Inżynieria bezpieczeństwa w Lublinie
Inżynieria bezpieczeństwa – studia w Lublinie
Studia na Inżynierii bezpieczeństwa obejmują zagadnienia związane z identyfikowaniem, monitorowaniem, analizą oraz projektowaniem systemów bezpieczeństwa, analizą ryzyka powstawania zagrożeń, organizacją i funkcjonowaniem systemów bezpieczeństwa.
Studenci uczą się prawidłowego i odpowiedzialnego organizowania oraz prowadzenia wszelkich działań ratowniczych i podejmowania działań logistycznych. Poznają zasady kontrolowania przestrzegania przepisów, warunków oraz zasad bezpieczeństwa pracy, w tym standardów bezpieczeństwa informacji i systemów informacyjnych.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego stopnia, absolwenci uzyskują tytuł inżyniera.
Inżynieria bezpieczeństwa – przedmioty na studiach
W programie kształcenia realizowane będą: zagrożenia cywilizacyjne i zrównoważony rozwój, nauka o materiałach, informatyka i systemy informatyczne, podstawy ergonomii i fizjologii pracy, mechanika techniczna z wytrzymałością materiałów, bezpieczeństwo informacji, podstawy konstrukcji maszyn, termodynamika i mechanika płynów, inżynieria wytwarzania, elektronika cyfrowa i systemy wbudowane, zagrożenia pożarowe i wybuchowe, programowanie obliczeń inżynierskich, organizacja i funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa, przetwarzanie i ochrona danych w chmurze, narzędzia komputerowe i systemy informacji przestrzennej w projektowaniu bezpieczeństwa, analiza ryzyka, niezawodność systemów inżynierskich.
Inżynieria bezpieczeństwa – rekrutacja w Lublinie
Podczas naboru uwzględniane są wyniki uzyskane na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia, geografia.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię bezpieczeństwa możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Inżynieria bezpieczeństwa – praca po studiach
Ukończenie Inżynierii bezpieczeństwa pozwala uzyskać kwalifikacje niezbędne do pracy w:
- przedsiębiorstwach sektora państwowego i prywatnego
- administracji państwowej, samorządowej, gospodarczej i oświatowej zajmującej się problemami inżynierii bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy
- biurach projektowych i doradczych w charakterze ekspertów w zakresie inżynierii bezpieczeństwa
- sektorach gospodarki zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem i eksploatacją urządzeń i systemów zabezpieczeń technicznych i systemów monitorowania i zwalczania różnorodnych zagrożeń.
Czy warto studiować Inżynierię bezpieczeństwa?
Rozwój technologii, zmiany klimatyczne niosą nowe, nieznane zagrożenia. Wiele z nich trudno przewidzieć i wyeliminować. Dążenie człowieka do poprawy bezpieczeństwa we wszystkich obszarach życia stanowi jedną z głównych naszych potrzeb. Zadanie to powierza się specjalistom – inżynierom, znającym mechanizmy powstawania zagrożeń, potrafiących uwzględnić wszystkie elementy systemu człowiek-technika-środowisko.
Inżynieria bezpieczeństwa - opinie
Absolwenci studiów uzyskują dodatkowo uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu BHP oraz mogą pełnić funkcje inspektorów, starszych inspektorów, specjalistów i starszych specjalistów do spraw bhp w przedsiębiorstwach i innych jednostkach.
Zarobki po Inżynierii środowiska
Ukończenie Inżynierii bezpieczeństwa daje różnorodne możliwości zatrudnienia. Tym samym odmienny będzie poziom zarobków absolwentów. Na wysokość wynagrodzenia wpływa posiadane doświadczenie, wybrana branża, zajmowane stanowisko oraz miejsce pracy.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z zagadnieniami bezpieczeństwa. Zobacz studia:
Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej
Tutaj znajdziesz inne kierunki studiów technicznych
Więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik