• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • ASP Wrocław Drzwi Otwarte 2023

Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 00-389 Warszawa, ul. Smulikowskiego 6/8 , (+22) 862 82 94, kom 690 890 760, rekrutacja@wwsh.edu.pl

Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa jest uczelnią niepubliczną o ugruntowanej pozycji, działającą na rynku edukacyjnym od dwudziestu lat. Prowadzi studia o charakterze społecznym na kierunkach: pedagogika na poziomie studiów I i II stopnia, psychologia w ramach jednolitych studiów magisterskich oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na studiach I stopnia. Ofertę szkoły uzupełnia szeroki wachlarz kursów tematycznych i studiów podyplomowych.

Kadrę dydaktyczną tworzą nie tylko teoretycy, ale również praktycy - specjaliści, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem ze studentami. Siedziba szkoły znajduje się w centrum miasta. Placówka stara się stworzyć przyjazne warunki studiowania osobom z niepełnosprawnościami, poprzez zapewnienie środków materialnych i technicznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb studenta. Osoby zainteresowane studiami z zakresu nauk społecznych oraz dziennikarstwa mogą zapoznać się z oferowanymi specjalnościami oraz warunkami rekrutacji.


Ocena uczelni

7.75 / 10
788 głosów

Opinie (218)
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa, WWSH Warszawa

Ada
Czy jest tu jakiś absolwent psychologii tej uczelni? Jak jest ze znalezieniem pracy po studiach ?
06.10.2022
15.08.2020
Z.
czy ktoś wie, jak to wyglada przy rekrutacji? czy rekrutująć do tej szkoły mam pewność dostania się do niej??? w końcu jest to prywatna uczelnia.
louis
Czy, ktoś wybiera się na podyplomówkę z edukacja przez sztukę z arteterapią?
20.07.2020
28.04.2020
G.
Hej. Czy ktos moze wypowiedzieć się na temat organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej? Jak wygląda nauczanie praktyczne/sprzęt? Jaki poziom?
sandi
Jestem absolwentką dziennikarstwa. Kameralnie, indywidualne podejście do studenta oraz wykładowcy, którzy potrafią zainteresować. :)
02.04.2020
24.03.2020
Monia
Już parę lat temu obroniłam się na wwsh i zawsze byłam zadowolona. Jak patrzę na stronie, wciąż rozpoznaję nazwiska wykładowców. Widzę, że zmienili lokalizacje i są praktycznie w centrum Warszawy
ivette
A ja mam dobre doświadczenia. Skończyłam pedagogikę i wszystko przebiegło gładko. Miałam dobry kontakt z wykładowcami. No i plus za zajęcia w jednym budynku.
17.03.2020
11.10.2019
Rec
Nigdy, ale to nigdy nie próbujcie studiować na tej uczelni...
Anna
Witam Mam pytanie do osób, które przed wakacjami wpłaciły wpisowe 200 zł na edukację wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną na studia podyplomowe które się nie odbędą. Czy otrzymaliscie zwrot pieniędzy tak jak obiecywali przy podpisywaniu umowy czy czas walczycie o zwrot pieniędzy jak ja. Podejrzewam OSZUSTWO i przekręt tej szkoły na wpisowym którego teraz nie chcą oddać..
08.10.2019
03.10.2019
Amad
Przeczytałem na stronach ministerstwa ,ze absolwenci WWSH sa najlepiej zarabiajacym absolwentami kierunku dziennikarstwo w Polsce. Ciekawe, iile zarobie jak skończe "Prusa"?
Kasia
Co prawda zawaliłam trzeci semestr i musiałam powtarzać, ale studia mi się podobały bo były i ciekawie i dużo praktycznych rzeczy się nauczyłam. Mogę polecić WWSH. Fajni ludzie i fajna atmosfera.
02.10.2019
12.08.2019
Mart--
Czesc, czy zostanie utworzony kierunek edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna? ( Dla tych ktorzy maja juz licencjat) --
Martin
Współpracowałem przez chwilę z uczelnią jako wykładowca. Organizacja fatalna, sprzęt nie działał, a na koniec wypłacili wynagrodzenie tylko częściowo. Moim zdaniem uczelnia, tak jak jest prowadzona i zarządzana, powinna stracić wszelkie uprawnienia do prowadzenia kierunków. Jestem ciekawy co wykaże kontrola Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szkoda tylko studentów.
31.07.2019
31.07.2019
Olga
To nie prawdziwa szkoła, większość studentów - obcokrajowcy które nie to że po polsku, ale i po angielsku nie rozmawiają. Wykładowcy często nie przychodzą na zajęcia, wiedza po ukończeniu szkoły jest nie większa niż po przeczytaniu strony na Wikipedii. Nie mówię już o tym że z dziekanatem nie można się skontaktować. No i oczywiście to że płacić za te studia będziecie musieli jak za Harvard.
Mateusz
Szczerze nie polecam i przestrzegam.Wydział Pedagogiczny Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. B. Prusa pod patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego oszukał mnie na pieniądze pod przykrywką reorganizacji.Brak informacji, dziekanat otwarty przez dwa dni w tygodniu po dwie godziny, aby nie można było uzyskać informacji o formalnym wypisaniu się z uczelni która miała być rzekomo zlikwidowana.
31.07.2019
01.03.2019
Obecny
Nowa Pani Rektor niesie ze sobą pozytywną energię. (Poprzednia Pani Rektor też była OK). Szkoła się zmienia na plus. Na studiach zaocznych nie ma za wielu przybyszy ze wschodu. Są pojedyncze osoby, przeważnie są to bardzo pozytywni młodzi ludzie dobrze mówiący po polsku. Bardzo dobra lokalizacja szkoły przy metrze w budynku ZNP.
Tomek
Czy na zaocznych studiach przeważają przybysze ze wschodu? Jaka jest trudność zaliczeń przedmiotów?
20.01.2019
11.11.2018
Mały
Szkoła Prezesów?, to mało powiedziane, u mnie na roku 3 dyretkorów TV i jeden prezes, łapię dobre kontakty.
Pedagogika
Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają zajecia i jak jest z egzaminami, czy nauczyciele robią jakieś problemy jeśli chodzi o zaliczenia czy raczej idą na rękę i czy czegokolwiek można się nauczyć na tej uczelni?
10.09.2018
29.08.2018
dziennikarstwo radiowo-telewizyjne?
jestem pogubiona na ich stronie, bo nie zgadzają mi się kierunki, co więcej nie wiem, czy coś jest kierunkiem, czy jest specjalnością. Pytanie - czy "dziennikarstwo radiowo-telewizyjne" to jest kierunek studiów? jakieś informacje podrzucicie na ten temat?
Anita
Cześć ja skończyłam tę szkołę kilka lat temu. Miło wspominam. Świetni wykładowcy (przynajmniej w mojej ocenie - profesor Mikołejko - absolutny wymiatacz), zajęcia w Polskim Radiu, wizyty na planach TV. Szczerze - szkoła jest jak każda inna - to od Ciebie zależy na ile z niej skorzystasz - bo studiowanie to nie tylko zajęcia w szkole, ale duży wkład własnej pracy, pasji i zainteresowań. Pozdrawiam Absolwentów!
27.07.2018
04.02.2018
Agnieszka
Co tu dużo mówić, kuźnia kadr dla TV, radia, itp.
Kasia
Biorąc pod uwagę wykładowców i absolwentów to rzeczywiście prezesów dużo.
09.08.2017
06.08.2017
Kamil
Czy to prawda, że, jak mowiązlosliwi a może zbyt przychylni, to "szkoła medialnlnych prezesów "?
Mateusz
Wie ktoś jak wygląda organizacja roku na studiach zaocznych w WWSH? Zjazdy są co 2 tygodnie? Tylko sobota-niedziela?
13.07.2017
03.07.2017
Kasia
Ja studiowałam pedagogikę na innej Uczelni i przeniosłam się do Prusa i nie żałuję tej decyzji, poziom zdecydowanie wyższy, pracownicy bardziej kompetentni, polecam
Aga
A jak jest na zarządzaniu??
01.07.2017
04.05.2017
Ania
Chyba znowu ktos z wykladowcow lub wladz uczelni sie zaczal idzywac...to nie hejty tylko prawda. Ja studiowalam tam rok, rok mojego zycia zmarnowany, nie tylko czas ale takze pieniadze. Bie jest to szkola wyzsza, w nojej opinii to jakies studium, nie wiem sama jak mozna nazwac ten bajzel. Na moim roku polowa osob byla wlasnie z ukrainy, chodzili na zajecia, ale nawet nie rozumieli o czym jest na nich mowa. Mimo to zaliczali wiec to chyba o czyms swiadczy? O niakim poziomie. Na zajeciach u mgr Katarzyny jakiejs tam (nie pamietam juz nazwiska) dosatwali ten sam arkusz egzamiu do czasu kiedy udalo um sie zaliczyc. Dodam, ze nie dostawali nowych czystych, niewypelnionych kart tylko zawsze te same, wiec po 5 probach udalo im sie zdobyc min. Punktow. Cale szczescie po roku zrezygnowalam, szkoda tylko, ze az tyle stracilam tam czasu. Poza powyzszym zajecia czesto nie odbywaly sie z roznych powodow, ale nue byly odrabiane.
