Kosmetologia w Gdańsku
Kosmetologia - studia
Popularność kierunku wynika z rosnącej świadomości odnośnie dbałości o nasz wygląd, kondycję skóry, włosów, a także kultu młodości, urody. Branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie oferując coraz bardziej zaawansowane zabiegi, kosmetyki.
Studenci uczą się wykonywania różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych skóry, jak choćby oczyszczanie, nawilżanie, złuszczanie, tonizowanie i maski, mikrodermabrazja, peeling chemiczny, mezoterapia igłowa, terapia światłem czy elektrostymulacja. Poznają zasady profesjonalnego wykonywania makijażu na różne okazje. Są przygotowywani do prowadzenia doradztwa w zakresie pielęgnacji skóry, zdrowego trybu życia i dobrych nawyków kosmetycznych. Mogą w przyszłości również prowadzić szkolenia, warsztaty i prezentacje dotyczące pielęgnacji i urody.
Kierunek realizowany jest także w języku angielskim - Cosmetology – bachelor studies in English.
Kosmetologia - przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in.: chemia żywności, anatomia człowieka, mikrobiologia ogólna i żywności, promocja zdrowia, analiza i ocena jakości żywności, kliniczny zarys chorób, dietetyka pediatryczna, poradnictwo dietetyczne, edukacja dietetyczna,.
Kosmetologia w Gdańsku – specjalności
Oferta kształcenia obejmuje w tym ośrodku akademickim następujące specjalności, dostępne na studiach drugiego stopnia:
- kosmetologia w onkologii
- kosmetologia anti-aging
- odnowa biologiczna
- podologia
Kosmetologia w Gdańsku – rekrutacja
Niepubliczna uczelnia przyjmuje kandydatów według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc, na podstawie złożenia kompletu dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Kosmetologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia medyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Kosmetologia w Gdańsku – praca po studiach
Ukończenie studiów na Kosmetologii otwiera możliwości pracy w:
- salonach kosmetycznych,
- centrach Wellness i SPA,
- gabinetach odnowy biologicznej,
- firmach kosmetycznych,
- kosmetycznych działach aptek,
- laboratoriach kosmetycznych,
- szkołach kosmetycznych,
- redakcjach pism i portali branżowych.
Czy warto studiować Kosmetologię?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o studiowaniu kosmetologii warto porozmawiać z profesjonalistami pracującymi w tej dziedzinie, aby dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniach i wyzwaniach zawodowych.
Praca kosmetologa może być bardzo ciekawa i satysfakcjonująca, ale ocena jej atrakcyjności zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań. Praca w branży kosmetycznej daje możliwość wykorzystania swojej kreatywności. Możesz eksperymentować z różnymi stylami, kolorami i technikami, tworząc unikalne i indywidualne wyglądy dla swoich klientów. Kosmetolodzy mają bezpośredni kontakt z klientami i mogą wpływać na ich samopoczucie i pewność siebie poprzez poprawę ich wyglądu. Możesz pomagać klientom odnajdywać swoje najlepsze cechy i dbać o ich dobre samopoczucie.
W branży kosmetycznej zawsze pojawiają się nowe trendy, produkty i techniki. Praca kosmetologa wymaga ciągłego doskonalenia i aktualizacji wiedzy, co może być motywujące i inspirujące.
Jednak jak w każdym zawodzie, praca kosmetologa ma również swoje wyzwania. Pracę w branży kosmetycznej często charakteryzują długie godziny pracy, fizyczne wysiłki i wymaganie elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb klientów.
Kosmetologia - opinie
„Dziś, jako absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, chciałabym bardzo serdecznie zachęcić wszystkich do studiowania na tej uczelni. Szczególnie osoby, które chcą rozwijać swoje pasje i uczyć się od najlepszych wykładowców, którzy mają wielką wiedzę i potencjał i są bardzo uznawani wśród innych osób w środowisku zawodowym. Dzięki projektowi, który organizowany był przez naszą uczelnię i współfinansowany przez Unię Europejską, osiągnęłam kwalifikacje i czuję się pełnowartościowym kosmetologiem, który jest gotowy na podbój rynku pracy. Na pewno nie jest to koniec mojej przygody z Wyższą Szkołą Zdrowia, ze względu na to, jak dużą wiedzę można tu zdobyć. Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie oraz duży zasób kosmetyków. Jestem zdecydowana kontynuować tutaj studia na drugim stopniu”.
Absolwentka kierunku Kosmetologia
Zarobki kosmetologów
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych