Sztuczna inteligencja w Lublinie
Sztuczna inteligencja - studia
Studenci Sztucznej inteligencji w Lublinie uczą się tworzyć proste i złożone programy komputerowe do rozwiązywania typowych i nietypowych problemów, formułować i rozwiązywać problemy teoretyczne dotyczące istoty i zastosowania sztucznych systemów inteligentnych. Poznają język skryptowy Python, języku R, wykorzystują specjalistyczne narzędzia programistyczne w zakresie automatyzacji rozumowań, reprezentacji wiedzy, maszynowego uczenia się i przetwarzania języka naturalnego.
Czym zajmuje się specjalista ds. sztucznej inteligencji?
Głównym zadaniem osoby na takim stanowisku jest projektowanie, opracowywanie, analiza i implementacja rozwiązań z wykorzystaniem technologii inspirowanej ludzkim systemem nerwowym oraz funkcjonowaniem ciała, naśladujących ludzką inteligencję.
Specjaliści w tej dziedzinie mogą tworzyć oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, systemy wspomagające podejmowanie decyzji, diagnozowanie medyczne, systemy analizy danych czy narzędzia do przetwarzania obrazów i dźwięku.
Sztuczna inteligencja – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in.: biologiczne mechanizmy zachowania, logika formalna z elementami semiotyki, programowanie w języku Python, procesy poznawcze: percepcja i uwaga, wprowadzenie do sztucznej inteligencji, teoretyczne podstawy reprezentacji wiedzy, podstawy uczenia maszynowego, przetwarzanie informacji z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych, programowanie aplikacji data science w środowisku R, wprowadzenie do neuronauki poznawczej, przetwarzanie języka naturalnego, inżynieria oprogramowania.
Studenci odbywają obowiązkowe praktyki w firmie związanej z tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych technologii.
Sztuczna inteligencja – rekrutacja na studia
Kandydaci uzyskują punkty rekrutacyjne z matematyki, języka obcego oraz przedmiotu wybranego spośród: język polski, biologia, chemia, fizyka, informatyka, wos lub filozofia.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Sztuczną inteligencję możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Sztuczna inteligencja – praca po studiach
Absolwenci posiadają kompetencje do podjęcia pracy przykładowo na stanowiskach: AI Researcher, Data Scientist, Data Engineer, Research Engineer, R&D Scientist in Applied AI/ML, NLP Engineer, Python programmer, Machine Learning Engineer, NLP Specialist, NLP Developer/Consultant, Taxonomist, Ontologiest, Semantic Web Specialist, Speech Recognition Engineer.
Czy warto studiować sztuczną inteligencję?
Studia pozwalają uzyskać zawód przyszłości. Absolwent będzie specjalistą w zakresie tworzenia i rozwoju sztucznych systemów inteligentnych.
Sztuczna inteligencja – opinie
„Z mojego doświadczenia pochodzącego z działalności jako pracodawca na rynku IT oraz z ogólniejszych obserwacji tego rynku wynika, że absolwenci tak zaprojektowanego kierunku będą przydatnymi pracownikami. Jednocześnie studia dadzą podstawy do dalszego kształcenia w kierunkach bardziej specjalistycznych kompetencji praktycznych oraz przygotowania do pracy naukowej w zakresie sztucznej inteligencji”.
Mirek Sopek, Makolab Founder
Zarobki po Sztucznej inteligencji
Stawki wynagrodzenia w odniesieniu do specjalistów z zakresu sztucznej inteligencji to przykładowo 25 tys. zł brutto przy umowie o pracę. Współpraca B2B pozwala uzyskać zarobki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy zł.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Sztuczna inteligencja i data science
Sztuczna inteligencja i uczelnie maszynowe
Sztuczna inteligencja w biznesie
Tutaj znajdziesz informacje o studiach technicznych.
Przeczytaj opisy wybranych kierunków technicznych.
fot. Freepik