Małgosia Homoncik
Ja studiuję w WWSH. Przeniosłam się z innej prywatnej uczelni. To była dobra decyzja. Atmosfera jest świetna. .Zajęcia fajne, ciekawe, wiadomo nie wszystkie :-) Zmiana adresu na Powiśle - strzał w 10!
06.04.2017
01.04.2017
Jack
Negatywna opinia to hejty konkurencji i rozpieszczonych studencików, którzy myślą, że za kasę kupią dyplom, a tu czegoś od nich wymagają. To dobra Uczelnia.
max
Na wszystkie Uczelnie jest hejt, na Prusa też nie zwracaj uwagi na to, normalna uczelnia
31.03.2017
17.02.2017
1234
Cześć, gdzie nie spojrzę są negatywne opinie o tej Uczelni, chciałabym się zapytać dlaczego? Planuje przeniesienie się na Dziennikarstwo na WWSH i zastanawiam się z czego ta opinia płynie. Czy będę żałować czy z jednak bedę zadowolona? Widze, że większość osób ma problem z niskim poziomem zajęc i dużą liczbą obcokrajowców… Czy są inne wady? Albo jakie są zalety? Z góry dzięki za odpowieź!
Kasia
Dla mnie to najlepsza Uczelnia w Warszawie, a reszta to hejt konkurencji.
14.02.2017
13.02.2017
beata
dno z mułem. a raczej muł. ludzie to żart - więcej niż 3/4 to ukraińcy nie znający podstaw polskiego, więc zajęcia na poziomie "kali głodny, kali chcieć jeść". ale jak chce się iść do szkoły, gdzie można ją skończyć po najmniejszej linii oporu, praktycznie bez zaliczeń to będzie to strzał w 10. poza tym administracja nie ogarnia. w sumie nikt tego pierdolniczka nie ogarnia, a szkoda.
Immanuel Kant
Połączenie uczelni? Przecież WSP ZNP rozwiązano. Nie pomogły petycje, strajk, protesty.. Pracownicy i wykładowcy (zdecydowana z tytułami dr ) zostali zwolnieni.. Kto zdążył się obronić może mówić o szczęściu.. Po zmianach ,dyplom odebrałem dopiero w sierpniu!
29.09.2016
12.08.2016
max
cud, miód, malina - polecam
Kolo
Słaba szkoła, nie polecam! I fakt, że sporo jest ludzi bardzo słabo mówiacych po polsku, zaniżaja przez to poziom każdych zajeć.
16.07.2016
19.05.2016
Asia
A mnie się podoba , mam znajomych z Gruzji, Ukrainy, Iranu - a w te wakacje jadę ich odwiedzić - ja polecam.
Ela
Poprostu MASAKRA a nie uczelnia! Została oszukana! tak że jak piszecie jakieś najmniejsze podanie róbcie sobie zdjęcia lub proście kopie. przyjmują dokumenty i kasy na studia a pózniej się okazuje że kierunek nie otworzył się i nikt nie wysyła żadnej informacji nigdy. Serdecznie nie polecam.
22.02.2016
17.01.2016
Ola
Zastanawiam się nad kierunkiem Dziennikarstwo radiowo - telewizyjne. Szukałam uczelni z dobrym dojazdem. Czy tutaj naprawdę jest tak źle? Na jakie forum bym nie weszła to są złe opinie na temat każdej uczelni. Czy ktoś może szczerze polecić tą szkołę i powiedzieć na jej temat coś pozytywnego?
Asia
Najbardziej umiędzynarodowiona szkoła wyższa w Polsce? To jakiś zaszczyt? Poza tym to chyba mija się z prawdą, może patrząc na to, że na roku jest jakieś 20 osób, 3/4 z nich to ukraińcy to, tak może racja...ale do tej szkółki uczęszcza chyba 200 osób biorąc pod uwagę wszystkie roczniki. Zgadzam się z Bodziem, że ci ludzie słowa po polsku nie potrafią powiedzieć, to szkoła wyższa dla Polaków czy jakies uzupełniające cos dla obcokrajowców? Ile jeszcze czasu musi upłynąć, ile kasy pójść w błoto, żeby zamkneli ten burdel
27.12.2015
30.11.2015
Ania
a mnie się podoba, to najbardziej umiędzynarodowiona szkoła wyższa w Polsce, chyba z 15-stu krajów są studenci, pewnie że najwięcej osób jest z Ukrainy i Białorusi - jak w każdym Uniwersytecie, Za tydzień jedziemy do Strasburga - na koszt Uniwersytetu - gdzie tak jest?
Bodziu
Ta szkoła to dno!!! Zero organizacji, poziom żenada, studiuje tam sama Białoruś nie znająca słowa po polsku. Nie polecam!
21.11.2015
17.10.2015
Marian
Ta uczelnia działa tylko po to, żeby wyciąga pieniądze - chyba niedługo straci uprawnienia!
???
on mają totalnie pomieszane na stronie Kierunki i Specjalności!!!! Niby jest Zarządzanie, ale NIEEEEEE, to kierunek - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna !!!!
31.08.2015
03.08.2015
SadButTrue
Chcecie wiedzieć co to za miejsce ? Jaka jest misja władz uczelni ? Zobaczcie co za kolesie prowadzą uczelnię, kogo zrobili PROREKTOREM :) !!! http://www.polskatimes.pl/artykul/989208,skandal-dyrektor-szansy-placil-sobie-za-udzial-w-imprezach-szkolnych,id,t.html
def
jestem kolejnym rozczarowanym uczelnią, nie polecam. Wszystko nieprofesjonalne - nie jak na uczelni wyższej, a na jakimś hmm kursie? Nie wiem nawet do czego porównać, zmarnowałem rok niczego się nie ucząc, zmarnowałem pieniądze (niemałe!)
22.07.2015
10.07.2015
Ag
Gorąco polecam uczelnie. Program Kulturoznawstwa bardzo zróżnicowany zajęcia z PR, funduszy unijnych, socjologii, psychologii , historii, dyplomacji i filozofii. Dziekanat przyjazny dla studentów, pierwszy raz spotykam się z tak profesjonalnym podejściem. Co trzeba podkreślić -brak ukrytych kosztów, wszystko zgodnie z umową podpisaną z uczelnią. Wykładowcy bardzo przyjaźni, teksty i prezentacje przesyłane są na e-mail. Istnieje również forum dla studentów z informacjami z dziekanatu. Egzaminy i zaliczenia są zróżnicowane jeśli chodzi o poziom trudności- są testy, egzaminy ustne, prezentacje, prace pisemne. Studiowałam wcześniej na innych uczelniach, ale ta pod względem szacunku do studenta, zrozumienia jego potrzeb i pozytywnego nastawienia, bije wszystkie warszawskie. Oczywiście może ta szkoła nie jest w czołówce rankingów, może jest mniej znana, ale chyba jako jedyna nie liczy jedynie na pieniądze studentów. Mam nadzieję, że kiedyś inne uczelnie będą tak traktować studentów jak WWSH. Ja nie żałuję swojego wyboru.
abc
fajnie, niedługo wakacje - z ekipą ze szkoły jedziemy rowerami po całej Europie!
15.05.2015
28.10.2014
student
Fajnie, jest dużo obcokrajowców, właśnie w takiej szkole chciałem studiować.
rozczarowany
Szkoła, która musi zachęcić potencjalnych uczniów rozdając im tablety w zamian za zapisanie się na studia? ŚMIECH! W grupie sami obcokrajowcy? To chyba już norma dla WWSH...studenci dziennikarstwa, którzy nie władają zbyt dobrze językiem polskim są razem ze studentami polskimi. Jak zajęcia mają mieć jakiś poziom jeśli wykładowca musi wyjaśniać wyrazy, którymi się posługuje. Krew mnie zalewa, że popełniłem ten błąd i zapłaciłem za takie dno
27.10.2014
17.10.2014
onA
Niestety WWSH rozczarowuje. Jedynie uśmiechy Pań z sekretariatu mogą zatrzeć moją złą opinię. Pani z kwestura, która nigdy nie odpisuje na maile i skutecznie nie odbiera telefonów sprawia, że nie chce się tam więcej przychodzić. Większość wykładowców również unika kontaktu poza uczelnią...niejednokrotnie podawane są dane do kontaktu, ale po co skoro ktoś nie odpisuje, nie oddzwania. Jednym słowem szkoła nie budzi we mnie pozytywnych emocji i jej nikomu ze znajomych nie polecę.
obieżyświat
jak to jest możliwe, że w grupie mam samych obcokrajowców? o co chodzi? :o
06.10.2014
08.08.2014
max
dla mnie idealnie!
ANN
Coś Ci się z płcią pomieszało "student", który "byłaś po zapłaceniu". Mnie się raczej podobało. Wyjścia do teatru, na koncert i wycieczka do Paryża za "grosze" były sympatyczne. Co do zaliczeń to znam kilka osób, które maja poprawki we wrześniu, Czyli trzeba coś umieć. ale jak ktoś chce to zdaje. W dziekanacie panie Małgosie zawsze życzliwe, teraz doszedł ktoś nowy. Wykładowcy sympatyczni ( na ogół trochę bardziej niż na "państwowej", mam porównanie). Polecam, im nas więcej tym weselej.
03.08.2014
22.07.2014
student
Rok temu gdy już byłam po opłaceniu wpisowego zajrzałam na tę stronę, aby zaczerpnąć opinii. Zobaczyłam nieprzychylne komentarze, ale miałam nadzieję, że się nie sprawdzą. Niestety sprawdziło się wszystko. Nie wiedziałam, że szkoły wyższe mogą mieć, aż tak niski poziom. Garstka studentów, z których połowa to Ukraińcy nie bardzo posługujący się językiem polskim. Poziom zajęć zerowy, nie wyniosłam z nich nic co wykracza poza wiedzę licealną, dodatkowo kadra, która nie umie zaciekawić studenta, przeprowadzić ciekawych zajęć. Zaliczenie przedmiotów -egzaminy? ciężko to tak nazwać bo była to tylko formalność, na jedno z zaliczeń wystarczyło tylko przyjść i bez powiedzenia niczego otrzymywało się 3. Atmosfera szkoły żadna. Kontakt z dziekanatem nie należy do najlepszych, maile pozostają bez odpowiedzi, sprawy studenckie nie załatwione, ale jeśli chodzi o braki we wpłatach wtedy dziekanat działa błyskawicznie. Czasami zajęcia były odwoływane i nie odrabiane. Ważniejsze były wyjazdy w czasie roku akademickiego. Podsumowując: Każdemu kto stoi przed wyborem uczelnie, nie polecam! Dla mnie to stracone pieniądze i czas
kulturoznawstwo
mysle o kulturoznawstwie, czy warto tutaj w Prusie? ewentualni gdzie jeszcze patrzeć?
03.06.2014
09.02.2014
ja
właśnie się tu przepisałem, narazie jest OK
MaBo
A ja przenoszę się do was z innej uczelni od lutego, na magisterskie. Na poprzedniej uczelni nie uruchomili kreatywnego pisania, a obiecywali!!! Przyznajecie stypendia???
02.02.2014
18.01.2014
Student WWSH
Idealnie.
Kama
Ja też przeszłam do WWSH z innej uczelni, dołączyłam do III r. dziennikarstwa i nie żałuję. Ciekawe zajęcia, ludzie fajni.
16.12.2013
10.12.2013
aaaa
Przeniosłam się do WWSH z UW i jestem bardzo zadowolona! Nikt nie utrudnia mi nadrobienia różnic programowych, wszyscy podchodzą do każdego indywidualnie. Polecam.
ja
A ja jestem na dziennikarstwie i jest OK
01.12.2013
29.11.2013
Stary student
Jak ci się nie podoba i "czujesz wstyd" to spadaj i nie patrz nawet w nasz a stronę. takich jak ty nam nie potrzeba, bo dla mnie jest O. K. I spytaj tych, którzy po "Prusie" dostali pracę, w zawodzie którego się nauczyli.
Andrzej
A ja jestem bardzo zadowolony, moi koledzy z grupy też!
28.11.2013
16.11.2013
Studentka WWSH
Lecz się Tomuś i anty, pisz głupoty gdzie indziej, ja właśnie wróciłam z wycieczki z Paryża, wyjazd był bardzo udany, a Ty ucz się o kulturze Francji z książek!
Tomek
No pewnie ,że dodaja sami oceny w szczególności Pani K ;) ahhh szkoła na tak niskim poziomie nie moze porównywać się z jakąkolwiek uczelnią państwową ... zapytany gdzie studiowałem wczesniej, mówiąc, że na WWSH, nikt nie wie gdzie to jest i co to za "uczelnia" chcecie -chwalcie, ja nie polecam!!!!!!
12.11.2013
09.11.2013
anty-prus
dział marketingu i pr sam dodaje tutaj oceny. opinie nie są rzetelne.
Administrator
komentarz usunięty przez Administratora
22.10.2013
21.10.2013
mikołajek
A co się stało ze Sztanderą? Już go wykolegowali?
K
Oczywiście Ponyyy masz racje, ludzie na uczelni o tak niskim poziomie robią jedyny studencki profesjonalny program w naziemnej telewizji. . Kamila ma rację lecz się!
19.10.2013
18.10.2013
P_a
zajecia normalne, bez wiekszych ciśnień, nie ma stesu, czasem musze przysiasc do zaliczen, w sumie to odpowieda mi, ze nie ma mega wysokiego poziomu i napinki, czlowiek tez chce troche pożyc
K
Napisz Ponyyy co jest bzdurą na stronie WWSH konkretnie, a jak nie potrafisz tego wskazać to spadaj i nie ukrywaj się pod coraz to innym pseudo.
13.10.2013
11.10.2013
Kamila
Lecz się,,ponyyy" , lecz z głupoty i nienawiści. I nie kłam, bo to nieładnie i ,,nie przystoi", zwłaszcza tobie :-)
ponyyy
beznadzieja, a ten stek bzdur na stronie internetowej to jakaś pomyłka, teraz sie fajnie reklamują jak już studenci stamtąd uciekają... włażą studentom w tyłek.
11.10.2013
04.10.2013
Kamila
Poko masz rację, Filipko to burak, a taki burak najlepiej się czuje gdy współpracuje z ludźmi po korespondencyjnych kursach rolniczych. Dla tego warzywa telewizja czy zagranica to nie, nie.
hubert
W ogóle nie zgadzam się z tym, że ta uczelnia jest nieznana, no chyba że dla kogoś istnieje tylko uniwerek warszawski i polibuda... szkoda gadać. Btw ta uczelnia jest całkiem spoko, znam paru wykładowców i wiem, że przykładają się do swojej pracy i starają się jak najlepiej przygotować do zawodu
02.10.2013
02.10.2013
hubert
W ogóle nie zgadzam się z tym, że ta uczelnia jest nieznana, no chyba że dla kogoś istnieje tylko uniwerek warszawski i polibuda... szkoda gadać. Btw ta uczelnia jest całkiem spoko, znam paru wykładowców i wiem, że przykładają się do swojej pracy i starają się jak najlepiej przygotować do zawodu
Poko
"Filipko" to burak, nie ma odwagi by uczestniczyć w czymś fajnym i twórczym więc to krytykuje. Co, nie chcięli Cię zabrać na wycieczkę?
02.10.2013
02.10.2013
Gh
A jednak uczysz się tam. Co jest żenującego w tym, że uczelnia organizuje wycieczki, wyjazdy, daje możliwość uczestniczenia w tworzonym programie???
studentka
zazdroscicy .... darujcie sobie, nam sie tu podoba i klimaciarsko sie studiuje, pozdrawiam ludzi z Prusa
01.10.2013
01.10.2013
Administrator
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
Paweł
Obejrzałem "Czas na Kulturę" - brawo WWSH !
18.09.2013
12.09.2013
Kamila
Za polskie Detroit dziękuję. Poza tym, co ma Łódź do naszego Prusa (czyli WWSH) kochanego ?
mikołaj
To prawda, że dziekanem jest Sztandera? On już chyba obleciał wiele szkół w Warszawie...
09.09.2013
23.08.2013
czytelnik
Ale wyrwało się "dziennikarzowi".Ale z nimi tak już jest.
dziennikarz
Ze zdziwieniem czytałem negatywne komentarze o tej szkole. Nie wiem co o tym sądzić. Jest to po prostu dobra szkoła przygotowująca do m.in. zawodu dziennikarskiego.
14.08.2013
08.08.2013
Mówię jak jest.
Proponuję poważnie rozważyć decyzję o złożeniu dokumentów w tej uczelni. Jeśli chcecie łatwego, przyjemnego studiowania to tak, łatwo zdobyć 3, a nawet wyżej. Głównym problemem uczelni są wykładowcy. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć tych wartościowych. I jest coraz gorzej. Poza tym, czesne jest trochę wysokie. Natomiast "Czasnakulturę" to żadna fikcja. Program jest rzeczywiście realizowany, co zresztą możecie zobaczyć w telewizji ;) Studiuję na tej uczelni, więc wiem jak jest.
max
Jak wejdziesz na stronę - czasu na kulturę - to zobaczysz że ekipa w większości jest z I roku, tak więc chyba każdy ma szansę.
29.07.2013
29.07.2013
Wiktor
Szukam info o tej uczelni. Jak jest na dziennikarstwie. Napiszcie, czy można już na pierwszym roku kręcić "Czas na kulturę". Widziałem zajawkę programu i czekam na sobotę.Próbowałem uczyć się w szkole reklamy, ale szukam prawdziwego dziennikarstwa. Czy w "Prusie" go znajdę ?
Administrator
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
29.07.2013
20.07.2013
ewa
z roku na rok coraz bardziej sie staraja, wedlug mnie bardzo ok
K
A ja jak dostanę dyplom z Prusa będę z niego dumna.
17.07.2013
11.07.2013
absolwent
Z Prusa najlepsze są Lalka, Faraon i oczywiście kroniki. I tyle.
Aga
a ja polecam, szkoła mała i bardzo dobrze, moim zdaniem szkoła się rozwinęła w ciągu ostatnich 2 lat, jest bardzo dużo zajęć praktycznych co umożliwia zdobycia praktyki, których wcześniej nie było, a "dziwni" wykładowcy już tu nie pracują.
11.07.2013
09.07.2013
Tomek
a ja nie polecam, poziom niski , uczelnia mala, kiedys to byla szkola na poziomie ale teraz zeszła na psy. ogolnie nie polecam ,ale wybierzecie jak chcecie;)
bolo
ja też polecam
08.07.2013
03.07.2013
lili
Moze masz Max rację, a ja trochę za Prusem tesknię ;-(
max
A dla mnie Prus będzie zawsze najlepszą uczelnia, bo to moja szkoła !
02.07.2013
02.07.2013
lili
Na magisterkę wybrałam inna uczelnie. Z panstwowej zrezygnowałam, bo juz na wstępie, przy rekrutacji, pokoazano mi, gdzie jest mmiejsce studenta zaocznego. Poszłam do szkoły prywatnej. Dużej. I tęsknię za atmosfera Prusa, gdzie wszyskich znałam i wszyscy mnie znali. Duża uczelnia to kombinat, w ktorym kierunków jest dużo i jeszcze wiecej studentów. Czuję sie jak ziarnko piasku. Kulturoznawstwo ( z elementami dziennikarstwa) to nawet nie piąte koło u wozu a jekieś siódme czy dziesiąte. A co do poziomu i kadry, to wszcy chyba starają sie coś przekazać, bo za to biorą nasze pieniadze. Jednym to lepiej chodzi i ciekawiej inni sa nudni, ale swoje wyklepią. W Prusie chyba byli bardziej zaangażowani w to co robili.
wened
Lili - zgoda. Ale dlaczego tak się stało? Zmieniło się, dlaczego na gorsze?
01.07.2013
29.06.2013
lili
Byłam w Prusie, zmieniłam uczelnie na magisterce. W sumie to trochę żałuję. Nic się nie zmieniło, jeśli już, to na gorsze.Bo w Prusie atmosfera była ok, choć kilku wykładowców wkurzało. Podobno odeszli. Tym co w Prusie powodzenia na obronach i na egzaminach.
piter
jeden link do nagrania studentow o niczym nie swiadczy :) reklamują się niezle ale kolega tam sie uczy to mowi co innego tam jest taki "lajt" i dezorganizacja ze brak slow
29.06.2013
29.06.2013
Ex studentkaaa
pfffff kto pisze te pozytywne komentarze? na pewno nie byli studenci ;-) teraz chcą podreperowac trochę opinie i zachęcają jak tylko moga a to co na stronce wypisują to wiekszosc juz nieswiezych informacji , zwłaszcza jezeli chodzi o nieuczących juz dawno wykładowców. :) Coż... Pojdziecie i sami sie przekonacie co to za shit;)
Kuba
Rzeczywiście są niźli. warto się zastanowić nad ta uczelnią.
27.06.2013
27.06.2013
El
mnie się spodobało i wchodzę w to, są po prostu nieźli. I ta magia magia ekranu:-)
JK
I ja się najaralam :-] widać że stać ich jednak na więcej niż innych, ja się zdecydowałam, idę na tę właśnie uczelnię.
27.06.2013
27.06.2013
Ooo
Jarają się ATMmem i "Czasem na kulturę" , bo to wszytko na co stac tę uczelnię , reszta to jakas porazka , Nie polecam .
K
K do JK. Prawdę mówiąc, to miałam już po prostu nie pisać, bo "po owocach ich poznacie", dośc mam przekomażania sie ze słosliwcami, ake skoro pytasz to odpowiadam. To MY zrobilism ten filmik i .program. Studenci z pomoca wykładowców i pod okiem pana Ryszarda Grabowskiego rezysera z ATM i naszego wykładowcę. twwórvcami sa nie tylko ci nalanie, ale i ludzie z za kulis. Chociaź, czasami, tak jak i ja, przemykamy choć na kilka sekund. I "dziennikarze" , i "kulturoznawcy". A CV będziemy mogli wpisać:udział w produkcji programu Czas Na Kultyurę, który emitowany jest w TV. :-)
26.06.2013
26.06.2013
Ja
Zrobiliśmy to tylko my studenci i jest to przedsmak programu, który niebawem pojawi się na antenie. Tak studiuje się w WWSH. Jeżeli ktoś nie wierzy, to zapraszamy na uczelnię, każdy z tych "aktorów" może pokazać swój indeks.
JK
JK do K. Szukałam informacji o uczelniach dziennikarskich. Przeczytałam i zobaczyłam czasnakukturę na You Tube. Porównałam z innymi filmami reklamowymi uczelni dziennikarskich. Jedno pytanie koleżanko "K". Czy to naprawdę studenci , czy wynajęci aktorzy i ściema marketingowej firmy. bo materiał na mój nos profesjonalny. I na prawdę WY to zrobiliście ? Już na studiach?
25.06.2013
25.06.2013
K
Do Laseczki, Studenciary, mocarnej i pozostałych oponentów- na You Tube: czasnakulturę, polecam.
polecam
fajny klimat, świetni ludzie, sympatyczna atmosfera
24.06.2013
23.06.2013
Studenciara
Sprostowanie: Na uczelni mi się nie podobało, ale do ukończenia jej nie wiele mi już zostało więc zostałam tam do końca, ponieważ zżyłam się z ludźmi i bezsensowne byłoby przeniesienie się gdzie indziej zaledwie kilka miesięcy przed licencjatem. Na początku ta skzoła trzymała jakikolwiek poziom a teraz co się tam wyprawia , (wiem od znajomych )to jest jakis kabaret. A Pani to juz lepiej niech nic nie pisze, bo po prostu jest to śmieszne. I Pani tam nie pracuje? Hehe , w to nikt nie uwierzy , Wychwala Pani tą uczelnie pod niebiosa i prowadzi walkę z wiatrakami , założę się ,że jeszcze niejedna osoba się wypowie negatywnie na temat tej uczelni.
Ewelina
Tak czytam i czytam te komentarze, tą wymianę zdań. Mam wrażenie, że coś tu jest nie tak i ta Pani chyba naprawdę jest pracownikiem bądż wykładowcą na tej uczelni i stara się przekona,ć absolwentów liceum, aby wybrali właśnie WWSH. Ja aktualnie kończę kulturoznawstwo na innej uczelni. Chciałam kontynuować magisterium na innej uczelni, zastanawiałam się nad tą, jednakże poniższe komentarze mnie zniechęciły. Odpadam.
23.06.2013
23.06.2013
K
Proszę poczytać co na fotach, nawet na tym, piszą ich studenci.Mnie się w mojej uczelni podoba. A Pani Sudenciaro, skoro skończyła Pani Prusa to znaczy, że: uczelnia się podobała, to jak funkcjonuje też odpowiadało, a dyplom widać się przydaje. Bo jak nie,to można było przenieść papiery do KAŻDEJ innej.. Widać się Pani nie podobały., przecież było na to mnóstwo czasu.
studenciara
Nie będę strzelać nazwiskami wykładowców , bo jest to nie na miejscu. W której uczelni poziom nauki jest wyższy ? Hehe , otóż odpowiedź jest prosta - W KAŻDEJ:) np, Łazarski, Collegium Civitas , Wszechnica Polska, SWPS, Koźmiński , mam znajomych stamtąd zarówno wykladowów jak i studentów :).Zapomniałam dodać , kszatałcenie językowe studentów WWSH to jakaś masakra. Na dziennikarstwie jest tylko jeden angielski w tygodniu, a na 3 roku studiów 1 stopnia nie ma go wcale to jakieś żarty, żeby przyszli dziennikarze , nie mieli zajęć językowych , jest to bardzo ważne, A Pani cóż, niech dalej wychwala:) Akurat nie jestem z konkurencji , ani nie zostałam wyrzucona (ukończyłam ją z bardzo dobrym wynikiem) jak można zostac z niej wywalonym? No chyba,ze za czesne, bo na pewno nie za naukę:) A wykładowcy , może i są sympatyczni czego nie neguję, ale zajęcia u niektórych są na niższym poziomie niż np. w gimnazjum. Nie chcę być niemiła ale stram się wyciagnąć dobre wnioski , a jedyne pozytywy to atmosfera na uczelni tj. inni studenci i niektórzy wykładowcy . A Pani widać,że stara się na siłę promować uczelnię. Dobrej uczelni nigdy nie trzeba promowac, bo chętni do uczenia się w takiej zawsze się znajdą:) Jeszcze raz pozdrawiam i niech Pani już tych swoich wypocin tak notorycznie nie umieszcza , bo każdy kto tutaj studiował wie jak jest na serio;)
23.06.2013
23.06.2013
K
No to jeszcze raz.! Nie mam ciepłego stołka W "Prusie". choć może kiedyś.... moją uczelnie staram się ocenić obiektywnie. Ale Studenciara i morna pisownia jak w oryginale) to albo skrzywdzone przez los(wywalone z uczelni) albo konkurencja. nic dziwnego, zaczęła się rekrutacja.. Oprócz zarzutu mocarnej dot. pracowni TV ( zwłaszcza jak się porówna ze studiami z ATM) dalej same ogólniki. W której uczelni, zwłaszcza prywatnej poziom nauki jest wyższy? Kadra lepsza ( minimum kadrowe, jak twierdzą władze jest, czyli wymagana liczba zatrudnionych prof i dr). Poziom nauczania poszczególnych wykładowców jest różny, jak wszędzie, jedni prowadza zajęcia ciekawie inni nie. no chyba,ze obie panie znają takich, które bełkoczą nie na temat. To proszę...
