Akademia Sztuki Wojennej
odpowiedź dla Pol z dnia 07.08.2020
Kierunek DOWODZENIE przeznaczony jest dla absolwentów szkół średnich zainteresowanych systemem obronnym państwa oraz zagadnieniami teorii i praktyki dowodzenia, sztuki wojennej, w tym taktyki prowadzenia działań przez wojska lądowe (WL) i wojska obrony terytorialnej (WOT), a także wybranymi zagadnieniami z zakresu ochrony informacji niejawnych i danych osobowych, zarządzania kryzysowego, cyberzagrożeń, logistyki cywilnej i wojskowej oraz związanych z analizą i oceną współczesnego i przyszłego środowiska działań militarnych.
specjalności (studia I stopnia)
• planowanie i organizacja działań WOT,
• praca analityczno-sztabowa.
perspektywy zawodowe:
Absolwenci kierunku dowodzenie są przygotowani do pracy w komórkach organizacyjnych administracji samorządowej realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz do realizacji zadań w komórkach i jednostkach organizacyjnych Sił Zbrojnych RP na poziomie taktycznym, jak również wykonywania zadań w jednostkach organizacyjnych terenowych organów administracji wojskowej. Absolwenci tego kierunku posiadają również kwalifikacje predysponujące do podjęcia zawodowej służby wojskowej w jednostkach WOT lub nauki w ramach studium oficerskiego
w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu z przeznaczeniem do służby w jednostkach obrony terytorialnej, a także do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbie Ochrony Państwa, Agencji Wywiadu, Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.
Studia na kierunku ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE przeznaczone są dla absolwentów szkół średnich zainteresowanych systemem zarządzania i dowodzenia państwem oraz osób, które chcą związać swoją przyszłość z działalnością w administracji publicznej, i samorządowej, instytucjach wojskowych i organizacjach pozarządowych, ośrodkach zarządzania kryzysowego oraz innych podmiotach gospodarczych. Mile widziane są osoby posiadające umiejętność analitycznego myślenia, zdolność dostrzegania związków i zależności w otoczeniu społeczno-politycznym, umiejętność do współpracy w grupie i pod presją czasu.
specjalności (studia I stopnia)
• zarządzanie i dowodzenie w organizacji publicznej,
• zarządzanie zasobami ludzkimi,
• zarządzanie jakością,
• zarządzanie systemami informacyjnymi.
Absolwenci tego unikalnego w Polsce kierunku będą posiadać umiejętność rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów w zakresie gospodarowania zasobami materialnymi i niematerialnymi organizacji wchodzących w skład struktur bezpieczeństwa państwa. Uzyskane wykształcenie pozwoli na podjęcie pracy
w charakterze specjalisty analityka, projektanta w jednostkach administracji publicznej czy kierownika
na podstawowych szczeblach zarządzania w organizacjach militarnych i pozamilitarnych. Preferowane miejsca zatrudnienia dla absolwenta to jednostki administracji publicznej, instytucje zarządzania kryzysowego, komórki i jednostki organizacyjne Sił Zbrojnych RP.
po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/studia-licencjackie/