Studia w Częstochowie

Częstochowa leży w malowniczym terenie, w paśmie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to dobre miejsce na studia dla osób, które kochają piesze wędrówki. Miasto może stać się bazą wypadową na jurajskie szlaki, gdzie na odkrycie czekają warownie jurajskie, zamki, ostańce skale, jaskinie i różnorodne formy wapienne. Częstochowa to ważny ośrodek akademicki na edukacyjnej mapie Polski. Chociaż jej sława w tym zakresie została przyćmiona przez turystykę pielgrzymkową, to jednak znajduje się tam kilka uczelni wyższych, w tym politechnika.

Kierunki, które można studiować w Częstochowie:

administracja, biologia, biotechnologia budownictwo, chemia, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, filozofia, finanse i rachunkowość, fizyka, fizyka techniczna, grafika, historia, informatyka, informatyka i ekonometria, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa,inżynieria środowiska, logistyka, malarstwo, matematyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, metalurgia, ochrona środowiska, pedagogika, pielęgniarstwo, politologia, praca socjalna, technologia żywności i żywienia człowieka, telekomunikacja, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne

Myśląc o studiach w Częstochowie można postawić na uczelnie publiczne:

Uczelnie niepubliczne w Częstochowie to:

Po zajęciach czekają na studentów różne atrakcje. Oprócz standardowego kina można wybrać się do Teatru im. Adama Mickiewicza lub miejscowej filharmonii. W Muzeum Produkcji Zapałek można zapoznać się z procesem produkcji i historią tych codziennie używanych przedmiotów. W czasie sprzyjającej pogody warto odwiedzić Park Miniatur, gdzie zgromadzono miniatury budowli sakralnych z całego świata. W mieście odbywają się imprezy studenckie takie jak juwenalia, Mistrzostwa Uczelni Wyższych w Grach Zespołowych, czy Festiwal Uczelni Wyższych.

Architektura Częstochowy to nie tylko klasztor na Jasnej Górze, ale także klasycystyczny ratusz i stare kamienice.

Częstochowa to także prężny ośrodek przemysłowy. Duża część terenów należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W mieście działa też Częstochowski Park Przemysłowy oraz klastry przemysłowe. Daje to niezłą perspektywę na pracę po ukończeniu studiów wyższych.

Płożenie miasta, oferta edukacyjna uczelni wyższych i atrakcje sprawiają, że warto rozważyć to miasto jako miejsce na studia.

Zapraszamy na nasz częstochowski srwis: https://studia-czestochowa.opinieouczelniach.pl/