laseczka
P.S Z niecierpliwością czekamy na kolejny komentarz Pani "K" :)
23.06.2013
23.06.2013
Studenciara
Hehe Panno "K" myślę ,że to Pani powinna zastanowić się nad tym co pisze, bo wazeliniarstwo nie jest tutaj potrzebne:) Zapewne jest Pani pracownikiem WWSH :) stąd te wszystkie rpzychylne komentarze. Wielkie WOOOOOW dla wspólpracy z ATM:D , suuper. Szkoda,że dopeiro teraz cokolwiek się dzieje, jak już coraz mniej studentów jest:). Imprezy ciekawe kto w nich uczestniczy pewnie jakiś malenki odsetek ludzi. Poziom jej na tle innych uczelni jest zerowy i może to potwierdzić szersze grono osób które tam studiują lub studiowały. Prawda jest taka płaci się to sie zalicza:) w innych szkołach sesja to pogrom a u Was śmiech na sali:) moze 3-4 wykładowców surowo ocenialo i na prawdę trzeba było się wysilić. A co do strony internetowej to co jest nieprawda to chyba każdy kto studiuje bądź studiował wie doskonale;) i broni Pan tak wytrwale tej uczelni, czyżby strach o ciepłe krzesełko Panią obleciał;?Nikt chyba tak bacznie nie obserwuje tego forum jak Pani:) bo każdy ma w poważaniu tą szkołę. Pani z dziakanatu miła? Może dla Pani , razem kawkę piłyście to i jest uprzejma. A Pani za to dodatkowo płaca chyba ,ze Pani te komentarze wystawia ciągle. Ci,ktorzy cokolwiek znaczyli dla tej uczelni dobrze nauczali odeszli już stamtąd, w sumie to im się nie dziwie kto na poziomie mógłby tam w ogóle pracować :)Pozdrawiam:)
mocarna
O, widzę że odezwał się ktoś z władz i postanowił nieco podreperować reputację uczelni. Hmmm...a jak wyglądają na WWSH zajęcia w pracowni telewizyjnej? Na innych uczelniach pod tym terminem kryje się 1,5 godzinna praktyka z udziałem kamer, reflektorów...Student ma możliwość przedstawienia swojej osoby przed prawdziwymi kamerami, spróbować swoich sił. W "Prusie" pracownia telewizyjna to jakaś graciarnia.
23.06.2013
23.06.2013
K
Studenciara i mocarna powinny zastanowić się co piszą.Praktyki w ATM -największej firmie producenckiej w Polsce ( i chyba w Europie), posiadającej własny kanał na multipleksie to standard ?????????? W "Prusie" tak ! I gdzie jeszcze? Konkretna nazwę uczelni poproszę. Co do dziekanatu, to studentów obsługuje Pani Małgosia. Nie znam drugiej tak miłej i pomocnej osoby. Komu i kiedy spośród nas odmówiła pomocy, też proszę o konkrety.I też konkretnie, co na stronie uczelni jest nieprawdą. chyba łatwo będzie wskazać skoro to 99% kłamstw, jak twierdzi Studenciara. Czas na Kulturę jest już po kolaudacji, kolejne trzy odcinki tworzymy my studenci ( no "pod okiem starszych kolegów z ATM), koło kulturoznawcze działa, imprezy się odbyły itd. To co tu jest nieprawdą? Chyba, tak głoszą władze, za chwile nieprawdziwy będzie adres, bo uczelnia przenosi się do Środmiescia i częściowo o ATM. Z dużymi parkingami
Studenciara
Czytając te wszystkie komentarze , łapię się za głowę i mam ochotę krzyczeć. Ta "uczelnia" jeżeli w ogóle można nazwać tą instytucję tym tytułem- to jedno wielkie nieporozumienie! Jej poziom na tle innych szkół jest zerowy. Nie piszę tego gwoli złośliwości , tylko ku przestrodze. Jeżeli chcecie się czegoś nauczyć to szczerze odradzam WWSH. Może zacznę od kadry dydaktycznej: 2 czy 3 wykładowców reprezentuje jakikolwiek poziom i w rzetelny sposób przekazuje wiedzę, a reszta po prostu zalicza przedmioty za to,że się chodzi , lub ładnie uśmiechnie. Żenada. W sumie co się dziwić , płaci się kasę to mają w *upie i zaliczają.:), a jeżeli chcesz cokolwiek wynieść z zajęć to trzeba kupić książkę i na własną rękę zdobywac wiedzę. Drugi minus daję Paniom z dziekanatu, wieczna dezorganizacja co chwilę słyszałam:" niech Pani przyjdzie później , nie ma tej Pani/Pana, bądź nie mamy teraz czasu, jakaś masakra... 3 minus to budeynek-"uczelnia" znajduje się w zwykłym bloku, jest mała i posiada niewiele miejsc parkingowych co może być dla niektórych osób utrudnieniem. Wieczny brak papieru w toalecie i mydła w płynie:D , Plus za miłą studencką atmosferę , na prawde fajnych ludzi można poznać. Praktyki w ATM , Polskim radiu? Hmmm.... Ciekawe:D Nie polecam , na pewno nie przyszłym dziennikarzom. Chociaż na innych kierunkach też nie za ciekawie... Podejrzewam,że niedługo ta szkoła legnie w gruzach i z tego co wiem , to zatrzymują obecnych studentów jak tylko moga by zostali z nimi jak najdłużej i robili magistra:) Muszą mieć na prawdę dobrego fachowca od PR , bo to co wypisują na swojej stronce internetowej , w 99% nie pokrywa się z rzeczywistością. Pozdrawiam:)
22.06.2013
22.06.2013
mocarna
Odradzam z dobrego serca tą uczelnię! Chyba, że komuś zależy na straconych tysiącach tylko po to, żeby otrzymać papierek. Bardzo niski poziom nauczania, wykładowcy sobie olewają. Jedynymi pozytywnymi postaciami na WWSH byli profesor Mikołejko oraz magister Bąbel (których już nie ma). Zajęcia w Polskim Radiu? Praktyki w ATM? Obecnie prawie każda uczelnia oferuje podobne zajęcia. To standard. Uczelnia nastawiona na pozyskiwanie pieniędzy, bałagan w dziekanacie. Nikt nigdy nie ma czasu. A te pozytywne opinie wystawiają władze.
ja
Monika ma rację. Pamiętajcie.
18.06.2013
12.06.2013
Monika
Cześć wszystkim. Właśnie kończę I rok dziennikarstwa niestacjonarnego. Jestem bardzo zadowolona. Uczymy się przede wszystkim konkretnych rzeczy, a nie niepotrzebnych nikomu teorii. Takiej nauki szukałam. KONKRETNEJ w danym kierunku. Pierwszy rok studiów to wiedza ogólnohumanistyczna: psychologia, jęz. polski, historia, historia sztuki, filozofia, wiedza o filmie... itp. Na drugim roku wybieramy sobie specjalizację. Naprawdę uczelnia jest przyjazda studentom, wyrozumiała. Żeby mieć dobre oceny, trzeba się wysilić. Nie jest nie wiadomo jak ciężko, zwłaszcza, że na uczelni są humaniści i przedmioty humanistyczne, skoro wybieramy się tutaj, przedmioty nie są dla nas obce. Wiadomo, że ścisły umysł raczej nie wyrobiłby. :) i na odwrót oczywiście ( ja nie dałabym rady psychicznie na ścisłym kierunku ). Uczelnia przenosi się do wytwórni filmowej ATM. To też otwiera pewnie drzwi do mediów. Uwierzcie, że warto. Kasa, jak kasa. Za każde niestacjonarne płacisz. Proste. Pozdrawiam! M!
prawie studentka
Ja się zapisałam na dziennikarstwo stacjonarne. Ciekawy program, warsztaty. I wolne piątki. Czy ktos jest ze stacjonarnych od października???
