Ocena uczelni

Komentarze (54)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • rekrutacja pytanie

  do kiedy potrwa rekrutacja na studia stacjonarne? co z testami sprawnościowymi, jednak będą się odbywać? bez basenu - tutaj tylko zaświadczenie, tak?
  6/26/20
 • Olek

  Witam! Jestrm uczniem liceum, przychodze z zapytaniem. Chcialbym rozpoczac studia w sgsp na kierunku inzynierii bezpiecznestwa pozarowego satcjonranie Czy trudno jest dostac sie na ta uczelnie Jestem uczniem ktoremu zawsze nie wiele brakuje do czerwonego paska, wiec ucza się dosc dobrze Moje liceum ma w porzadku opinie jesli chodzi o poziom Z góry dziekuje!
  2/8/20
 • Lena

  CZy to jest uczelnia mundurowa? Wszystkie kierunki?
  11/14/19
 • Bezpieczeństwo wewnętrne - opinie

  Widzę poniżej wypowiedź "Komcio" na temat Inżynierii Bezpieczeństwa, szacun za konkretny wpis. Ja bym chciał się dowiedzieć, co sądzicie o popularnym obecnie mocno na wielu uczelniach kierunku - Bezpieczeństwo wewnętrzne, ale właśnie w WSSP w naszej cudnej stolycy :-) Oczywiście opis z PDF na stronce obczytałem, ale ... no wiecie, to taki naukowy bełkot trochę. Moje pytanie - jak jest w realu? Może macie porównanie z innymi warszawskimi szkołami? Gdzie próbować, bo wiadomo na kilka się złoży dokumenty. Gdyby chiało się komuś skrobnąć, to dzięki, pewnie nie tylko ja chętnie przeczytam, Rafał
  9/26/19
 • Kamcio

  Witam. Studiowałem na SGSP 5,5 roku (Studia Inżynierskie - 4 lata oraz Studia Magisterskie - 1,5 roku). Cały czas byłem na studiach zaocznych na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Studia obejmują cały zakres szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej, dlatego część zajęć będzie się wydawać nudna dla strażaków, a inna część nudna dla, np. projektantów, itp. ale to normalne wrażenie. Ochrona przeciwpożarowa obejmuje szeroki zakres wiedzy, dlatego przedmiotów jest sporo. Służy to temu żeby dobrze zrozumieć tą dziedzinę wiedzy. Wykładowcy dają wędkę, a od samych studentów zależy czy zaczną nią łowić ryby - jeśli sam nie przysiądziesz, żeby się nauczyć to nie ma sensu się skarżyć, że SGSP jest do bani, czy, że wykładowcy słaby. Nie! Wtedy słabi są tylko studenci. Osoby, które nie kończą tej uczelni, to tylko i wyłącznie osoby, które podchodzą w sposób "olewczy" do studiów. Jeżeli chodzi o możliwość pracy po studiach zaocznych, to najlepiej szukaj sobie pracy już podczas studiów. Wtedy praca zostanie zaliczona na poczet praktyk, a ty wychodząc z dyplomem inżyniera jesteś naprawdę łakomym kąskiem na rynku. Osoby, które naprawdę chcą pracować w zawodzie po studiach nie będą miały z tym dużego problemu. Szedłem na studia nie wiedząc, czego dokładnie chcę, a jednak studia (najbardziej praktyki) spowodowały, że zainteresowałem się bezpieczeństwem pożarowym budynków. Dlatego z pełną odpowiedzialnością - Polecam :)
  9/16/19
 • paweł

  Do kiedy jest rekrutacja na zaoczne?
  8/21/19
 • nowy

  uważam, że zmiana terminów dotycząca rekrutacji i złożenia dokumentów nie powinna mieć miejsca, zobaczymy co będzie dalej, jak na razie miałem odczucia pozytywne, ale za to minus -
  7/7/19
 • ala

  Czy w programie jest dużo zajęć sprawnościowych? Jakiego typu? Chodzi o studia cywilne, bezpieczeństwo.
  7/2/19
 • Adam

