozwoju gospodarki morskiej, transportu morskiego, współpracy międzynarodowej oraz ochrony obszarów morskich.
Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo morskie
Studia na kierunku Bezpieczeństwo morskie są doskonałą propozycją dla tych kandydatów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w sektorze gospodarki morskiej, zainteresowanych bezpieczeństwem transportu morskiego, turystyką morską, bezpieczeństwem eksploatacji zasobów morskich.
Bezpieczeństwo morskie to również atrakcyjna propozycja dla planujących swoją przyszłość zawodową w służbach i instytucjach publicznych, odpowiadających za bezpieczeństwo morskie państwa.
Program kształcenia na kierunku bezpieczeństwo morskie
Wśród przedmiotów kształcenia znajdą się m.in.:
- Bezpieczeństwo morskie w Unii Europejskiej;
- Geografia morza i wybrzeża;
- Prawne podstawy bezpieczeństwa morskiego;
- Bezpieczeństwo obszarów morskich;
- Logistyka morska w sytuacjach kryzysowych;
- Ochrona morskiej infrastruktury krytycznej;
- Współczesny terroryzm morski.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku bezpieczeństwo morskie
Rekrutacja odbywa się w oparciu o dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów.
Perspektywy pracy po kierunku bezpieczeństwo morskie
Absolwenci przygotowani są do do pracy w sektorze gospodarki morskiej, jednostkach zajmujących się współpracą międzynarodową i szeroko rozumianym bezpieczeństwem państwa i obywateli.
Opinie o kierunku bezpieczeństwo morskie
Studia pozwalają uzyskać kompetencje, które aktualnie są potrzebne do wykonywania pracy w zawodzie obejmującym problematykę bezpieczeństwa.