05.06.2013
03.06.2013
zainteresowany
Trzeba zapisać się i dokonać wpłaty za minimum jeden semestr do końca lipca, dostajesz wtedy dodatkowo 5% upustu i tablet - jak dla mnie całkiem ciekawa promocja, ja z tego skorzystam, z tego co wiem to tablet bez jakiś rewelacji ale też nie dno.
tablet dają?
co sadzicie o tym tablecie dla osób, które zapiszą się do końca czerwca? ktoś sie orientował w temacie? wiem, ze to w sumie gadżet jest, ale jelsi i tak mysle o dziennikarstwie, to moze warto sie zastanowic?
03.06.2013
16.05.2013
jacek,nj,ja
Dlaczego Szkoła agresywnie nie wychodzi na zewnątrz? To, że istniejecie na swojej stronie to zbyt mało. Gdzie prasa, ogłoszenia? Już trwa rekrutacja a wy jak mysz pod miotłą. Teraz trwa walka o studentów i zwyciężają ci, którzy są AKTYWNIEJSI!!
nj
Witaj "uczeń"! Twój IP już mam.
15.05.2013
15.05.2013
jacek
"Uczeń" spróbuj, to wtedy się zdziwisz, dlaczego mogę oceniać uczelnie
uczeń
jacuś, nj, ja - dla kogo ty pracujesz ? - że chcesz oczernić Uczelnie, może IP nam to wyjaśni.
15.05.2013
15.05.2013
jacek
"Uczeń" - zastanów się co ty piszesz. "Ma wysokie notowania bo w tym jest dobra". Tzn. dobra jest w notowaniach czy w czym? Myśl trochę chłopczyku.
zainteresowana
Nj, to jest mała uczelnia, dzięki czemu pracownicy mają czas i siłę poświęcać czas wszystkim studentom. Im więcej uczniów, tym trudniej dogodzić wszystkim. Pewnie dzięki temu nie ma na co narzekać
15.05.2013
14.05.2013
uczeń
szkoła jest bardzo znana wśród osób interesujących się dziennikarstwem - ma wysokie notowania bo w tym jest dobra !
ja
Nj. 100% racji!! Dziwnie to pachnie. Oj dziwnie.
14.05.2013
14.05.2013
nj
jakaś dziwna, nikomu nieznana szkoła ma notowania wyższe od wielu uni8wersytetów i politechnik w kraju, nie wierzę to baaaardzo podejrzane ... (ktoś napędza ...)
ja
Pożyjemy. Zobaczymy i usłyszymy. Podsumujemy.
28.04.2013
19.04.2013
a-z
Witam, zarówno radio internetowe, jak i własny kanał TV na youtube ruszają od października 2013 roku,
spokojna
Pani Kasiu, to że macie praktykę w radio i TV o niczym nie swiadczy. Wy powinniście mieć WŁASNE radio internetowe, pracujące codziennie, emitujące różne formy audycji itd. I słusznym jest pogląd, że powinno to być w systemie kształcenia.
19.04.2013
19.04.2013
ml
Już jakiś czas temu słyszałam o pomyśle radia internetowego, więc pewnie niebawem uda się i z tym ruszyć
K
My mamy praktykę w prawdziwych redakcjach i i własny zespół, który przygotowuje program Czas na Kulturę". Pierwszy odcinek lada chwila na ATM Rozrywka-ogólnodostępnym kanale "cyfrówki".
19.04.2013
18.04.2013
J U L K A
Wow, jaka wysoka ocena. Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa musi być naprawdę dobra, pytanie tylko czy łatwo jest się dostać? Pewnie nie....
obserwator
Co nowego można stworzyć w WWSH? A choćby radio studenckie, albo własną gazetę. Oczywiście musiałyby powstać studenckie zespoły redakcyjne, ich programy powinny wejść do programów kształcenia itd. Nauczylibyście się tworzyć audycje radiowe, sami byście je prowadzili i podobnie z gazetą.Co to daje? Doświadczenie. W prawdziwych redakcjach już znalibyście technikę pracy redakcyjnej itd. itd.
18.04.2013
18.04.2013
K
Pracownicą uczelni nie jestem, ale dbam o swoje pieniądze. Płacę realną kasę, chce realnych zajęć i dyplomu, który pomorze mi znaleźć pracę. Nie załatwi wszystkiego. Resztę muszę zrobić sama. Nie wiem, jak można jeszcze doskonalić warsztat dziennikarza, ale poważnych, nowych w sieci i obserwatorów proszę o konkrety, co zrobilibyście w naszej uczelni lepiej. Czekam na konkrety.
benek
Przeniosłem się z Wańkowicza do WWSH i jestem zadowolony. Wszystko działa tu sprawniej i atmosfera jest spoko. Mimo tego że nie jestem pracownikiem uczelni, tak jak sugerowali poprzednicy, to polecam wwsh.
18.04.2013
18.04.2013
poważny 2
Do "studenta". Jezu, dziecko co Ty piszesz. Staraj się myśleć samodzielnie.
student
Zgadzam się z "ja", Prus w ciągu ostatnich 2 lat stał się liderem w kształceniu dziennikarzy i kulturoznawców, to pewne, stąd nieudolne próby podważenia sukcesów Uczelni.
18.04.2013
17.04.2013
ja
a ja myślę, że im więcej komentarzy tym lepsza Uczelnia, negatywy pewnie pisze konkurencja, pozytywy pewnie studenci, bo przecież gdyby byli nie zadowoleni to by już dawno odeszli, pisanie negatywów na własną szkołę nie ma sensu bo obniżamy rangę swojego dyplomu.
poważny 2
"Nowy w sieci" - trafiłeś w sedno.
17.04.2013
17.04.2013
nowy w sieci
Czytam te żałosne przekomarzania i widzę, że Pani "K" jest po prostu osobą z zespołu pracowników Szkoły. Czy zatem walcząc z krytyką miejsca swojej pracy w sposób heroiczny - dobrze jej służy?
K
Szanowny "Obserwatorze" pseudonim, jak nazwisko zobowiązuje. Wypowiadam się na tym forum od dłuższego czasu i łatwo się zauważyć, że jestem kobietą( chyba ,ze Twoja nie znać polska gramatyka). Trudno ocenić umiejętności praktyczne "gdzieś" i kiedyś. Uczelnia zapewnia praktyki w Polskim Radiu i z moich obserwacji można poznać Warsztat pracy radiowca. P.S. Jarku! Zdumiewający brak wiedzy na temat polityków. Antoni Maciarewicz jest absolwentem historii i to z czasów, gdy o WWSH nikomu się jeszcze nie śniło.
16.04.2013
14.04.2013
jarek
Czy to prawda, źe Macierewicz zrobił licencjat w Prusie?
obserwator
"Po pierwsze-koleżanko" nie trzeba wstydzić sie swojej płci, bo głupio wypada w tej sytuacji publiczne poprawianie. Ponadto kandydatko na dziennikarkę - dobrze jest wiedzieć, że termin ":kształcenie ustawiczne" choć jest terminem z "ubiegłej epoki" do dziś jest terminem znanym i używanym. Natomiast gdy idzie o umiejętności praktyczne absolwentów Prusa, to spotkałem w radio osoby, które nie potrafiły skonstruować m.in. relacji z konferencji prasowej.
13.04.2013
11.04.2013
K
K. Po pierwsze-koleżanko. Po drugie, to "kształcenie ustawiczne" to termin nie z tej epoki. Dobry dla uczniów CKU albo dla nauczycieli, którzy robią po kilka podyplomówek, bo dostana za to awanas i mają na to czas. Dobry dziennikarz, czy szerzej człowiek mediów ma być profesjonalistą. Jeśli jest słaby praca go weryfikuje. Pytanie kto z naszych "po Prusie" wypadł z rynku?
dziennikarz
Kolego "K". Sprawdziłem i nie tylko dziś. Nie masz racji. Są przypadki odpowiadające kryteriom dziennikarskim, ale to jest kropla w morzu potrzeb. 95% tzw. "dziennikarzy" nie czyta, nie jest na bieżąco w wydarzeniami społecznymi, naukowymi, kulturalnymi. Łapią cokolwiek. Te niby uczelnie nie przygotowują was do kształcenia ustawicznego. Dlatego szybko wypadacie z rynku.
10.04.2013
10.04.2013
hmm...
Czyli dałoby się pogodzić studia niestacjonarne z pracą?
K
Kolego "Poważny" na jakiej podstawie twierdzisz, że będziemy pisać o sprawach, na których się nie znamy. Dziennikarstwo to nie tylko "pisanie". W Prusie uczymy się warsztatu dziennikarskiego, czyli tego jak i co powinniśmy przekazywać odbiorcy. Każdy ma swoje zainteresowania, dziedzinę , w której jest dobry, nie tylko dla tego, że się tego nauczy na studiach, ale to jego pasja. Nasi koledzy już w czasie studiów pracują w mediach i są na prawdę dobrzy. Sprawdź.
