Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej stworzono z myślą o studentach licencjackich, realizujących kształcenie w ramach programu Człowiek w cyberprzestrzeni, a także pokrewnych kierunkach z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Studia mają charakter interdyscyplinarny i zakładają, że absolwent zdobędzie kwalifikacje z zakresu prawa, informatyki i nauk socjologicznych potrzebne do funkcjonowania w wieloaspektowej gospodarce cyfrowej.
Kierunek Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej opracowana w taki sposób, że program zawiera moduły tematyczne dotyczące różnych aspektów gospodarki cyfrowej. Student w ramach modułu będzie mógł wybrać przedmioty z listy, by optymalnie rozwijać swoje zainteresowania.
Studia kończą się napisaniem pracy magisterskiej i jej obroną.
Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Kształcenie na prezentowanym kierunku Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej mogą podjąć studenci z tytułem licencjata, którzy ukończyli studia pokrewne tematycznie (obszar bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwa).
Program kształcenia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Program studiów jest realizowany podczas zajęć o charakterze wykładowym, ćwiczeń, a także warsztatów, wykładów monograficznych i konwersatoriów.
Studenci mają do wyboru przedmioty z zakresu nauk prawnych, informatyki i nauk socjologicznych.
Studenci mogą kształtować kompetencje w zakresie gospodarki cyfrowej i zapewnianiu jej bezpieczeństwa z różnych perspektyw.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
W przypadku studiów drugiego stopnia kwalifikacja odbywa się w oparciu o średnią z toku studiów.
Do średniej z toku studiów nie wlicza się oceny pracy licencjackiej (magisterskiej) ani oceny z egzaminu licencjackiego (magisterskiego).
Perspektywy pracy po kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Absolwent studiów jest przygotowany do prowadzenia badań naukowych i rozwojowych nad zjawiskiem gospodarki cyfrowej.
Może znaleźć zatrudnienie na stanowiskach w administracji publicznej oraz podmiotach prywatnych, których działalność jest oparta o zaawansowaną technologię.
Opinie o kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
W ostatnich latach kierunki studiów poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu (morskie, militarne, informacyjne, państwa, wewnętrzne) są bardzo popularne.
Kształcenie w tym zakresie oferują zarówno uczelnie publiczne, jak i liczne szkoły wyższe niepubliczne.