  Jak oceniacie szanse na dodatkową pracę dla studenta na pierwszym roku, na stacjonarnych. Czy to jest w ogóle realne, żeby np. w weekendy sobie dorobić? Ktos pisął, że plan jest ułożony tak, że w piątki już nie ma zajęć, ale pewnie gwarancji nie ma, że od października tak ułożą plan. Na stronie takich informacji nie widze nigdzie. Czy ktoś studiował i pracował?
  6/6/19
 • Zuzka

  no właśnie a propos pytania o proporcje kobiet i facetów na studiach, to jak to wygląda na obu kierunkach? wiem, że obecnie tendencja jest taka że na studiach technicznych, inżynierskich, na polibudach jest nas - dziewczyn coraz więcej. A jak to wygląda w SGSP? Czy w sposobie traktowania dziewczyn zdarzają się jakieś niefajne sytuacje?
  6/4/19
 • pytanko

  a jeszcze mam pytanie, do Ciebie Aleksandra ale też do innych - ile jest dziewczyn w grupie? zarówno na bezpieczeństwie jak i na inżynierii bezpieczeństwa? Masz taka wiedzę? bo pewnie na wojskowych przeważają faceci?
  4/1/19
 • Aleksandra

  studia cywilne, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne interdyscyplinarny charakter samego bezpieczeństwa daje możliwość znalezienia czegoś co nam odpowiada. Zajęcia prowadzone są w grupach wykłady: ok 40 os, ćwiczenia: ok 20os, co daje możliwość zauważenia przez prowadzących zajęcia. osoby zaangażowane zazwyczaj zapraszane są do wzięcia udziału w różnych projektach, konferencjach. Szczerze mówiąc, bardzo dużo doświadczenia można zdobyć właśnie dzięki takim inicjatywą, nie wspominając już o tym ile ciekawych oraz mogących wnieść coś do naszej przyszłości osób poznajemy. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj do czwartku. całe szczęście osoby układające program uwzględniły pisanie pracy licencjackiej na 3 roku dlatego mamy zajęcia tylko 2 razy w tygodniu :). Dodatkowo wspomnę, że dziekanat oraz większość pracowników, z którymi mam styczność w załatwianiu spraw studenckich, są bardzo pomocni, nie robią problemów a wręcz kiedy popełnimy błąd zadzwonią i próbują pomóc w rozwiązaniu problemu. Jestem już na trzecim roku i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że wybór tej uczelni ta najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą więcej. :)
  3/3/19
 • iza99

  Mowa o studiach cywilnych stacjonarnych I stopnia ;)
  8/3/18
 • iza99

  Rekrutacja uzupełniająca powinna być w sierpniu, sprawdzaj stronę co jakiś czas, na pewno będą jakieś konkretne informacje. Na 68 wolnych miejsc tylko 60 osób spełniało warunki - mówię o inżynierii bezpieczeństwa na WIBP. Dodatkowe pytanie - jest tu ktoś z osób z tegorocznej rekrutacji na ten kierunek? :)
  8/3/18
 • rekrutacja

  czy na SGSP jest rekrutacja uzupełniająca? bo widze wyniki pierwszego naboru na stronie głownej ale nie ma info o dalszej rekrutacji?
  7/23/18
 • jacek_20

  gdzie znajdę info, ilu było kandydatów na jedno miejsce w ubiegłym roku na inżynierii bezpieczeństwa na SGSP? j
  6/28/18
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Myślę o studiach na kierunku - Bezpieczeństwo wewnętrzne. Sprawdzam, jakie uczelnie w Wawie go mają, czytam opisy, itd. No i właśnie tu pytanie: czym się kierujecie wybierając szkołę z określonych kierunkiem? Bo tylko w stolicy jest 9 uczelni, które oferują ten kierunek czyli Bezp. wewnętrzne. Zarówno szkoły państwowe jak i prywatne. Dlaczego wybraliście SGSP a nie np. WAT czy UW, czy UKSW, czy UTH czy SWPS, itd.?
  6/13/18
 • inż. bezp.

  Co oznacza w praktyce, że studia stacjonarnie są prowadzone wspólnie z Lwowskim Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia? Czy część zajęć we Lwowie? Wykładowcy stamtąd? Papier podwójny? O co chodzi?
  3/25/18
 • który kierunek lepszy?

  Czym się kierowaliście wybierając kierunek studiów na SGSP? Myślę o inżynierii bezpieczeństwa, ale może lepiej wybrać BW? Jak sądzicie?
  3/22/18
 • Przeprowadzka

  Czy jest jakaś możliwość przeniesienia się do tej uczelni? Zacząłem studia na UAMie w Poznaniu, ale sytuacja rodzinna zmusiła mnie do przeprowadzki do Warszawy. Nie chcę mieć roku w plecy. Da się coś z tym zrobić??
  10/19/17
 • FireFighter Walter

  Pochodzę z rodziny strażackiej więc nie wyobrażam sobie być na innej uczelni niż na tej. Zajęcia są mega ciekawe, dużo praktycznych ćwiczeń - jestem zachwycony, nie wiem czy jest lepsza uczelnia ucząca tego zawodu.
  9/26/17
 • z boku patrząc

  mąż mojej znajomej jest zawodowym strażakiem, i jak ich obserwuję z boku i rozmawiamy, to jest zadowolony z pracy, wynagrodzenie też jest przyzwoite, przełożony wysyła go żeby się kształcił, za te studia mu zapłacili, dzięki temu w hierarchii służbowej idzie w górę ... wydaje mi się, że to całkiem dobry pomysł na aktywność zawodową dla faceta, o ile oczywiście ta branża mu odpowiada
  8/28/17
 • Odpowiedz

  Podchorążowie SGSP także pomagają w usuwaniu skutków nawałnic.
  8/22/17
 • pytanko bieżace

  widzimy obecnie w tv obrazki po burzach, tornadach, nawałnicach i pomoc strażaków, tak się zastanawiam, czy tam są starżacy ochotnicy? tacy bez wykształcenia i studiów wyższych? czy na tego typu akcje burzowo - powodziowe, itd. wysyłani są zawodowi strażacy po SGSP? jak generalnie wygląda praca po skonczeniu tej uczelni?
  8/18/17
 • KK

  Porządek ??? Frik Ty chyba na tej ,, hmm uczelni'' nie studiowałeś. Wiecznie problemy, brak jakiegokolwiek zrozumienia, przedmioty na studiach totalna klapa = zero przydatności w życiu, pracy itd. Ja skończyłem i bardzo tego żałuję. Jakbym mógł to bym cofnął czas i wybrał inne studia.
  8/1/17
 • frik

  uczelnia z kategorii tych, gdzie jest "pod linijkę", porządek, ład, konkret. jak ktoś tak lubi - od - do: to mu przypadnie go gustu. niebieskie ptaki nie mają czego szukać w sgsp, ale to chyba akurat oczywiste, od siebie polecam i pozdrawiam
  6/7/17
 • klara

  Z takimi sprawami zawsze trzeba bezpośrednio do władz, pisanie listów przedłuża tylko całą procedurę i nie masz pewności, kiedy sprawa zostanie rozpatrzona. Jeśli "u góry" powiedzą, żeby dla formalności napisać prośbę/wniosek wtedy szybko trzeba to zrobić i sprawa powinna ruszyć
  5/21/17
 • do Andzelisiaaa

  Jasne, że tak, jeśli w dziekanacie/sekretariacie nie wiedzą to od razu uderzaj do dziekana czy prodziekana, to są osoby, które muszą mieć taką wiedzę. Osobiście radziłabym Ci, żeby spróbować umówić się na spotkanie niż pisać list, który nie wiadomo kiedy i czy dojdzie do niego.
  3/20/17
 • Andzelisiaaaa

  Mam pytanie. Czy jest szansa, żeby po pierwszym zjeździe przenieść się z kierunku inżynierii bezpieczeństwa wewnętrznego na inżynieria straży pożarnicze? Byłam w rekrutacji to Panie powiedziały, że nie, ale dokładniej mówiąc, same nie wiedziały, czy jak napisze do Rektora to coś pomoże? ?
  10/14/16
 • pytanko

  ile oni mają kierunków studiów, bo na stronie nie ma działu dla Kandydatow na Studia ani zakładki - KIerunki studiów, tylko Wydziały i nic z tego nie winika, a tu podają inżynieria bezpieczeństwa i zarządzanie.... czy te jest wszystko???? chyba za mało ...
  10/19/15
 • K

  Szkoła Główna nie przygotuje do zawodu. Zamiast przedmiotów praktycznych są bzdury oparte na matmie, fizyce i chemii. Żałosne. Człowiek się cofa.
  10/13/15
 • kuba

  Jaka jest zdawalność kursu e-learning na inspektora ppoż?
  6/15/15
 • mk

  Jak oceniacie bezpieczeństwo wewnętrzne na SGSP? z góry dzięki za opinie :)
  6/7/15
 • heniek2

  Mam pytanie. Na jakie badania laboratoryjne kierują przyszłego studenta, jeśli przejdzie pomyślnie tor przeszkód?
  2/22/14
 • szmamakaa1254

  czy można się dostać bez matury z fiz albo chemi? ja zdawałam ang i matme rozszerzoną i miałam 53% i 66% czy mam jakieś szanse na dostanie?
  6/1/13
 • zlomek

  dobra opcja dla tych, co chcą całe życie robić to samo, w miarę stabilnie zawodowo i finansowo, na kariere za bardzo się nie nastawiajcie, bo choć awanse są, to łatwo nie jest
  6/1/13
 • krytyczny

  jak na taka uczelnie, to troche wstyd miec strone internetowa jak za króla Cwieczka, ma sie warzenie, ze zrobione to 10 lat temu przez poczatkujacego studenta informatyki
  3/13/13
 • klaudia

  Każdy może być strażakiem ochotniczym ale zbyt dużych profitów nie ma z tego tytułu :D dlatego gdy ktoś myśli o wybraniu takiego zawodu musi iść do szkoły, która go przygotuje kompleksowo do zawodu. A Szkoła Główna Służby Pożarnej w Warszawie jest dobrą szkołą i polecam ten wybór :)
  3/12/13
 • mia

  Wydaje mi się, że bycie strażakiem teraz jest opłacalne. Chodzi mi oczywiście o straż zawodową. Zarobki są niezłe, warunki pracy też. Nie ma na co narzekać ;) dlatego polecam tą szkołę, bo dobrze przygotowuje do wykonywania zawodu
  11/2/12
 • wynagrodzenie strażaka

  ktoś pytal, ile zarabia strażak? to zalezy od wielu czynnikow, przede wszystkim jaki ma stopien, bo widelki sa od 1700 zl do 3200 zl, ale: to jest pensja, a niezapominajmy, ze starzak dostaje jeszcze rozne dodatki: - za stopien (np.kapitan - 700 zl, general brygady - 1080 zl) - dodatek motywacyjny (do 30% uposazenia) - dodatek sluzbowy (procentowo liczony) - dodatek za prace w warunkach szkodliwych - zasilki nagrody, itd. Generalnie - moze sie tego uzbierac bardzo przyzwoita pensja, ale: TO wazne - STUDIA i wykszalcenie sa podstawa!!! a SGSP daje bardzo porzadne, solidne umiejetnosci oraz wiedze, polecam
  9/12/12
 • koralik

  Mam nadzieję zostać w przyszłości strażakiem, bo u nas w rodzinie to swego rodzaju tradycja że jeden z synów wybiera właśnie ten zawód. Zastanawiam się jednak gdzie powinienem się kształcić. Z tego co czytałem, sgsp ma całkiem dobrą opinię, czy naprawdę kształcą na dobrych strażaków?
  7/30/12
 • rozka

  a co ze studentami cywilnymi na IBP?jakie są perspektywy racy?jak atmosfera na uczelni? z góry dzięki za odp :)
  7/23/12
 • przemo

  Mi sie właśnie nei udało przejść egzaminu wstępnego, ale się nie poddaję. będę próbować za rok bo to moje marzenie. Już wiem jak to wszysztko wygląda i mam nadzieję, że będzie lepiej...
  7/4/12
 • uff

  egz wstępny: zaliczony!!! super, już nie mogę się doczekać studiowania na sgsp! to na pewno będzie najlepsze doświadczenie w życiu, super że przeszedłem test sprawnościowy, to była ogromna presja!
  6/28/12
 • fifthytwo

  Jestem strasznie zainteresowany jakimiś szczegółami na temat tej szkoły.. poczynając od tego, czy nosi się mundury, na tym, jaki tytuł dokładnie można po niej zdobyć.. jaka jest wasza opinia, czy wiecie coś więcej niż ja, czyli cokolwiek ?
  5/17/12
 • piaret

  Takich szkół nam w Polsce potrzeba, bo co drugi kierownik teraz, to gamoń straszny. Przekazują rozszerzony zakres wiadomości o bezpieczeństwie i wszystkim, o czym w normalnym życiu nam nie mówią, a jest zdecydowanie potrzebne nie tylko w pracy.
  4/1/12
 • kark

  Trochę słabo stoi z działalnościa naukową, więc jak ktoś zamierza robić dr itp to nie tutaj, dla "zwykłego" studenta polecam serdecznie
  3/21/12
 • hapier

  Świetna szkoła, wreszcie ktoś stawia zdecydowanie na praktykę ! Aż chce się tutaj uczyć, naprawdę jestem mile zaskoczony całą otoczką jak i samymi zajęciami. Czuje, że wyjdę stąd przygotowany do pracy
  3/18/12
 • ziutek

  \"Absolwent Wydziału będzie specjalistą w zakresie bezpieczeństwa cywilnego obejmującego planowanie cywilne, przygotowanie organizacyjne do zwalczania zagrożeń, przeciwdziałanie występowania, likwidowanie skutków zdarzeń.\" na ile w tym prawdy?
  2/24/12
 • wojtek

  kto studiuje na inżynierii bezpieczentwa cywilnego??? czy moglibyscie napisac cos wiecej, jak wyglada studia, jaki jest poziom trudnosci, kto proewadzi zajecia, jak mocno kosza na pierwszym roku? aha, czy studenci spoza Warszawy dostaja bez problemu zakwaterowanie w akademiku?
  2/20/12
 • mir

  Słyszałem że na takie uczelnie strasznie trudno się dostać. czy to prawda? Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem, opiniami.
  1/23/12
 • esa

  Zarobki są zróżnicowane. Szeregowy strażak od 1500-2000. Oficer to już od ok 2,5tys do 9tys
  1/18/12
 • kriso

  ile zarabia zawodowy strazak?
  6/1/11