10.04.2013
09.04.2013
Pytanie
Niestacjonarne są co drugi weekend?
poważny
Studiujący w tej "Sorbonie" nie bardzo wiecie czym powinno być dziennikarstwo. Pochwalcie się swoją wiedzą merytoryczną z jakiejś dziedziny życia społecznego (gospodarka, ochrona zdrowia, sprawy zagraniczne). Pisanie dla samego pisania i nazywanie tego "dziennikarstwem" to dowód wysokiej samooceny!
09.04.2013
06.04.2013
supermen
Dla mnie Sztandera jest OK, faktycznie roztrzepany to On jest ale zajęcia prowadzi ciekawie.
xymen
"Mówi pięknie i melodyjnie...." ale w zarządzaniu i przestrzeganiu nawet tego co obiecał i do czego się zobowiązał - jest fatalny. Zresztą sami się przekonacie..
06.04.2013
05.04.2013
pl
Na zajęciach wypada fajnie, mówi bardzo ciekawie. Fakt, raz się spóźnił.
absolwent
Sztandera jest kapitalny. Zawsze się spóźnia, albo choruje, albo dopada go depresja, obiecuje i nic z tego nie wynika, goni za kasą i zdarza mu się nie czytać prac które recenzuje. A teraz dziekanem? No, no!
05.04.2013
05.04.2013
o rany!
Jezus Maria! Sztandera dziekanem....
Anka
Mi się podoba, są bardzo ciekawe zajęcia i nie są specjalnie absorbujące. Praca i rodzina nie kolidują z uczeniem się, ponieważ nie jest tego strasznie dużo. Tematy zajęć są bardzo ciekawe, co sprawia, że nauka idzie szybciutko:)
04.04.2013
02.04.2013
Ciekawa
Hej ! :) Mam pytanie do osób, które studiują Dziennikarstwo i komunikacje społeczną, jak jest na tym kierunku ? Myślę o studiach niestacjonarnych z przyczyn osobistych . Dlatego prosiłabym o wszelkie szczere opnie :) Czy warto iść do tej uczelni? Byłabym gotowa już składać papiery. Pozdrawiam!!!
K
Igor, powiedz to ludziom, którzy maja poprawki z historii sztuki i z warsztatów humanistycznych. Też myśleli, ze wystarczy się pokazać.
28.03.2013
27.03.2013
Igor
nie trzeba się uczyć, wystarczy czasem pokazać się na zajęciach. Zal. za obecności :)
czad
Żeby zaliczyć musisz umieć ale wykładowcy są spoko, poprawki nie są dodatkowo płatne więc nikomu nie zależy żeby Cię uwalić, WWSH jest też Uczelnią bardzo atrakcyjną cenowo.
25.03.2013
25.03.2013
student
Praktyki musisz mieć. Odbywałem na 2 roku, w dwóch miejscach jedno załatwione przez szkołę. Za róznice tu się nie płaci, za komisy też nie.
chetny na studiowanie
czyli rozumiem, że z zaliczeniami nie ma problemu i osoby, które nie mają zbytnio czasu na naukę zaliczają?
25.03.2013
24.03.2013
Gh
Jak z praktykami? Są obowiązkowe? I ile się płaci za różnice programowe? Jestem na Wyszyńskim, chce zmienić uczelnie i chyba na Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Prusa
K
Nie jest najgorzej, chociaż bywają poprawki. Rzadko. Wykładowcy starają się raczej rozbudzać zainteresowania. Po zmianie uczelni byłam mile zaskoczona. Przy minimum chęci zdasz, przy odrobinie zaangażowania 4 lub 5.
24.03.2013
24.03.2013
chętny na studiowanie
Możecie mi powiedzieć jak jest z zaliczeniami? Jak się odbywają? Czy są trudne? Dużo się trzeba przed nimi uczyć? Byłbym wdzięczny ;)
Ola
Chyba na każdej uczelni na pierwszym roku są przedmioty ogólnohumanistyczne ?
11.03.2013
11.03.2013
K
Paranoiku, chyba czas na leki. Przenosiłam się z innej uczelni, dostałam program, punkty ETCS, różnice w programie. Nie jest to może idealna uczelnia, ale moja. Jak chcesz pisać o Prusie, to pisz prawdę.
Kama
Ja studiuje na kulturoznawstwie. Mnie się podoba. Wykład z p. G. Kozakiem baaaardzo ciekawy. Fajne też zajęcia z filmu.
11.03.2013
10.03.2013
PPPP
Mam zamiar zostać dziennikarzem, dobrym dziennikarzem. Wybrałem "Prusa" i nie żałuję. Paranoiku-świetnie dobrałeś pseudonim. Albo jesteś reprezentantem konkurencji (domniemam tak na podstawie języka, którym się posługujesz), albo faktycznie to ta paranoja... . Plany studiów na wszystkie semestry wiszą na tablicach ogłoszeń. Zmiany są, choć ponoć niewielkie, bo uczelnia zgodnie z nakazem ministerstwa wprowadza ramy kwalifikacji. zamiast standardów. Można wszystko dostać do wglądu, nawet . sylabusy, trzeba tylko wcześniej poprosić o udostępnienie( ja dostałem na drugi dzień). Kierunki na uczelni mamy dwa (nie trzy) a wspólne dla kulturoznawstwa i dziennikarstwa wykłady są na pierwszym roku. sprawdzałem, takie wspólne zajęcia ogólnokształcące są na uczelniach normą. Psychologia, socjologia, historia Polski. Miałem to na I roku.bo jest w programie i tyle. Jak nie chcesz mieć dyplomu z dobrej dziennikarskiej uczelni to tym lepiej dla nas, którzy chcą się nauczyć zawodu i mieć dobry start na rynku pracy.
I rok
może nie jest idealnie, ale ja jestem zadowolony, gdybym ponownie wybierał dziennikarstwo też wybrałbym Prusa.
09.03.2013
07.03.2013
ja
zgadzam się z Kasią, kolega na politechnice też ma na pierwszym roku przedmioty ogólne, a kierunkowe mają być później,
Kasia
Do kolegi co ma paranoje, coś słyszałeś ale chyba nie wiesz co ? ja też jestem na pierwszym roku i z nauki przedmiotów humanistycznych jestem bardzo zadowolona, aby zostać dobrym dziennikarzem trzeba mieć podstawy w naukach humanistycznych, owszem plan zajęć się czasami zmienia ale to są studia a nie podstawówka i tak musi być ! poz
05.03.2013
05.03.2013
Paranoja!
Moja koleżanka chodzi do tej "uczelni", jest na pierwszym roku i jak dla mnie to jakaś paranoja. Mają jedne zajęcia ze wszystkimi z pierwszego roku, bodajże 3 różne kierunki. Jak dla mnie to ona nie miała jeszcze ani jednego przedmiotu który będzie związany z jej kierunkiem może poza angielskim i informatyką które są pewnie na wszystkich kierunkach (nie widziałem programu nauczania a uzyskanie jego w dziekanacie odbywa się wyłącznie za zgodą dziekana czy też rektora! To jakaś pomyłka dziekan musi się zgodzić na to żebym dowiedział się czego mam się nauczyć żebym zaliczył kierunek?!) . Dziekanat zapytany o tą sytuacje (ilość przedmiotów związanych z kierunkiem) zwodzi jedynie kiedy zostaną w końcu wprowadzone (z 2 semestru zrobił się już 3! - rok studiowania "w plecy" a czesne płaci się co miesiąc!). O reszcie istotnych niedociągnięć i odstępstw od normy nie będę wspominał z uwagi na to iż stanowią podstawę do wprowadzenia kontroli w jednostce. Wnioski o zaczęciu studiowania nasuwają się same. Mam nadzieję że pomogłem w podjęciu decyzji. PS. Ja będę namawiał koleżankę do jak najszybszej ucieczki gdzie indziej.
ja
polecam kulturoznastwo
02.03.2013
28.02.2013
Max
szkoła jest naprawdę Ok
Ania
To bardzo dziwne - studenci chwalą swoją szkołę, a osoby które tu nie studiują piszą nieprawdziwe rzeczy, konkurencja się chyba bardzo boi WWSH, szkoła jest spoko.
27.02.2013
25.02.2013
kaja
No właśnie, mnie też dziwią te negatywne komentarze. Konkurencja czuwa
Goja
Nie wiem czemu zaraz tak krytykujecie te pozytywne opinie o szkole. Może to konkurencja? Ja tu studiuje. No i szkoła, jak szkoła. Jest OK
25.02.2013
24.02.2013
Pismak
Te, Dziennikarz! A nie nauczyli Cię, że przed wykrzyknikiem nie ma spacji, że słowo witam to kolokwializm, że w zdania złożone w wypowiedzeniu rozdziela się przecinkiem, i że tytuł piszemy kursywą, a nie w cudzysłowie? Dziennikarz! Pogratulować!
Dziennikarz :)
Witam w prawdziwej Uczelni Dziennikarskiej ! Zapraszam na oglądanie naszej produkcji telewizyjnej "Czas na kulturę" w ATM Rozrywka i na naszego facebooka. Jeśli Cię interesuje dziennikarstwo telewizyjne dołącz do naszego zespołu !
20.02.2013
20.02.2013
niestety już skończyłem studia
Z okresu studiów mam tylko dobre wspomnienia, wspaniali koledzy, śliczne koleżanki, panie z dziekanatu - OK, wykładowcy super, a teraz jeszcze kręcą produkcje telewizyjne ! może jeszcze podyplomowe ? - polecam
lll
Gdyby sale były większe to byłoby git
19.02.2013
19.02.2013
zocha
Mi się podoba. Jak miałam problem z płatnościami to pomogli, dla mnie to duży plus. Na poziom też nie narzekam, nie wydaje mi się żeby był niski.
PPPP
Ktosiu, JP, i Ha, ha, ha. Przyjdźcie i zobaczcie.
18.02.2013
18.02.2013
Ha..ha.. ha..
A nie napiszesz, że WWSH jest lepsze od Sorbony ?! Dzieciaku, bawicie się, a nie uczycie, bo nie ma Was kto uczyć! Żałosna propaganda, Wańkowicz padł, więc trzeba przechwycić studentów. Kasa, kasa, kasa. Papier i internet wszystko przyjmie - każdy sobie może napisać, że jest najlepszy. Dział marketingu działa? Może go specjalnie powołali:)
student
Oczywiście że WWSH jest najlepszą szkołą dziennikarską nie tylko w Warszawie ale i w Polsce, osoby które poszły na studia magisterskie na inne Uczelnie mogą teraz tylko płakać, że nie otrzymają dyplomu tak prestiżowej Uczelni. Jakość kształcenia wzrosła od zeszłego roku i to bardzo, mamy do dyspozycji koła dyskusyjne, wyjazdy na wydarzenia kulturalne, wspólne wyjścia do teatrów, kręcimy program telewizyjny "Czas na kulturę" itp. zresztą zapraszam na facebooka https://www.facebook.com/Czasnakulture,
15.02.2013
13.02.2013
Ktoś
Wszystko jasne.... Poziom dziennikarzy jest na tak "wysokim" poziomie gdyz koncza tego typu studia..... Tragedia!!! Zaczynajac od rekrutacji a konczac na absolwentach. Jedyny plus to ceny - tanie porownujac z innymi uczelniami. Decyzja nalezy do przyszlych studentow - wg mnie jakosc studiow to podstawa w tych czasach. Nasza edukacja "spada na psy"...
JP
A te pozytywne komentarze to chyba sami sobie piszą. Najlepsza uczelnia dziennikarska. Wolne żarty. Poważnie się zastanówcie, zanim tam pójdziecie.
11.02.2013
11.02.2013
JP
A te pozytywne komentarze to chyba sami sobie piszą. Najlepsza uczelnia dziennikarska. Wolne żarty. Poważnie się zastanówcie, zanim tam pójdziecie.
JP
KIEDYŚ to była bdb uczelnia. Skończyło się to w zeszłym roku. Teraz są przypadkowi wykładowcy nie wiadomo skąd i poziom zszedł na psy. Studiowałem tam na licencjacie, a teraz zabrałem manatki. Chcą tylko trzepać kasę, a nie uczyć.
11.02.2013
10.02.2013
l_**
Szkoła jest w porządku.
student
Wg mojego rozeznania czesne na tej uczelni jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w Warszawie jak kiedyś brakowało mi kasy napisałem podanie i termin płatności bez żadnego problemu został przesunięty.
12.01.2013
11.01.2013
ex-studentka
Ciekawe kto pisze te komentarze...wszystkie jakieś takie podobne...ja tam peanow nie mam zamiaru pisać. uczelnia nastawiona na zysk
Monika
najciekawsza propozycja studiów dziennikarskich w Warszawie, ja jestem zadowolona, może czasami trudno zaparkować.
02.12.2012
30.11.2012
Dziennikarz amator
właśnie się tu zapisałem, jest OK - oby tak dalej ! studentka z I roku - marzyć piszę się przez "RZ" - możemy się umówić na zajęcia z ortografii.
Studentka z I roku
Zdecydowanie polecam, z tą telewizją to trafili w dziesiątkę, robimy niesamowite rzeczy o których mogłam tylko mażyć że kiedyś dostanę szanse.
28.11.2012
14.11.2012
Franki
Uczelnia jest spoko. Chyba złożę tam dokumenty na dziennikarstwo, fajne praktyki, w ATM, w Polskim Radio. Koleżanka studiuje i jest b.zadowolona, robi program o kulturze w ATM. jest na III roku. Jedyny minus to mało miejsc parkingowych.
mmm
Uczelnia działa bardzo dobrze,robią sporo dobrych rzeczy aby być atrakcyjną.Praktyki w ATM i Polskim Radiu są ogromnym plusem w późniejszej pracy
13.11.2012
11.11.2012
studiowałam tam
Polecam. Uczelnia się rozwija w niesamowitym tempie. Teraz uruchomili praktyki w ATM Studio - największej fabryce filmów i programów telewizyjnych. Ja nie miałam problemu ze znalezieniem pracy.
Andrzej
Tak, po upadku Wańkowicza zrobił się ruch na forach ,"ona" masz rację chodzi o kasę i studentów jednocześnie, ja się rozgladem po uczelniach warszawskich i tylko Prus ma zbieżny program nauczania z wsd, reszta to politologia, teologia, prasoznastwo ze specjalnością dziennikarską, maja do dyspozycji studia w Radiu Polskim i studia telewizyjne z tego co mi mówili to studenci mają robić program o kulturze który będzie emitowany w ATM Rozrywka (?), ja w to chodzę, przecież nie pójdę na politologię. Do ??? na stronie jest informacja że maja akademiki.
10.11.2012
10.11.2012
Dagmara
Po upadku wsd jedyna prawdziwa szkoła dziennikarska w Warszawie, ja ją bardzo polecam
ona
Tak, komentarz do tego co napisała Monika jest ironią, bo Prus namawia studentów Wyższej Szkoły Dziennikarskiej na przejście do nich. Czy chodzi o studentów czy też o ich czesne!? Czy ktoś napisze jak tam Naprawdę jest?
04.11.2012
03.11.2012
???
jak mam rozumiec komentarz poprzednika? czy w pytaniu do Moniki jest ironia? o co chodzi z nawiazaniem do Wyzszej Szkoly Dziennikarskiej? ja bym chciala dowiedziec sie czegos wiecej o WArszawskiej Wyzszej Szkole Humanistycznej, a interesuje mnie glownie: - czy szkola posiada parking? - czy pomaga z znalezieniu zakwaterowania? - czy w planie zajec dla zaocznych sa dziury, czy ciagiem sa zajecia? - do ktorej najpoznije sa cwiczenia w niedziele? - czy jestescie zadowoleni z wyboru tej uczelni? Napiszcie prosze, ata
Michał Morr
Monika, świetnie, że napisałaś o swoich odczuciach właśnie 30.10.2012 kiedy to na jaw wyszła informacja o zamknięciu Wyższej Szkoły Dziennikarskiej. Doskonałe wyczucie czasu i kasy z czesnego.
31.10.2012
30.10.2012
Monika
Skończyłam tą uczelnie jakieś 2 lata temu, zdarzały się zajęcia na które nie chętnie chodziłam bo były zwyczajnie nudne to było właśnie w semestrach kiedy mieliśmy ogólne przedmioty ALE mieliśmy dużo prowadzących którzy byli wręcz inspiracją i nie chciało się wychodzić z zajęć. Bez problemu można było skonsultować się z prowadzącymi, panie w dziekanacie bardzo pomocne !. Dodatkowo mieliśmy zajęcia w Polskim Radiu podczas których było bardzo dużo już wiedzy praktycznej i mogliśmy spróbować w prawdziwym już studio przeprowadzenia wywiadu itp. mieliśmy też możliwość otrzymania pracy w Super Stacji część z osób studiujących na moim roku tam też została. Nie będę się już dłużej rozpisywać generalnie polecam.
Jarek
Od 2 lat są bardzo pozytywne zmiany na uczelni (po zmianie właścicieli), ciagu roku akademickiego była cała masa imprez, wernisaży, wyjazdów itp. Od tego roku uruchomione są praktyki w studiach ATM i możliwość pracy w prawdziwej produkcji telewizyjnej emitowanej w telewizji. To oferuje tylko WWSH, i jeszcze jedno po tej szkole właściwie wszyscy pracują
07.10.2012
01.06.2011
gips
moj najlepszy kumpel studiuje u nich dziennikarstwo i komunikacje spoleczna i jest ogolnie zadowolony, na pierwszym i grugim semestrtze mieli ogolne przedmioty, ktore byly wspolne dla wszystkich przyjetych studentow i to byla jedyna rzecz, ktora go wkurzala, bo wszystko to, co interesuje, czyli przedmioty kierunkowe bedzie mial dopiero od drugiego roku, ale poza tym ponoc jest ok, bo jakos mocno nie cisna z egzaminami, a zaliczenia raczej bezproblemowe,
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Gdański
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Coventry University Wrocław
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Zamojska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Politechnika Lubelska
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Warszawska Akademia Medyczna
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie