Ocena uczelni

Komentarze (295)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Aleksandra

  Studiował ktoś prawo jednolite lub prawo dla licencjatów /magistrów ? Jakieś opinie???
  7/7/20
 • Kate

  Jakieś opinie o podyplomowych "ZARZĄDZANIE I PSYCHOLOGIA MENEDŻERSKA"?
  7/2/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Madzia from date 6/24/20
  W większości przypadków zajęcia odbywają się co 2 tygodnie, jednak ulega to sporadycznym zmianom zależnie od sytuacji, świąt itp. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowy plan zajęć zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji :)
  6/24/20
 • Madzia

  Dzien dobry Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co ile odbywają sie zjazdy? Psychologia jednolita 1 semestr, niestacjonarnie oczywiście. Co tydzień? Co dwa?
  6/24/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of gg from date 6/17/20
  Bardzo dziękujemy za miłe słowa! 😊
  6/18/20
 • gg

  Super uczelnia ! Najwyższy poziom
  6/17/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Aaa from date 6/15/20
  Sytuacja nieco różni się każdego roku i zależna jest od liczby chętnych, dlatego w tej sprawie niezmiennie zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najlepszych odpowiedzi 😊Niezbędne dane kontaktowe znajdziesz tutaj: www.swps.pl/kontakt
  6/16/20
 • Aaa

  Czy trudno jest się dostać na swps w Warszawie na psychologię jednolitą? Orientuje się ktoś jaki jest limit na studiach stacjonarnych?
  6/15/20
 • Staś

  Dzień dobry, Jak wyglądają zajęcia z autoprezentacji na pierwszym roku studiów kierunku prawo? Słyszałem o publicznych wystąpieniach i ćwiczeniach z kamerą, jednak nie mogę znaleźć więcej informacji.
  6/5/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Kok from date 5/30/20
  Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie i przewidzieć jak będzie wyglądała rzeczywistość w październiku - jak widzimy sytuacja zmienia się dość dynamicznie, ale zajęcia były prowadzone online od momentu kiedy zaszła taka potrzeba, zatem jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. W razie dodatkowych pytań dotyczących studiów podyplomowych na naszym Uniwersytecie zachęcamy do kontaktu z Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń: cspis@swps.edu.pl - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najlepszych odpowiedzi! 😊
  6/1/20
 • Kok

  Kiedy bedzie pierwszy zjazd na studiach podyplomowych z prawa medycznego? Koniec pazdziernika? Czy w razie pandemi zajecia beda online
  5/30/20
 • Studentka

  Witam, czy ktoś mógłby wyrazić swoją opinię na temat studiów magisterskich na kierunku ZZL na SWPS?
  5/19/20
 • Grzesiek

  Witam! Zupełnie przypadkowo trafiłem na to forum poszukując studiów podyplomowych. Skorzystam z możliwości zabrania głosu jakie to forum daje. Po tym wszystkim co przeczytałem chciałbym powiedzieć kilka słów z perspektywy nie - studenta tej WSPANIAŁEJ UCZELNI. Zwracam się do wszystkich wzburzonych studentów: niewyobrażalne jest dla mnie co piszecie! Nawet do organów państwowych włamują się hakerzy a wy macie czelność poniżać Uczelnie za to że stała się ofiarą! Najmocniej przepraszam za porównanie które uczynię ale… to jest tak jakbyście zgwałconą kobietę oskarżali że dała się zgwałcić. I kto tu Cierpi!? Kto jest ofiarą? Cieszcie się z tego że możecie studiować na tej Uczelni, która dla wielu z nas jest marzeniem. Wiecie ile ja bym dał żeby posłuchać chociaż jednego wykładu tych wybitnych Naukowców którzy w niej pracują. Zamiast krzywdzić, hejtując bezpodstawnie, dziękujcie Bogu Którego w jednym z komentarzy wspominacie za taką wspaniałą możliwość. Jeżeli nie wierzycie, dziękujcie komu chcecie za taką życiową szansę !!! Pewnie wielu z was wyśmieje ten komentarz – wiedzcie że nie zależy mi na tym. Ja spełniam tylko swój moralny obowiązek upomnienia braterskiego. POZDRAWIAM SERDECZNIE CAŁĄ SPOLECZNOŚĆ UNIWERSYTETU SWPS !
  5/19/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of student 5 roku do uczelni from date 5/18/20
  Po kolei. Po pierwsze, proszę naprawdę jeszcze raz przemyśleć znaczenie słowa "cierpienie", szczególnie w kontekście aktualnie panującej pandemii. Naszym skromnym zdaniem jest to słowo co najmniej nie na miejscu - nazywanie utraconej (być może) własności intelektualnej w czasie trwania studiów, której prawdopodobnie nie trzeba będzie ponownie odtwarzać (zależnie od indywidualnej sytuacji) "cierpieniem fizycznym i psychicznym" jest po prostu nieadekwatne do sytuacji. Dalej. Winę za zaistniałą sytuację ponoszą wyłącznie ludzie, którzy dopuścili się zabronionego czynu noszącego znamiona aktu terroru i wymuszenia. Nasza uczelnia zrobiła wszystko, by do takiej sytuacji nie doszło - zabezpieczenia, kopie zapasowe, monitorujący to i dbający o to pracownicy, jednak ataki hakerskie mają to do siebie, że łamią nawet najlepsze zabezpieczenia. Zwyczajnie krzywdzące jest niedostrzeganie, że nasz Uniwersytet również został poszkodowany w tej sytuacji oraz faktu, że dokładamy wszelkich starań, by sytuacja jak najmniej obciążyła studentów. Nie ma potrzeby zakładania się o nic - spieszymy z odpowiedzią, że studenci nie zostaną obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami związanymi z tą sytuacją. To czy konieczne będzie przeprowadzenie jakichś dodatkowych form zaliczenia lub ponownego wykonania części zadań będzie zależało od oceny poziomu zrealizowania przedmiotu. I tutaj dochodzimy do kolejnej niezwykle ważnej kwestii - zarówno student, jak i uczelnia, a tym samym prowadzący, są zobowiązani do realizacji niezbędnego programu zajęć, a zatem do zrobienia wszystkiego co potrzebne, by przekazać i nabyć niezbędną wiedzę, ale i to zweryfikować. Umowa zawarta między studentem a uczelnią zakłada, że obie strony poczynią kroki konieczne do realizacji założeń, zajęć i programu. Nie ma tam jednak słowa o potencjalnych atakach hakerskich - zgadzamy się, że to sytuacja , która absolutnie nie powinna się wydarzyć, ale tak samo jak studenci, tak samo i my jesteśmy po prostu ofiarami tego bezprawnego czynu i wszyscy ponosimy konsekwencje, co nie znaczy, że możemy nie dotrzymać w związku z tym umowy i zaliczyć studentom zajęcia bez weryfikacji ich poziomu wiedzy. Przykro nam, że część danych została utracona, ale nadal wywiązujemy się ze swojej części umowy - robimy wszystko, by umożliwić studentom realizację programu studiów, zaliczenie zajęć i zdobycie wiedzy. Wiemy doskonale, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale jesteśmy przecież jednostką oświaty, Uniwersytetem - dla nas zawsze najważniejsi będą nasi studenci, dlatego zapewniamy z tego miejsca wszystkich zaniepokojonych sytuacją, jak i tych, którzy w to powątpiewają, że pracujemy w pocie czoła, by jak najwięcej danych odzyskać, by sytuacja zakończyła się jak najmniej boleśnie dla naszych studentów oraz by sam proces zdobywania wiedzy i nauki przebiegał możliwie jak najmniej problematycznie.
  5/19/20
 • student 5 roku do uczelni

  Nie wydaje mi się żeby komentarz - studenta prawa - o cierpieniu fizycznym i psychicznym był nadużyciem. Nie nosi także ani znamion agresji ani podżegania. Oczywiście uznając fakt że jestem jeszcze jak to mówicie "tylko" studentem. komentarz pokazałem w kancelarii ojca. Wszyscy prawnicy tam pracujący się po nim "podpisali". Najciekawsze ze uczelnia nie potrafi uznać swojej winy. Najbardziej irytująca jest ta butność którą przejawia . Morze czas zainteresować sytuacją nie tylko to forum ale i media ogólnopolskie, byśmy wszyscy nauczyli się trochę pokory. Piszecie że jest prawdopodobieństwo iż niektóre z obligatoryjnych zadań będzie trzeba powtórzyć. Mogę się założyć że "skarbonka" policzy nam te jako poprawki - ODPŁATNE !!! Daj Panie Boże obym chociaż w tej kwestii się mylił. NIE POZDRAWIAM !
  5/18/20
 • Uniwersytet SWPS

  Studencie prawa, sytuacja każdego studenta będzie rozpatrywana indywidualnie - część prac trzeba będzie zapewne wgrać od nowa do systemu, części najprawdopodobniej nie trzeba będzie powtarzać w ogóle, a z kolei może zdarzyć się też tak, że niektóre z obligatoryjnych zadań studenci będą musieli wykonać ponownie. Jeżeli nie będziesz zadowolony z rozwiązania przewidzianego dla Ciebie zawsze możesz złożyć podanie w tej sprawie. Pamiętajmy, że to co się wydarzyło to sytuacja losowa, bezprawnego ataku hakerskiego nie da się przewidzieć, a co za tym idzie w umowie między uczelnią a studentem nie ma spisanych żadnych praw ani kolejności działań jakie należy wykonać w takiej sytuacji. Proszę wybaczyć, ale przeprosiny nie były wymuszone jak sugerujesz, sytuacja nadal pozostaje dla nas niecodzienna, a cała sytuacja została już zgłoszona odpowiednim organom ścigania. Bylibyśmy wdzięczni gdybyś powstrzymał się od tak agresywnych komentarzy i nie mówił o "cierpieniu fizycznym i psychicznym", bo w kontekście utraconych zadań domowych to naprawdę określenie nie na miejscu.
  5/18/20
 • Do Doga

  Doga !!! Coś ty zrobiła!!! Teraz nam czesne podwyższą bo będą na zabezpieczenia chcieli wysępić ! Do tego jak zawsze ładnie sie wytłumaczą że koszty wzrastają, że profesorowie dużej klasy i te inne ich wyuczone formułki i gotowe szablony odpowiedzi. Student prawa. Masz rację! Może się jakoś skrzykniemy i pójdziemy do jakiejś kancelarii adwokackiej co ?
  5/18/20
 • student prawa

  W sprawie utraconych kursów: Uczelnia nie ma prawa żądać ponownego ich robienia. Wina stoi po Stronie SWPS że nie wystarczająco chroniła dane wrażliwe. Ma także obowiązek posiadania przynajmniej jednej ich kopi w bezpiecznej, certyfikowanej pamięci - za którą oczywiście się płaci. ALE JA TEŻ JUŻ PŁACĘ 5 ROK OGROMNE SUMY TAK JAK I WY !!!!!!!! CO NAM DA TO WYMUSZONE PRZEPRASZAM ??? Hakerstwo powinno być zgłoszone organom ścigania, natomiast nie może być usprawiedliwieniem. Uczelnia musi uznać swoją winę formalnie podejmując odpowiednie kroki zadośćuczynienia rekompensującego nasze cierpienie fizyczne i psychiczne.
  5/18/20
 • Do Patrycji

  Jak to w prywatnej uczelni... cudów nie ma. Wykładowcy średnio albo i poniżej. Czasami z nieczytelnymi tytułami (pamiętam że raz poszedłem z ciekawości na wykład jakiegoś psychologa kryminalistyki z Anglii, polaka, niby prof. i nic więcej ani dr ani hab.) Rozumiesz, profesorami to i nauczyciele w liceum kazali się nazywać. Wracając do tematu. Zrobiłem licencjat z zarządzania ale na uzupełniające poszedłem jednak na UJ. Cena ceną... tatuś chciał dalej płacić żeby mi było lżej. Sam jednak stwierdziłem że nie warto. Zawsze będziesz miał na sobie piętno dyplomu z prywatnej szkółki no i poziom... no cóż... mam porównanie tylko z UJ ale różnica kolosalna no korzyść Jagielońskiego. Reasumując: warto ale tylko pod warunkiem że uzupełnisz wykształcenie na państwowym uniwersytecie.
  5/18/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Doga from date 5/16/20
  Rzeczywiście część danych została prawdopodobnie bezpowrotnie utracona, ale nie ma to nic wspólnego z lekceważeniem. Nie chcemy po raz kolejny wnikać w szczegóły zaistniałej sytuacji, ale istniejące zabezpieczenia po prostu zostały zaatakowane przez hakerów, a to zazwyczaj osoby radzące sobie z nawet najlepszymi zabezpieczeniami. Niestety takie rzeczy jak widać się zdarzają, nawet najlepszym, sami jesteśmy zaskoczeni i zasmuceni zaistniałą sytuacją, zespół profesjonalistów pracuje nad odzyskaniem jak największej ilości danych, no i oczywiście nowymi zabezpieczeniami, by takie sytuacje nie powtórzyły się juz nigdy. Rozumiemy rozżalenie, ze dołoży to dodatkowej pracy studentom, ale niestety to się już wydarzyło i jedyne co możemy zrobić to przeprosić, prosić o wyrozumiałość (w końcu dla nas to również niecodzienna i przykra sytuacja) i wyciągnąć lekcję na przyszłość , dlatego z tego miejsca zapewniamy, że robimy co w naszej mocy i przepraszamy za wszelkie z tego wynikające niedogodności.
  5/18/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Klaudia from date 5/17/20
  Istnieje możliwość przeniesienia się na nasz Uniwersytet i kontynuowania nauki od kolejnego roku pod warunkiem, że nie ma uniemożliwiających to różnic programowych, ale i to zazwyczaj nie jest problem - istnieją sposoby zarządzania siatką zajęć tak, by nadrobić niezbędne przedmioty lub przepisać oceny z tych już zrealizowanych. Po więcej szczegółów zapraszamy do Biura Rekrutacji - niezbędne dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt 🙂
  5/18/20
 • Klaudia

  Witam. Czy po roku studiowania na uczelni publicznej można przenieść się na 2 rok tego samego kierunku na SWPS?
  5/17/20
 • Doga

  Jak można tak lekceważąco podchodzić do ciężkiej pracy studentów związanych e-learning iem? Wszystkie kursy już wykonane mamy robić jeszcze raz, bo sławny uniwersytet oszczędza na wykonaniu kopii zapasowych i zabezpieczeniach? To GIGA WSTYD
  5/16/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Mira666 from date 4/26/20
  Dla jednych to "przepłacanie", a dla innych to opłata za studia na najwyższym poziomie - wysoka jakość zawsze będzie wiązała się z wyższą ceną, a tutaj każda złotówka ma uzasadnienie. Jest wiele kosztów związanych z organizacją studiów, to nie tak, że to kwota z kosmosu - trzeba zapłacić wybitnym dydaktykom za ich czas i prowadzone zajęcia, pracownikom odpowiedzialnym za każdy detal umożliwiający studia i ich organizację, do tego dochodzi koszt utrzymania budynku i innych kosztów administracyjnych. Przypominamy, że jesteśmy prywatnym Uniwersytetem, więc wszelkie koszty ponosimy we własnym zakresie, w przeciwieństwie do publicznych uczelni dofinansowywanych z zewnętrzych środków. Proszę wziąć to pod uwagę następnym razem przed pozostawieniem tego typu komentarza.
  4/27/20
 • Mira666

  10800 za jeden rok studiów to gruba przesada... Zastanówcie się czy warto przepłacać i bulić tyle przez kolejne 3 lata... no chyba ze Cie na to stać
  4/26/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Patrycja from date 4/14/20
  We wszelkich sprawach związanych z rekrutacją i studiami na naszym Uniwersytecie zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najlepszych odpowiedzi! :) Dodatkowo zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte online, podczas których rozmawiamy o rekrutacji, ofercie oraz o tym jak wygląda studiowanie na naszym Uniwersytecie w praktyce okiem wykładowców oraz studentów :) Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.swps.pl/uczelnia/webinar/21449-spotkanie-online-prawo
  4/21/20
 • Patrycja

  Czy ktoś studiuje/studiował prawo w biznesie na SWPS? Interesuje mnie wszystko, co związane z kierunkiem. Jaki jest poziom nauczania? Warto czy nie warto?
  4/14/20
 • Uniwersytet SWPS

  Reply for the comment of Ania from date 1/5/20
  Terminy płatności mogą różnić się ze względu na wybraną formę rozliczania, dlatego w tej sprawie zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i w sposób szczegółowy odpowiedzą na wszelkie nurtujące Cię pytania :) Niezbędne dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt
  1/7/20
 • Ania

  Chiałabym zapytać po jakim czasie od pomyślnego przejścia rękrutacji trzeba uiścić opłaty za możliwość podjęcia studiów?
  1/5/20
 • Admin

  Komentarz zablokowany.
  12/18/19
 • Nina

  Jakie języki obejmują studia azjatyckie? Pytam też o języki europejskie.
  11/27/19
 • Uniwersytet SWPS

  Aleksandra, Sara zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najbardziej szczegółowych odpowiedzi dotyczących konkretnych kierunków i samego studiowania na naszym Uniwersytecie :) Aleksandra to właśnie w Biurze Rekrutacji możesz poprosić o przykładowy plan, Sara - zachęcamy do kontaktu z BR o ile nie znajdziesz wystarczających informacji w opisie kierunku na naszej stronie internetowej www.swps.pl :)
  11/19/19
 • Sara

  Czy studia azjatyckie to filologia, czy bardziej kulturoznawcze?
  11/14/19
 • Aleksandra

  Witam, czy zjazdy w trybie niestacjonarnym odbywają się od piątku do niedzieli, czy tylko soboty i niedziele? Czy jest gdzieś do wglądu plan danego kierunku?
  11/3/19
 • Uniwersytet SWPS

  Ania, wszystko zależy od miasta, wydziału, kierunku, a przede wszystkim liczby miejsc na roku - w tej sprawie zachęcamy do kontaktu z Dziekanatem/Centrum Spraw Studenckich za pośrednictwem zakładki "strefa kontaktu" na Wirtualnej Uczelni. Nasi pracownicy z pewnością odpowiedzą na nurtujące pytania i podpowiedzą jak powinien przebiegać proces przenosin oraz czy w przypadku danego roku i kierunku jest to w ogóle możliwe - może się okazać, że na preferowanym wydziale po prostu nie będzie miejsc :)
  10/23/19
 • Ania

  Czy można się przenieść z jednego miasta gdzie studiuje na SWPS do drugiego na ten sam kierunek?
  10/23/19
 • Uniwersytet SWPS

  Nowa, we wszelkich sprawach związanych z rekrutacją zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najlepszych odpowiedzi dotyczących terminów, liczby miejsc na kierunku i samego procesu rekrutacyjnego :) Niezbędne dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt
  9/30/19
 • Nowa

  Kiedy odbędą się pierwsze zajęcia na kierunku filologia angielska drugiego stopnia? Czy jeszcze można się rekrutować?
  9/27/19
 • Uniwersytet SWPS

  Mk, pierwszy zjazd 1 roku filologii zaocznej odbędzie się 28-29 września, kolejny 12-13 października. Niestety, w tak intensywnym okresie rekrutacyjnym czas oczekiwania na odpowiedź rzeczywiście jest dłuższy niż powinien, za co przepraszamy, ale zapewniamy jednocześnie, że dokładamy wszelkich starań, by proces ten usprawnić i więcej takie sytuacje nie miały miejsca :)
  9/27/19
 • Mk

  Czy ktoś wie kiedy zaczynają się zajęcia na filologię angielską zaocznie 1 rok? Moja aplikacja jest w trakcie weryfikacji, a na emaile i wiadomości nie dostaje żadnych odpowiedzi
  9/26/19
 • BQ

  Czy jest tu osoba, która zaczyna zajęcia na swps w ten weekend? np na filologii ang, I rok?
  9/24/19
 • Uniwersytet SWPS

  Sylwia, liczba chętnych na studia w tym roku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego w tak intensywnym okresie rekrutacyjnym najlepszą formą kontaktu może okazać się droga mailowa - nasi pracownicy odpowiadają na każdą otrzymaną wiadomość, zatem o ile nie możesz pojawić się w Biurze Rekrutacji osobiście zachęcamy do zadania pytań za pośrednictwem wiadomości elektronicznej :) Zdajemy sobie sprawę, że utrudniony kontakt telefoniczny może być frustrujący, ale zapewniamy, że staramy się wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie, by takie sytuacje nie zdarzały się w przyszłości. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość i czekamy na wiadomość! :)
  9/18/19
 • Sylwia

  Czy jest jakiś inny na razie telefonu Do bura rekrutacji niż ten podany na stronie?? Od kilku dni próbuje się dodzwonić, ostatnie połączenie trwało 1,2h a i tak nikt nie odebrał. Prawdę mówiąc psuje to opinię SWPS już przy pierwszym kontakcie z uczelnią.
  9/17/19
 • Uniwersytet SWPS

  Maja, we wszelkich sprawach dotyczących szczegółów konkretnych kierunków zachęcamy do kontaktu z warszawskim Biurem Rekrutacji - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i udzielą najlepszych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :) Niezbędne dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt
  8/19/19
 • Maja

  Jakie są do wyboru języki na prawie?
  8/17/19
 • Nieznajomy

  Nie polecam studiów podyplomowych ZZL na SWPS'ie. Zajęcia skupiają się na akademickich zagadnieniach, które nijak mają się do pracy w dziale HR - wiem coś o tym, bo od kilku dobrych lat pracuję w tym obszarze. Reasumując, strata pieniędzy. Połowa ludzi z roku się ze mną zgodzi.
  8/12/19
 • Uniwersytet SWPS

  Magda, rekrutacja trwa do końca września lub wyczerpania limitu miejsc na danym kierunku. Na niektóre kierunki jest również rekrutacja międzysemestralna - o wszystkich rekrutacjach informujemy z dużym wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych :) W razie jakichś bardziej szczegółowych pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji - niezbędne dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt :)
  7/28/19
 • magda

  Czy są jakieś drugie nabory i kiedy?
  7/28/19
 • nowy

  Jak wygląda kwestia zakwaterowania? Czy uczelnia dysponuje jakimiś miejscami dla studentów?
  7/18/19
 • Psychlogia lub Prawo?

  Witam Mam wielki problem ktory kierunek wybrać ..Ktos moze cos opowiedzieć o kierunakch, praktyki ,zajęcia, sesje.
  7/16/19
 • Zuzanna

  Jest tutaj może ktoś kto studiuje, bądź studiował kierunek studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia? Czy ilość godzin jest wystarczająca ,aby dobrze nauczyć się języka chińskiego w 3 lata? Ogólnie czy polecacie kierunek? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie opinie.
  7/6/19
 • Zuzanna

  Jest tutaj może ktoś kto studiuje, bądź studiował kierunek studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia? Czy ilość godzin jest wystarczająca ,aby dobrze nauczyć się języka chińskiego w 3 lata? Ogólnie czy polecacie kierunek? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie opinie.
  7/6/19
 • Uniwersytet SWPS

  Drodzy, zdajemy sobie sprawę ile pytań i obaw pojawia się przed wyborem odpowiedniego kierunku studiów, dlatego spieszymy z pomocą i z tego miejsca zachęcamy do kontaktu z warszawskim Biurem Rekrutacji - rekrutacja@swps.edu.pl :) Niezależnie od tego czy zastanawiacie się nad psychologią, wybieracie między filologiami czy też pragniecie studiować prawo nasi pracownicy z wspomnianego wcześniej biura z pewnością udzielą Wam najlepszych odpowiedzi, ale i podpowiedzi dotyczących wszystkich kierunków oraz procesu rekrutacyjnego :) Dodatkowo zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte w Warszawie, które odbędą się już 6 lipca na naszym Uniwersytecie! To znakomita okazja by na własne oczy zobaczyć jak funkcjonuje nasza Uczelnia, poznać wykładowców oraz studentów reprezentujących dostępne w naszej ofercie kierunki oraz wziąć udział w warsztatach podobnych do tych, na które będziecie uczęszczać w trakcie studiów! Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: https://www.swps.pl/uczelnia/aktualnosci/19470-drzwi-otwarte-2019-05-25 Zapraszamy! :)
  6/27/19
 • Werka

  Witam. Czy ktoś mógłby mi napisać coś o kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim? Czy na tym kierunku hiszpanski jest tylko jezyk czy również jest nauka na temat kultury, historii, literatury krajów Półwyspu Iberyjskiego? Jak wygląda nauka na w/w kierunku i ile trzeba mieć punktów z matur i jakie matury żeby się dostać? Z języków mam angielski podstawowy na 68% i j. polski podstawowy na 71%, matma 66%, reszta niezwiązana z językami. Mam szansę się dostać?
  6/17/19
 • Basia

  Hej , czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat studiowania prawa na swps? Jest bardzo ciężko? Dużo osób odpada po pierwszym roku?
  6/10/19
 • Smunia

  Czy ktoś studiuje/studiował filologię szwedzką studia magisterskie na tej uczelni? Interesuje mnie wszystko, co związane z kierunkiem. Czy warto tu studiować? Czy ktoś wybiera się na studia niestacjonarne magisterskie na tym kierunku?
  5/19/19
 • xxx

  Witam, chciałbym dowiedzieć się co sądzicie na temat kierunku ZZL , widziałem że wrócił do oferty uczelni na najbliższy rok .
  5/8/19
 • AD120

  Czy studiuje ktoś tutaj iberystykę zaocznie ? Czy może ktoś przekazać jakieś informacje ? W opisie studiów pisze , że drugi język obowiązkowy to angielski ? Czy to prawda ? Dlaczego akurat angielski ? Nie ma innych języków ??????
  5/5/19
 • Emm2426

  Płacisz 1000zł miesięcznie za psychologię, na której nawet nie możesz wybrać czego się uczysz, bo specjalność wybierasz przy zapisach, gdzie Panie z rekrutacji informują, że to tylko taki wybór wstępny, a potem się okazuje, że cytuję "to był chwyt marketingowy" i utapiasz 10 000zł za pierwszy rok. Chcę zajmować się terapią, a nie mam żadnego przedmiotu z tym związanego właśnie z powodu tego, że wrzucono mnie na inna specjalność i nie da się tego zmienić. Dlatego rezygnuję, bo pewnie uczelnia myśli, że nikt tego nie zrobi jak włożył już tyle pieniędzy. A jednak nie.
  4/24/19
 • Studentka

  Człowiek dopłaca za dodatkowy rozszerzony język, a nawet na dyplomie o tym nie wspomną. Słabo.
  4/23/19
 • Ola

  Bardzo proszę o opinie o kierunku Psychologia w biznesie. Jak przedstawia się poziom? Jest to kierunek głównie skupiony na psychologii czy faktycznie łączy się z biznesem, ekonomią? Studiowanie obejmuje jakieś projekty? Jeśli jeszcze o czymś warto wspomnieć w związku z tym kierunkiem i tą uczelnią - byłabym wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
  4/10/19
 • Angelina

  Proszę o opinię na temat zaocznej filologii angielskiej drugiego stopnia. Jak duże są grupy i najważniejsze jaka jest atmosfera?
  4/7/19
 • Dominika

  Witam,chciałabym się dowiedzieć jak tak naprawde wyglada rekrutacja,czy majac 120 punktów mogę być spokojna o przyjęcie na psychologie? Czy moge wybrac sobie angielski podstawowy i rozszerzony jako matury oceniane w rekrutacji?
  3/19/19
 • Uniwersytet SWPS

  Kinga, Marusia - w sprawie stypendiów zachęcamy do kontaktu z Dziekanatem lub Biurem Rekrutacji, jeśli nie jesteście jeszcze naszymi studentkami, piotrek i M. Was w sprawie wznowienia studiów zachęcamy do kontaktu z Dziekanatem - nasi pracownicy posiadają najbardziej aktualne informacje i z pewnością najlepiej odpowiedzą na nurtujące Was pytania, a wszystkie sprawy, o które pytacie stanowią mocno indywidualną kwestię, zatem ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na forum :) Z Dziekanatem można skontaktować się poprzez zakładkę "Moj dziekanat" na Wirtualnej Uczelni, telefonicznie lub osobiście, natomiast niezbędne dane kontaktowe do Biura Rekrutacji znajdziecie na naszej stronie internetowej www.swps.pl/kontakt :)
  3/12/19
 • Marusia

  Dzień dobry, czy mógł by ktoś powiedzieć na ile ciężko i czy w ogóle jest możliwym dostanie stypendium socjalnego?
  1/12/19
 • piotrek

  zrezygnowałem z psychologii dla lic i mgr w grudniu zeszłego roku z przyczyn losowych (nie było zaległości w opłatach przez ten okres) i chciałbym wrócić od nowa na 1 rok. czy załatwiać to przez rekrutację na 1 rok czy przez dziekanat wydziału (miałem kartę różnic programowych i normalny nr albumu)
  12/27/18
 • Kinga

  A jak wygląda sytuacja ze stypendiami. Czy studenci studiów zaocznych również mogą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego? Gdzie można się dowiedzieć czy takie stypendium zostało przyznane?
  11/27/18
 • M.

  Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć kiedy mozna się ubiegać o wznowienie studiów na kierunku prawo ( czy wznawiać studia można od semestru wiosennego czy trzeba z takim wnioskiem poczekać do nowego roku akad. ?) oraz czy niezaliczony w przeszłości moduł stanowi tutaj jakąś przeszkodę?
  11/15/18
 • gosc

  Czy to prawda, że pan doktor od psychologii gwałtu rozmawia ze studentkami o tym, czy były zgwałcone i wypytuje je o to, a przy okazji gra uroczego i czarującego w stosunku do kadry akademickiej?
  11/8/18
 • Kornelia

  Dzień dobry!! Czy jest tutaj ktoś kto studiował filologię norweską na swps i może się wypowiedzieć czy warto?
  11/2/18
 • Kamila

  Witam, studiuje psychologie I stopnia an AHE w Lodzi. Czy jest mozliwosc przeniesienia sienna II stopien na SWPS? Bo na stronie w zakładce cennik podane są ceny tylko dla absolwentów SWPS. Będę wdzięczna za informacje, dziękuje
  10/27/18
 • Do Ewy

  Raczej nie ma takiej możliwości droga Ewo.. uczelnia wpisze Cię do BIG bazy nierzetelnych dłużników. Wybierz inną uczelnię po co przepłacać.
  9/29/18
 • ewa

  Rozważam podjęcie studiów psychologia dla mgr i lic na SWPS i mam pytanie. Gdyby się okazało, że rozpocznę studia, ale nie mogę ich kontynuować z przyczyn np. finansowych, czy po prostu ze względu na jakieś okoliczności życiowe to czy nie ma problemu z rozwiązaniem umowy?
  9/27/18
 • sylwia

  popieram przedmówcę - racja w 1000 % . Ceny za studia ordynarne. Jaki jest sens przepłacać skoro można studiować na państwowych Uniwerkach i to za darmo no ale już choćby zaoczne to dużo taniej.
  9/19/18
 • W szoku

  Łączenie studiów z pracą to nic nowego co wyróżnia Wasza uczelnię SWPS. Studencie studiów zaocznych przeważnie pracują by mieć jakieś środki na opłacenie mieszkania czy studiów. Maxx ma rację, trzeba bardzo dużo zarabiać by opłacić lichwiarskie opłaty czesnego w uczelni SWPS. Niestety rzeczywistość rynku pracy jest zgoła inna - wiele osób zarabia przeciętnie powyżej najniższej krajowej więc opłacenie czesnego w tym przypadku pracując jest bardzo trudne. Stypendia jak na każdej innej uczelni są dostępne więc nie wyróżniacie się niczym nadzwyczajnym. Ja w życiu nie przepłacałabym za studia- bo u Was to jest poprostu przesada. Finansowanie nauki kredytem to słaby pomysł bo kredyt kiedyś trzeba spłacić. Uważam, że szyld uniwersytetu który nosi Wasza jednostka edukacyjna nie powinien skutkować wyśrubowanym na maxa czesnym które jest w Państwa ofercie edukacyjnej. Pozdrawiam
  9/7/18
 • do Ciekawski

  Wf jest dopiero na drugim roku i np na filologii angielskiej uczęszcza się na niego tylko w trzecim semestrze. Jest długa lista zajęć do wyboru. Siatkówka, treningi personalne, taniec, crossfit, koszykówka, kung fu. Co do godzin w jakich są zajęcia to zależy, jakie wybierzesz, ale zazwyczaj zaczynają się o 8:30 i 19:00.
  9/7/18
 • Ciekawski

  Dzień dobry, a ja mam pytanie z kategorii wychowania fizycznego.. Jest na SWPS? W jakiej formie? Można wybrać daną "dziedzinę" czy wszyscy z góry mają coś przydzielone? I kiedy to się robi?
  9/6/18
 • Maxxx

  Jako student prawa na swps niestety, muszę przyznać że @W szoku, ma sporo racji. cena studiów jest mocno odrealniona i tak dla przykładu: studia zaoczne na moim kierunku na UJ - 6000 zł za rok, UW gdzie studia zaoczne maja tyle samo godzin co zaoczne bo odbywaja sie w tym samym czasie 8500 zł. Nie musze chyba dodawać, że UJ i UW od SWPS dzieli przepaść jeśli chodzi o poziom zajęć, co widać po wynikach egz wstepnych na aplikację. Jeśli chodzi o stypendia,to nie dostaje go każdy, a jego wysokość jest uzależniona często od tego ile przekaże na ten cel ministerstwo, a co do pracy to trzeba bardzo dobrze zarabiać żeby przeznaczać tak duże jak dla mnie pieniadze na studia.... widać u Państwa duże oderwanie od rzeczywistości
  9/6/18
 • Uniwersytet SWPS

  W szoku - Większość naszych studentów łączy studia z pracą, duża część korzysta z naszej oferty stypendialnej. Wypowiadasz się o środowisku naszych studentów kompletnie go nie znając, swoją ocenę bazując na przypuszczeniach i krzywdzących stereotypach - dlaczego? Nie bardzo widzimy w tym sens. Jeżeli nasza oferta Ci nie odpowiada - nie aplikuj. Jeżeli jesteś zainteresowana stypendiami - zapraszamy tutaj: https://www.swps.pl/oferta/vademecum/finansowanie
  9/3/18
 • W szoku

  Właśnie, że są odstępstwem od rynku bo cennik usług edukacyjnych u Was jest najwyższy. Na wielu renomowanych uczelniach czy tych publicznych czy prywatnych cennik jest znacznie niższy gdzie jest wysoki poziom a nie tak jak u Was że wystarczy mieć maturę zdaną na 30 % by studiować co najczęściej idą tam osoby bardzo zamożne dzieci lekarzy czy prawników którzy finansują lichwiarskie opłaty czesnego jak np 7 tyś zł za semestr - dla mnie jest to kpina i prawdziwy wyzysk. Tak jestem w szoku pierwszy raz widzę takie opłaty na studiach które nie są medyczne tylko takie same kierunki jak w innych uczelniach wartych uwagi.
  8/31/18
 • Uniwersytet SWPS

  W szoku - nasze ceny nie są żadnym odstępstwem od normy na rynku, biorąc pod uwagę oferowaną jakość. Niemniej, nikogo nie zmuszamy do studiowania u nas - jeżeli uważasz, że nasza oferta jest dla Ciebie nieodopowiednia, nie aplikuj :)
  8/31/18
 • W szoku

  Kosmiczne ceny SWPS!!! Uważnie przeglądałam ponownie stronę czy aby nie pomyliło mi się co do miesiąca nauki za 1498 zl na kierunku Analityka biznesowa studia II stopnia .. Rok nauki ponad 14 tyś zł. Kpina i zdzierstwo co za firma nakręcona na zysk skrzętnie kryjąc swoją nazwę pod szyldem uniwersytetu
  8/31/18
 • Uniwersytet SWPS

  Sympatyk - tak, ceny są niestety podyktowane faktycznymi kosztami utrzymania, z jakimi wiąże się podtrzymanie obecnego poziomu oraz zapewnienie możliwości dalszego rozwoju każdej z pięciu filii w Polsce :) A dla osób uzdolnionych mamy dosyć spora ofertę stypendialną, którą znaleźć możecie na naszej stronie www.swps.pl w zakładce "Finansowanie" :) Liberapsyche - studia zaoczne bez problemu pozwolą Ci jednocześnie pracować; oczywiście będzie się to wiązało z dużą ilością nauki oraz pracy własnej, jednak z doświadczenia naszych studentów wiemy, że jest to jak najbardziej wykonalne :) Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć więcej, możesz śmiało pisać do naszego Biura Rekrutacji: rekrutacja@swps.edu.pl Pozdrawiamy!
  8/28/18
 • Liberapsyche

  Witam! Szukam osób, które studiuja/ukończyły filologię angielska na SWPS i mogłyby wypowiedzieć się na temat poziomu edukacji na tym kierunku. Waham się pomiędzy trybem zaocznym na SWPS, a wieczorowym na UW. Mam 23 lata, dlatego chciałabym już pracować w trakcie tych studiów, ale równocześnie obawiam się o wiele niższego poziomu niż na UW. Z drugiej strony program SWPS wydaje się praktyczniejszy niż ten na UW. Czy ktoś z Was miał może okazję porównać osobiście te dwie uczelnie lub może wypowiedzieć się na ten temat? Dziękuję!
  8/27/18
 • Indeks w Kieszeni

  Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym I rokiem studiów na SWPS zapraszamy do udziału w olimpiadach wraz z https://indekswkieszeni.pl/ !
  8/19/18
 • sympatyk

  Poprzednik ma chyba trochę racji, no chyba że rzeczywiście polityka cenowa jest tak ustalona wyłącznie ze względów ekonomicznych. Ale jeśli nie, i to po prostu np. taka forma zdobycia prestiżu, to może warto to przemyśleć, bo być może tracicie studentów, których nie stać na aż tak drogie studia, ale za to byliby znacznie lepsi i podnieśli np. poziom absolwentów? Gdyby studia były tańsze, pewnie szło by na nie więcej osób, więc może nawet ekonomicznie bylibyście na plus? :) Mówię to nie jako Wasz student, ale z pewnością sympatyk :)
  8/18/18
 • JKG

  Nie jestem studentem i nigdy nie bylem w Waszej uczelni. . W okresie rekrutacji interesowałem się Waszą uczelnią jednak ze względów finansowych zrezygnowałem czego dziś nie żałuję. Zdobyłem wiedzę,umiejętności i kompetencje w obszarze który mnie interesuje w przyzwoitych kosztach finansowych bo po co przepłacać. Zejdzie z ceny to będziecie mieć więcej studentów, bo przez to że jest tak wysokie czesne wiele kandydatów rezygnuje biorąc pod uwagę wygórowane koszty studiowania. Pozdrawiam
  8/17/18
 • Uniwersytet SWPS

  Nie do końca rozumiemy - czyli nie jesteś naszym studentem? Czy kiedykolwiek więc u nas studiowałeś czy wypowiadasz się wyłącznie na temat ceny, nie znając faktycznych warunków oraz sposobu nauczania jaki oferujemy? :)
  8/16/18
 • JKG

  Osobiście skończyłem filologię podwójną gdzie koszty studiowania były znacznie niższe niż u Was. U Was jeden rok studiów to 2 lata na wielu innych uczelniach. Cenowo poprostu jesteście najdrożsi co odstrasza potencjalnych studentów. W innych uczelniach prywatnych też są małe grupy ( w mojej było 11 osób), kadra jest międzynarodowa, a sale z nowoczesnym zapleczem dydaktycznym i przestrzennym co jakoś nie spowodowało takich drastycznych cen jak u Was. Gdyby Wasze ceny były niższe byłoby więcej studentów co przynosiło by takie same wyniki finansowe. Pozdrawiam
  8/16/18
 • Uniwersytet SWPS

  JKG - co według Ciebie sprawia, że cena jest nieadekwatna do wysokości? Czy którykolwiek punkt z prezentacji studiów, opisu kierunku nie został ostatecznie spełniony? Jeżeli tak to jaki? Co powinniśmy poprawić? :) Jak już kiedyś pisaliśmy, ceny nie są wymysłem z kosmosu, ale minimum pozwalającym nam utrzymać obecne warunki nauczania (małe grupy, nowoczesne sale, wykładowcy-praktycy).
  8/15/18
 • JKG

  Nie polecam - wysoka cena czesnego nie adekwatna do jakości. Rozumiem, że sa to studia prywatne ale do przesady studia na kierunku filologia za 5 tys zł semestr to gruba przesada. Jest wiele innych lepszych i przede wszystkim tańszych uczelni gdzie można studiować na wysokim poziomie kierunki takie same jak w SWPS.
  8/15/18
 • Uniwersytet SWPS

  Ja - program dostępny jest na naszej stronie www.swps.pl, a przykładowy plan zajęć (godzinowy) uzyskasz w Biurze Rekrutacji - zapraszamy na kampus lub do kontaktu pod: rekrutacja@swps.edu.pl :) Ania - bez problemu :) Będziesz musiała przedstawić wykaz zrealizowanych przedmiotów, które (jeżeli będą się pokrywać z programem psychologii u Nas) zostaną Ci przepisane. Więcej dowiesz się w Biurze Rekrutacji :)
  8/6/18
 • Ania

  Mam pytanie odnośnie przeniesienia na uczelnię, jeżeli teraz zacznę studia na innej uczelni czy bez problemu mogę przenieść się na drugi rok na swps na psychologię?
  8/5/18
 • Ja

  Chciałabym się dowiedzieć jak wyglada przykładowy plan zajęć na kierunku Prawo? Czy zajecia odbywają się codziennie?
  8/1/18
 • Uniwersytet SWPS

  Ola - nasze Biuro Rekrutacji może się wypowiedzieć bez problemu - zapraszamy na kampus albo do kontaktu mailowego pod rekrutacja@swps.edu.pl :)
  7/30/18
 • Ola

  Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat studiowania psychologii w trybie zaocznym , z poprzednich lat? Ewentualnie czy ktoś wybiera się w tym roku do Warszawy na ten kierunek i wie coś?
  7/27/18
 • absolwent

  Sylwio, myślę że bez problemu dasz sobie radę. Obecność na wykładach nie jest obowiązkowa. Można nauczyć się w domu i zdać bez problemu.Co do poziomu nauczania to jest różnie w zależności od wykladowcy. Są moduły o bardzo wysokim poziomie np. prawo europejskie, kpk czy też wstęp do prawoznawstwa. Są też mniej wymagający wykładowcy którzy dostosowują poziom nauczania do poziomu większości studentów. Moim zdaniem jest trochę za dużo testów a za mało kazusow. Trzeba wziąć poprawkę że to są studia zaoczne i to od Ciebie będzie zależało ile się nauczysz. Generalnie jestem zadowolony z tych studiów. Średnia wiekowa jest bardzo różna. Są też osoby 40+ i starsze. Jeżeli jesteś zainteresowana prawem to tego typu studia są dobrym rozwiazaniem dla Ciebie :)
  7/20/18
 • Sylwia

  Robię rekonesans nt. prawa dla magistrów . Posiadam spore doświadczenie zawodowe, oraz dodatkowe kwalifikacje . Mam też określony wiek 46 lat rodzinę i pracę. Moim ogromnym marzeniem jest uzupełnić wiedzę o obszar prawa (ciągle mi tego brakuje). Dlatego bardzo proszę jeżeli mogę prosić o kontakt z absolwentem lub studentem tego kierunku na Uniwersytecie SWPS to będę niezmiernie wdzięczna. Chciałabym zapytać o studenckie problemy i możliwość radzenia sobie z nimi. Mam obawy czy najzwyczajniej w świecie dam radę, ponieważ jak widziałam zajęcia są bardzo intensywne a i poziom jak wynika z rankingów wysoki.
  7/19/18
 • Uniwersytet SWPS

  Niki, to zależy czego od tych studiów oczekujesz :) Są one świetnym przygotowaniem, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym (co jest oczywiście ważniejsze) do pracy w mediach - czy to jako dziennikarz, specjalista ds. public relations, czy specjalista ds. marketingu. Każdy z tych zawodów jest o wiele bardziej złożony, niż wskazywałyby na to głosy osób, które twierdzą, że "dziennikarzem może być każdy". Owszem, może - pytanie jakim ;) Jeżeli planujesz więc wiązać swoją przyszłość zawodową z mediami, branżą reklamową czy kreatywną, chciałabyś się nauczyć pracy z kamerą, tekstem oraz mikrofonem - z pewnością odnajdziesz się na tym kierunku :) Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć więcej nt. studiów, zapoznać się z programem - zajrzyj do naszego Biura Rekrutacji na kampusie lub napisz do nas na: rekrutacja@swps.edu.pl :)
  7/18/18
 • Niki

  Cześć, czy ktoś może coś powiedzieć o kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo na SWPS? Przeczytałam bardzo dużo opinii, że dziennikarstwa nie opłaca się studiować, lepiej działać. Ale nie do końca się z tym chyba zgadzam :)
  7/18/18
 • Uniwersytet SWPS

  Kaja - jesteście dobierani do grup językowych, więc może się zdarzyć, że powstanie grupa podstawowa, średnia i zaawansowana (w zależności od liczby osób). Po tych studiach możesz kontynuować naukę na innych uczelniach :) Więcej informacji, w tym przykładowy plan zajęć, uzyskasz w Biurze Rekrutacji - zapraszamy na kampus lub do kontaktu pod: rekrutacja@swps.edu.pl ;) Zainteresowana - zależy od trybu. Niestacjonarny ma zjazdy co weekend, sb i nd, w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że będzie jeden czy dwa piątki w ciągu semestru. O szczegóły musisz pytać w Biurze Rekrutacji - zapraszamy do kontaktu pod: rekrutacja@swps.edu.pl :) Dominika24 - zależy od miasta i kierunku, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby zabrakło nam miejsc względem chętnych :) Więcej informacji uzyskasz w Biurze Rekrutacji (rekrutacja@swps.edu.pl) lub w Biurze wymiany i programów międzynarodowych (rstanczewski@swps.edu.pl) ;) Prawo niestacjonarne w Warszawie - niestacjonarne oznacza na naszej uczelni soboty i niedziele :) R- rekrutacja trwa do końca września lub do wyczerpania miejsc na danym kierunku. Więcej - Biuro Rekrutacji ;) prawda - powtarzając za gupielok i czerśniok: skąd czerpiesz swoje informacje i czym możesz je poprzeć? :) Z naszego doświadczenia wynika, że pracodawcy bardzo chętnie przyjmują absolwentów po tym kierunku, ponieważ oznacza to, że są to osoby o świetnej organizacji czasu własnego, dużym samozaparciu i umiejętności szybkiego przyswajania wiedzy (tak, „wypuściliśmy” już absolwentów na rynek, mamy informację zwrotną :) ). Ten kierunek nie jest niczym innym jak zwykłymi studiami prawniczymi w trybie przyspieszonym i tak jak zostało już wspomniane, nie są żadną nowością w świecie edukacji :) 

Bernon, Julia, k4 - zapraszamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji, tam uzyskasz odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, może będziesz też miał okazję „złapać” studentów na korytarzu i porozmawiać z nimi bezpośrednio :)

:) - progi i wymagania rekrutacyjne są opisane na naszej stronie www.swps.pl w zakładce z opisem wybranego kierunku (pod formularzem rekrutacyjnym znajdują się pliki do pobrania ze szczegółowymi zasadami rekrutacji).


  7/17/18
 • grace

  kierunek Negocjacje i mediacje - szczerze polecam, interesujący autorski program, ciekawe spotkania z praktyką. Wiedza bardzo użyteczna w życiu prywatnym i zawodowym. Zaliczenie wymagało własnych refleksji w obszarze omawianych kwestii merytorycznych. To był niezwykle pożytecznie spędzony czas, wśród ludzi z pasją i zaangażowaniem dzielących sie swoja wiedzą i doświadczeniem
  7/17/18
 • k4

  ja również chciałabym się dowiedzieć o filologię ang na swps, jaki jest poziom i atmosfera na wydziale? Czy ktoś kto aktualnie studiuje może coś napisać? A jak porównanie z filologia na UW?
  7/16/18
 • Julia

  Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda filologie angielska, czy studia są bardzo trudne i prowadzone wyłącznie po angielsku?
  7/16/18
 • jolka

  ogólnie jest na luzie wiem bo studiowałam ale przeniosłam się na UW, miliony możliwości poprawek, bywa że wykładowcy podśmiewają się z intelektu studentów i generalnie z faktu że są bananowymi dziećmi, dużo lansu, beznadziejna zdawalność na aplikacje, wykładowcy obniżają poziom do poziomu studentów, a na plus to fajna stołówka i dość wysoki poziom lektoratów. Generalnie jeśli jesteś ambitny to ciężko Ci tam będzie.
  7/15/18
 • Prawo

  Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat studiowania prawa (stacjonarnie, Warszawa)? Byłbym wdzięczny :)
  7/14/18
 • lolek

  na swps bioro każdego głąba byle miał mature na 30% zdana
  7/14/18
 • :)

  Czy ktoś wie jak to jest faktycznie z tymi progami punktowymi? Jeśli mam na prawdę mało punktów to nie ma co liczyć czy warto jednak spróbować?
  7/13/18
 • Bernon

  Zamierzam studiować na filologi angielskiej z niemieckim, czy ktoś może napisać o tym wydziale? Jaki poziom nauczania i czy zajęcia są ciekawe? A jak prowadzący? jak jest atmosfera studiów? Piszecie, że organizacja trochę szwankuje., czy to prawda? Najbardziej interesuje mnie specjalizacja tłumaczeniowa.
  7/13/18
 • Belkot

  Ojej bełkot, na serio? Skąd ta agresja? Gdzie umiejętność wymiany zdań? Gdzie szacunek do partnera w rozmowie? Po co ta personalna wycieczka? Twierdzisz, że absolwenci uczelni prywatnych mają ciężej na rynku pracy dla prawników. Ja tylko pytam na jakiej podstawie tak sądzisz? Określanie prawa dla lucencjatów j magistrów mianem „cudów, wianków i kombinacji” może wskazywać na twoją nagatywną opinię na temat tego toku studiów. Skąd ta opinia się bierze? Na czym jest oparta? Zapewne wiesz, że w tym właśnie toku kształci się prawników w USA. Jaki jest powód dla którego w Polsce nie można tego systemu zastosować?
  7/10/18
 • prawda

  niestety nic niezrozumiałem z twojego bełkotu prawda jest taka że absolwenci prywatnych uczelni z wyjątkiem FiR na kozminku mają ciężko a co do piero mówić a takich cudach wiankach jak prawo dla licencjatów
  7/10/18
 • gupielok i czereśniok:)

  Odnosząc się do poprzedniego wpisu, na jakiej podstawie stawiasz tezę, iż pracodawcy mieliby rzekomo często nieufnie się odnosić do kierunku studiów prawo dla magistrów? Czy dysponujesz wynikami badań, które przeprowadzone były wśród pracodawców? Skąd wiadomo, że często? Ten kierunek na SWPS został uruchomiony niedawno (zdaje się, że nie wypuścili jeszcze żadnych absolwentów). Co więcej, jeśli już mamy się wdawać w spekulacje dotyczące preferencji pracodawców, to chyba liczy się zdany egzamin na aplikację, uprzednie doświadczenie zawodowe, oraz inne kompetencje zawodowe, które słuchacze tego kierunku mieli szanse rozwinąć. Ostatnio oglądałem debatę na wydziale prawa UJ gdzie całkiem na serio proponowano aby uczelniom przyznać prawo wyboru, tego kto jak to ujęto „ma szansę być dobrym prawnikiem w przyszłości” i tym samym mocnego ograniczenia dostępu do studiów i tym samym zawidów prawniczych. Może właśnie tego rodzaju zaprzaństwo systemowe, taka obawa modernizacji i w efekcie pielęgnowanie nieefektywnych schematów otworzyło drogę do jakże światłych zmian w systemie sprawiedliwości? Czy środowiska prawnicze nie ponoszą odpowiedzialności za obecne harce bowiem nie były zdolne wykrzesać z siebie impulsu reformującego system sprawiedliwości? Moim zdaniem, stwierdzenie , iż ten kierunek studiów może być przejawem takiego tęsknego żachnięciu za przeszłością, wpisem konkurencji lub jednego i drugiego:)
  7/10/18
 • prawda

  jeśli chodzi o prawo dla magistrów i licencjatów to pracodawcy często nieufnie podchodzą do tego typu kombinacji myślę że nie warto tego studiować za taką kase
  7/8/18
 • R

  Do kiedy trwa rekrutacja na stacjonarne prawo?
  7/4/18
 • Re:..

  merci:)
  7/3/18
 • ..

  Zajecia odbywaja sie w weekendy. Z reguły dwa zjazdy w ciągu miesiąca. Czasami częściej a czasami rzadziej. Większość zajęć odbywa się w formie wykładów - obecność na których nie jest obowiązkowa. Można nauczyć się i przyjść tylko na egzamin. Generalnie wykładowcy sa bardzo elastyczni w kwestii obecności. Sa też warsztaty i konwerstaoria.
  7/3/18
 • Prawo niestacjonarne w Warszawie

  Czy ktoś wie, jak często i w jakie dni odbywają się zjazdy? Niestacjonarne nie jest równoznaczne z zaocznym...
  7/1/18
 • Dominika24

  Czy wie ktoś może ile osób się dostaje na semestr za granicą? Bardzo chcialabym isc na kierunek filologia angielska z rozszerzonym chińskim i jestem zainteresowana semestrem w Korei i niewiem jakie mialabym szansę bo studentów jest dużo
  6/12/18
 • JoJo

  Może ktoś przybliżyć jak w praktyce wygląda procedura potwierdzania efektów uczenia się na kierunku prawo dla magistrow? Jak w ogóle odbieracie studiowanie w trybie przyspieszonym (ilość materiału, jakość kształcenia itp)? Mocno zastanawiam się nad podjęciem tych studiów, ale minęło już sporo czasu odkąd skończyłam pierwszą magisterkę stąd moje pytania. Z góry dziękuję za pomoc :)
  6/12/18
 • sloppy_joe

  przynajmniej 2 razy w miesiącu...często nawet 3 razy w miesiącu (sobota + niedziela; od 8.15 do 18.00 / 19.00)...teraz na przykład mamy zjazd, tydzień temu był zjazd i w przyszłym tygodniu tez jest a potem egzaminy pod koniec czerwca...
  6/5/18
 • Zainteresowana

  Jak często, czy w dni powszednie, czy w weekendy odbywają się zajęcia na kierunku Prawo dla magistrów? Mieszkam i pracuję na Pomorzu, zastanawiam się czy w takich realiach możliwe jest studiowanie w Warszawie.
  6/5/18
 • Kaja

  Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o filologii włoskiej z językiem angielskim. Interesują mnie studia dzienne I stopnia Czy język włoski uczony jest od podstaw? Uczyłam się języka włoskiego przez 3 lata w LO, ale mój poziom jest mocno średni. Na maturze zdawałam język angielski (podstawowy i rozszerzony) Ile trwają studia w tym przypadku? Jak wygląda (średnio) obciążenie godzinowe w tygodniu pon-piątek ? Czy po skończeniu studiów I stopnia mogę studiować II stopień na innych uczelniach ? Np na UW? Dzięki za info.
  6/1/18
 • student

  Miarodajnym i obiektywnym wyznacznikiem poziomu kształcenia na poszczególnych wydziałach prawa jest statystyka dotycząca zdawalności na aplikacje prawnicze (zarówno korporacyjne jak i specjalistczne). Fakty są nieubłagane. Od wielu lat najwyższa zdawalność jest wśród absolwentów publicznych uczelni (są to dane powszechnie dostępne). Natomiast opcja skróconych studiów prawniczych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających już dyplom z innej dziedziny. W takim wypadku konieczna jest duża doza samodzielnej nauki.
  5/30/18
 • sloppy_joe vel grzybolot

  W tym roku podjąłem naukę na kierunku prawo, tryb zaoczny (prawo dla magistrów). Zastanawiając się, w sierpniu i we wrześniu 2017 r. czy w ogóle się zdecydować na takie rozwiązanie, szukałem informacji w internecie i niestety wówczas niczego nie znalazłem. Podzielę się zatem swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że komuś to pomoże w podjęciu dobrej decyzji. Kilka słów o mnie: mam za sobą 2 lata studiów prawniczych na uczelni publicznej, ukończoną politologię i filologię angielską na uw i uj odpowiednio oraz studia podyplomowe na sgh. Studiowałem też w USA i w Hiszpanii – mam więc z czym SWPS porównać…zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do studenta, umiejętność rozbudzenia ciekawości, pasji, zdolność zainspirowania do zwiększonych wysiłków, pokazania jak stawiać sobie cele i je osiągać. Decyzją dziekana wydziału prawa SWPS, zaliczono mi pierwsze dla lata nauki i przyjęto mnie na semestr 6. (3. Rok). Poziom nauczania: moim zdaniem jest bardzo wysoki. To są studia zaoczne a ja jestem osobą dorosłą i te studia robię dla siebie więc zdaję sobie sprawę, iż ogromną większość nauki muszę wykonać sam. Zajęcia służą mi do rozwiania wątpliwości, które się pojawiają podczas nauki samodzielnej. Wykładowcy są dla mnie partnerami, którzy będąc praktykami, pomagają mi dojść do wyznaczonego celu jakim jest możliwość wykonywania wybranego zawodu prawniczego. Zajęcia również inspirują mnie do samodzielnej nauki bo są prowadzone bardzo ciekawie. Prowadzone są przez praktyków (sędziów – prof. Gardocki (były I prezes SN), prawo karne, adwokatów – dr Majewski, prawo karne, dr Eysymontt – prawo cywilne, radców prawnych – dr Bidziński – prawo administracyjne, postepowanie sądowo-administracyjne). Co to oznacza? Ano to, iż na zajęciach omawiając różne instytucje kodeksowe czy też przerabiając kazusy, wykładowcy stale odwołują się do własnego doświadczenia, przytaczają wygrane i przegrane😉 sprawy; opowiadają o ciekawych klientach dzięki czemu nauka prawa nabiera realnego kontekstu a ja zaczynam wierzyć, iż skoro tym ludziom się udało to i mnie się może udać. Podejście do studenta: zdecydowanie najgorsze było na uczelniach publicznych: nie wiem dlaczego w dziekanatach „renomowanych” uczelni (uj, uw) z taką lubością gnoi się studentów, dlaczego pracownicy zachowują się w sposób obrzydliwie chamski…nie wiem z czego to wynika. Na swps jest okay. Było to dla mnie ważne bo nie mam ochoty użerać się z jakimiś frustratami więc pewien poziom customer service przejawiający się w uprzejmości, uczynności i sprawności załatwiania spraw jest dla mnie dużym plusem. Zdarzają się też osoby mało przystępne (nie będę nikogo wskazywał) ale z mojego doświadczenia wynika, iż są w absolutnej mniejszości i kontakt z nimi można ograniczyć do minimum. Reasumując zatem, dotychczas jestem BARDZO ZADOWOLONY z moich studiów na swps. Uczę się praktycznie każdego dnia (materiału jest na serio dużo). Robię to jednak z przyjemnością bowiem zawsze chciałem wykonywać zawód prawniczy. Zastanawiałem się jako to będzie z pracą w kancelarii, czy w ogóle mnie ktoś po studiach na swps będzie chciał wziąć. Od kilku tygodni pracuję w największej kancelarii prawnej na świecie i w Polsce (trafiło się kurze zairno😉 – chociaż raz!). Ponownie reasumując, studia prawnicze w USA trwają trzy lata. Po ukończeniu studiów i odbyciu rocznej praktyki można przystąpić do egzaminu państwowego i po jego zdaniu wykonywać dowolny zawód prawniczy. Aplikacja nie istnieje. Nie ma oddzielnych samorządów radcowskich, adwokackich czy notarialnych. Nie twierdzę, iż system taki lub innym jest lepszy / gorszy ale jeżeli Amerykanie są w stanie kształcić swoich prawników zaledwie w 3 lata, beż żadnych aplikacji, i kraj jakoś funkcjonuje, nie zawalił się, a ichniejszy system sprawiedliwości jest jednak dla naszego wzorem niedoścignionym, to może u nas też można wykształcić prawnika w 3 lata. Piszę o tym niejako oczekując, mnóstwa komentarzy a la: „nie da się”, „nie można”, „niedzielna szkółka”, „tylko kasę doją”, „nikogo po tej szkole nie zatrudnią”. W ostatecznym rozrachunku, można przecież ukończyć najbardziej renomowaną uczelnie (np.: UJ) i niewiele umieć lub też nie mieć pojęcia czym jest prawo – teraźniejszość pokazuje kilka takich przypadków. Na koniec, jeśli się zastanawiasz: warto nie warto, postaw na swoje marzenia i na siebie. Nie słuchaj krytyków, prześmiewców, znawców od wszystkiego, którzy z uporem będą wmawiali, że się nie da. Podejmij dobrą decyzję bo jeśli to będzie decyzja na tak, to czeka Cię mnóstwo pracy, nauki i wyrzeczeń. Jednakże, jeśli na serio chcesz zajmować się prawem i na serio Cię to kręci, cała ta ciężka praca będzie przyjemnością.
  5/29/18
 • Uniwersytet SWPS

  kasia - zapraszamy do Biura Rekrutacji - nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, może uda Ci się także złapać studentów na korytarzu :)

 kandydat - współpracujemy z zagranicznymi uczelniami; temat jest dosyć szeroki, więc najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z odpowiednim Biurem Rekrutacji :) Kontakty znajdziesz na www.swps.pl

 Mózg - umysł - technologia ??? - jest to specjalność na studiach psychologicznych. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: https://www.swps.pl/oferta/warszawa/studia-jednolite-magisterskie/psychologia/mut Jeżeli będziesz mieć dodatkowe pytania, zgłoś się do naszej Rekrutacji :)

 Zosia - mamy radę podobną jak dla kasi - zapraszamy do Biura Rekrutacji - nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, może uda Ci się także złapać studentów na korytarzu :) My ze swojej strony możemy powiedzieć, że w większości zgadzamy się z opinią „student”: nauka jest na tyle skondensowana, że wymaga to doskonałej organizacji czasu i zdecydowanie jest to dobra opcja dla kogoś, kto posiada już dyplom z innej dziedziny. Pozwolimy sobie jednak zdementować plotkę: program studiów nie jest okrojony, ponieważ musi spełniać wymagania narzucone odgórnie (inaczej nie moglibyście przystąpić do aplikacji). Zgodzimy się jednak, że wymagamy od Was zaangażowania w domu i dużej dozy nauki. Wynika to z tego, że nie wierzymy w trafność selekcji za pomocą testów maturalnych i dajemy wszystkim równe szanse na to, by się wykazać, a dopiero poziom nauczania i ilość pracy na naszej uczelni ma za zadanie zweryfikować, czy będziecie w stanie się utrzymać :) 

 Zawiedziona - bardzo zmartwił nas Twój komentarz! Czy komukolwiek zgłaszaliście te problemy? Jeżeli tak to kiedy, komu, w jaki sposób? Chcielibyśmy zweryfikować z czego wynika brak rekacji naszych pracowników. Jeżeli nie chcesz dzielić się szczegółami na forum, możesz zgłosić się do nas na Facebooku w wiadomościach prywatnych lub napisać do nas na: social@swps.edu.pl




  5/25/18
 • student

  Zosiu, no to jeżeli potrzebny Ci jest "papierek" to ok. Nie przemeczysz się :)
  5/21/18
 • zosia

  Ja mam skończone studia mgr, zresztą z elementami prawa, dlatego mnie bardziej interesuje ,,papierek", dlatego pytam z tego punktu widzenia.
  5/21/18
 • Zawiedziona

  Stanowczo odradzam kierunek Zarządzanie i Przywództwo na SWPS Warszawa! Genialny PR na zewnątrz, a wewnątrz FATALNA jakość kształcenia za duże pieniądze, program jest totalnie nie przemyślany i nie dopracowany. Projekty, które miały zaliczać cały semestr i nad którymi mieliśmy pracować cały semestr są jakimś nieporozumieniem (brak mentorów, organizacji, problemy firm są wydmuszką- nie mają racji bytu w świecie rzeczywistym więc i praktycznego podejścia ) organizowanie zajęć w majówkę (gdzie połowy osób nie ma), częsta zmiana planów (nawet z dnia na dzień). Było obiecywane że nie będzie pisania pracy magisterskiej, jedynie projekty a w trakcie okazało się że jednak koordynator zmienił zdanie i jest praca magisterska do napisania...... Zajęcia są mega nudne, niczego nie wnoszą, wykłady się dublują bo wykładowcy nie konsultują się ze sobą, formy zaliczeń nie są znane- dopiero wymyślane są pod koniec semestru...... Cena za te studia to jakieś nieporozumienie, lepiej iść na podyplomowe i więcej się z nich wyniesie na pewno niż z tego kierunku Po tym kierunku nie wynosi się żadnej konkretnej wiedzy, którą można wykorzystać w pracy. Strata czasu i pieniędzy
  5/20/18
 • student

  Zosiu, To zalezy czego oczekujesz. Na studiach zaocznych program jest mocno okrojony. Tylko jeden semestr prawa administracyjnego czy postępowania cywilnego. Jest to prywatna szkoła, ktorej celem jest zarabianie pieniędzy. Przyjmuje sie każdego kto ma maturę i podpisze umowę. Nie ma elementu selekcji jak to ma miejsce w przypadku renomowanych publicznych uczelni typu uj czy uw. Ma to przelozenie na poziom studiów i zdawalnosc na aplikacje prawnicze. Chyba nikt nigdy nie dostał się po swps np. do kssip. Musisz sama sie uczyć nie ograniczając sie do tego minimum, ktore jest wymagane w szkole. Jest to dobra opcja dla osob, ktore już maja skończone studia i nie maja czasu bawić sie w kolejne studia dzienne. Natomiast jeżeli bierzesz pod uwagę aplikacje i wykonywanie zawodów prawniczych to musisz sie kuc sama. Sam papierek nic nie da biorąc pod uwagę ogromną konkurencję. Reasumując jak ktoś ma 19 lat i chce bawić się w prawo to niech wybierze dobrą państwowa szkołę takie skrócone studia mają sens tylko pod warunkiem samodzielnej nauki. Dostaniesz papier ale musisz sama sie nauczyć.
  5/18/18
 • zosia

  Witam, czy studiował ktoś w trybie skróconym Prawo, niestacjonarnie? Jeśli tak to jak wrażenia???
  5/10/18
 • Mózg – umysł – technologia ???

  Co to znaczy - Ścieżka??? widze na stronce SWPS coś takiego: Mózg – umysł – technologia. Czy to kierunek? raczej nie, bo przy Psychologii to wpisali, czyli co - specjalność? Nowość na ten rok czy już ktos to studiował i może napisać o co chodzi?
  5/7/18
 • kandytat

  Mam pytanie dotyczące wyjazdów na badania naukowe. Czy uczelnia współpracuje z uniwersytetami za granicą i czy jest szansa na wyjazd w ramach projektu badawczego?
  5/7/18
 • kasia

  Myślę o studiach w Warszawie na kierunku psychologia biznesu. Czy mógłby ktoś powiedzieć swoją opinię na ich temat, czy w ogóle warto tam iść?
  4/18/18
 • Uniwersytet SWPS

  Marku, Maju - my nie możemy usuwać żadnych komentarzy tutaj, mamy takie same prawa jak Wy :) Jeżeli jakiekolwiek posty zostały usunięte, oznacza to, że administratorzy portalu opinieouczelniach uznali je z jakiegoś powodu za nieodpowiednie i to do nich powinniście się odwoływać. zafrapowana - możesz studiować dwa kierunki jednocześnie, wielu naszych studentów tak robi :) Po szczegóły dotyczące zasad, opłat i programów zgłoś się do naszej Rekrutacji - osobiście, w jedym z naszych miast, albo mailowo na: rekrutacja@swps.edu.pl :)
  4/13/18
 • zafrapowana

  Jak wygląda sprawa ze studiowaniem dwóch kierunków jednocześnie, z zarządzaniem, przykładowo, weekendowo? Czy oferujecie jakieś ulgi w opłatach czesnego dla takich studentów? I czy taka sytuacja jest w ogóle powszechna? (mam na myśli pewnie realna:)
  4/1/18
 • Maja

  Czemu Uczelnia usunęła mój wcześniejszy wpis? Po co jest ta strona skoro jest na niej cenzura słowa?
  3/15/18
 • były student

  Mnie najbardziej boli to, że gdy musiałem przerwać studia z powodów osobistych, to nikt się mną nie zainteresował. Nawet telefonu czy maila. Więc chyba prawdą jest opinia, że Uczelnia interesuje się studentem do czasu zrobienia 1 wpłaty. A potem to już nie ich problem a studenta.
  3/14/18
 • ja

  moja opinia - mogę mówić o SWPS tylko pozytywnie, pisze to z pozycji I roku, zakladam że tak będzie dalej
  3/14/18
 • student

  Jeśli chodzi o kierunek Psychologia, to uczelnia przygotowuje raczej do prowadzenia badań naukowych w tym kierunku, a nie do pracy z człowiekiem. Jest baaardzo dużo statystki, tabelek, wykresów i badań ale nie dowiesz się jak pracować z załamanym człowiekiem który siedzi naprzeciw Ciebie. Nauczysz się za to jaki test dać mu do wypełnienia (bo umiesz sprawdzić czy test jest trafny i rzetelny) tak jakby człowieka dało się zamknąć we wzorze i zdefiniować jego problem poprzez test.
  3/12/18
 • Maciej

  Tak jest tam student, który był bardzo rozczarowany faktem, że nie może kontynuować nauki norweskiego na II stopniu, a szkoła mamiła wielkimi perspektywami.
  3/4/18
 • Marek

  Nie pouczysz się Klara norweskiego na magisterce.
  3/4/18
 • Marek

  Uczelnia usuwa niewygodne dla siebie komentarze
  3/3/18
 • Klara

  Witam :) Planuję studia na kierunku Skandynawistyka i chciałabym poznać opinię kogoś kto się uczy norweskiego na SWPS. Jest tu może jakiś student, który udzieliłby mi przydatnych informacji? Pozdrawiam! :)
  2/18/18
 • Nicola

  Witam , co powiecie na temat dziennikarstwa. zostaly 2 tygodnie do zlozenia na rekrutacje zimową. Any helpful people here? :)
  2/12/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty.
  2/10/18
 • Uniwersytet SWPS

  Opinie są tu podzielone - przy starym systemie (sesja po zakończonym semestrze) studenci narzekali, że mają wszystkie egzaminy wrzucone na raz i to po dłuższej przerwie od ostatnich zajęć, w związku z czym materiał, który przerobili nie jest tak jasno zapisany w ich głowach, jak zaraz po ostatnich zajęciach. Wszystkim nie uda nam się dogodzić - niestety. Nasi wykładowcy należą jednak do raczej elastycznych i jesteśmy pewni, że możecie mieć wpływ na ostateczne terminy egzaminów, jeżeli zgłosicie taką potrzebę :)
  1/25/18
 • Apa

  Sesja w czasie semestru to chyba najgorsza rzecz jaką można zrobić studentom. Egzaminy powinny zaczynac sie po zakończonym semestrze.
  1/21/18
 • Uniwersytet SWPS

  Przyszły student - to zależy od naboru. Staramy się tworzyć dla Was jak najwięcej odpowiednich grup językowych każdego roku; najlepsze informacje nt. bieżącej rekrutacji oraz grup językowych uzyskasz w naszym Biurze Rekrutacji. Przyjdź do nas lub napisz na: rekrutacja@swps.edu.pl :) aga- Jak najbardziej można - zapraszamy :) magda_z - o jakiej sytuacji piszesz? Kiedy to się stało, jaki wykładowca? Skąd informacja, że to na wniosek studenta? Jeżeli chcesz nam zgłosić jakąś nieprawidłowość, napisz do nas na: social@swps.edu.pl
  1/16/18
 • magda_z

  Niestety USWPS to totalna porażka… Poziom jest żałosny. Jak ktoś słusznie już zauważył – pod byle pretekstem wyrzucają naprawdę wartościowych wykładowców. Bardzo często jest to na wniosek studenta, który uważa, że wykładowca jest za bardzo wymagający….
  1/3/18
 • aga

  Witam, moje pytanie brzmi: Czy mozna studiować u Was dziennikarstwo II stopnia, mając studia pierwszego stopnia z innego kierunku (Kognitywistyka)? Czy trzeba zaczynać od nowa?
  1/3/18
 • Przyszły student

  Czy planujecie ruszyć z germanistyką zaoczną? Ewentualnie, czy italianistyka zaoczna jest od podstaw? Czy trzeba znać już włoski? Nie ma informacji na stronie :(
  12/26/17
 • Uniwersytet SWPS

  plum - nie planujemy na chwilę obecną otworzenia filologii duńskiej, ale zanotowaliśmy sobie propozycję :) Co do filologii szwedzkiej - poziom jest wysoki, atmosfera generalnie na naszej uczelni jest przyjemna - o czym najlepiej świadczą nasi studenci, których relacje czy zdjęcia znajdziesz np. na naszym fanpage na Facebooku :) Zapraszamy Cię na kampus lub do kontaktu mailowego z Biurem Rekrutacji - jeżeli masz jakiekolwiek dalsze pytania lub chciałabyś zwyczajnie z nami porozmawiać, nie ma na to lepszego sposobu :) tadaaa - przykro nam słyszeć, że nie jesteś zadowolona z naszej organizacji pracy - czy mogłabyś nam przybliżyć sytuacje o których piszesz? Jakie maile, do kogo, kiedy zostały zignorowane? Być może będziemy w stanie pomóc :) zapraszamy do kontaktu na: social@swps.edu.pl lub w wiadomościach na Facebooku :)
  12/17/17
 • tadaaa

  Jestem na drugim roku filologii angielskiej z rozszeronym niemieckim i jeżeli chodzi o poziom nauczania jestem zadowolona. Jedyny problem mam z organizacją, a raczej jej brakiem. Ignorowanie maili studentów i nie dotrzymywanie ustalonych terminów nie jest najlepszą reklamą dla tego uniwersytetu.
  12/15/17
 • plum

  chciałabym rozpocząć filologię szwedzką bądź norweską na SWPS w Warszawie od przyszłego roku. Z chęcią bym porozmawiała z absolwentem któregoś z tych kierunków :) warto? Czy studia dobrze przygotowują? Jaka panuje atmosfera? Bardzo się boję, ponieważ wiele osób doradza mi kurs, jednak kurs to tylko język (bez kultury, poznania gospodarki i polityki państwa) i nie wiem jak długo musiałabym uczęszczać na kurs by opanować język na poziomie C1, Również mam pytanie do Uniwersytetu SWPS - planujecie otworzyć filologię duńską? Przyznam, że ta by mnie chyba najbardziej interesowała.
  11/29/17
 • Uniwersytet SWPS

  Questt - właśnie dlatego "odświeżyliśmy" Wirtualną Uczelnię - jest tam kafel "Mój Dziekanat", za pomocą którego możesz nie tylko złożyć każde możliwe podanie do Dziekanatu, ale także zadać pytanie. Odpowiedzi udzielane są szybko - nasi pracownicy codziennie sprawdzają wszystkie Wasze wiadomości, a Wy nie musicie stać w kolejkach :) Pozdrawiamy!
  11/5/17
 • tudududdudududu

  Prawo
  10/29/17
 • FILOLOG

  POMOCY!!! POSZUKUJĘ KOGOŚ KTO UDOSTĘPNI MI PLAN ZAJĘĆ Z 5 SEMESTRU FIL. ANGIELSKIEJ DZIENNYCH SPEC. NAUCZYCIELSKA. WIĘCEJ NA PRIV.
  10/27/17
 • Questt

  Godziny pracy dziekanatow prawa i humanistycznego to jakiś żart. Ilość pracowników również. Czekanie w kolejce godzine na przyjęcie . Za tak kase dziekanaty powinny być naprawdę lepiej zorganizowane.
  10/12/17
 • Uniwersytet SWPS

  @rajdek, smuci nas Twoja opinia :/ Możesz jednak podać jakieś konkrety? Czy podczas Twoich studiów coś było nie tak jak być powinno? Czy działo się coś niezgodnego z zasadami obowiązującymi na naszym Uniwersytecie? Czy jakkolwiek na to zareagowałeś? A jeśli tak, jaki był tego efekt? Zasmuciłeś nas tym bardziej, że zupełnie nie zgadza się to co piszesz z opiniami, które przed chwilą dosłownie czytaliśmy tu: https://www.facebook.com/UniwersytetSWPS/photos/a.10152698121371803.1073741829.305950706802/10155802734776803/?type=3&theater
  9/25/17
 • rajdek

  zgadzam sie z Nico 100% ta uczelnia wie jak wyciągnąc ze studenta kasę. Ja mam wrażenie ze nie traktuje nasz z podejściem ludzkim tylko jak bankomat. Godziny są naciągane tylko na papierze w rzeczywistości masz ich połowe
  9/25/17
 • Uniwersytet SWPS

  Witajcie! Otrzymaliśmy sygnał o pytaniach i wątpliwościach dot. naszej Uczelni, które się tu pojawiają. Postaramy się nieco pomóc i odnieść się do kwestii tu poruszanych :)

Na wstępie chcielibyśmy powiedzieć, że bardzo nas cieszy tak wysoka ocena naszego Uniwersytetu przez naszych, jak zakładamy, studentów i absolwentów :) 8,7 na 10 wydaje nam się świetnym wynikiem i jest nam bardzo miło, że tak nas oceniacie. Dziękujemy! Wracając jednak do Waszych pytań - nie mamy tu niestety możliwości odpowiedzieć na każdy wątek z osobna, dlatego pozwolimy sobie na odpowiedź zbiorczą - mamy nadzieję, że będzie ona dla Was czytelna. Zatem po kolei :) @Ala: wydaje nam się, że najlepiej pytać u źródła :) Polecilibyśmy Ci udział w organizowanych przez nas Drzwiach Otwartych, podczas których można porozmawiać z naszymi dydaktykami i studentami, ale w tym roku już kilka takich wydarzeń organizowaliśmy, a ostatnie tegoroczne odbyło się w zeszłym tygodniu :/ Możemy Ci jednak polecić kontakt z naszymi studentami poprzez liczne grupy na FB, które oni sami zakładają - znajdziesz w nich naszych studentów i absolwentów i będziesz mogła zaczerpnąć wiedzy z pierwszej ręki :) Wystarczy, że w wyszukiwarce na FB wpiszesz „filologia SWPS” lub „anglistyka SWPS” - powinny Ci wyskoczyć miejsca, w których znajdziesz naszych studentów :)

@Luiza: dziękujemy za miłe słowa! Najbardziej nas cieszy, że uważasz, że nie ma problemu z dogadaniem się, bo zdajemy sobie sprawę, że w tak dużych organizacjach, jak w przypadku naszego Uniwersytetu, zawsze pojawiają się jakieś problemy. My jednak mimo naszego dynamicznego rozwoju staramy się zachować otwartość i indywidualne podejście do każdej osoby, przez co staramy się współtworzyć społeczność ludzi sobie życzliwych i otwartych na rozmowy i wszelkie zmiany, mające służyć naszej akademickiej społeczności. Bardzo nas cieszy, że to czujesz! :) @Nico: co do jakości naszego kształcenia - nie możemy się tu z Tobą zgodzić. Dokładamy wszelkich starań, by była ona na najwyższym poziomie, co jest corocznie weryfikowane zarówno przez naszych studentów (anonimowe ankiety, w których oceniają oni naszych dydaktyków i same zajęcia) jak i organ zewnętrzny: Polską Komisję Akredytacyjną. W obydwu przypadkach jakość naszej dydaktyki oceniana jest wysoko. Z tej wysokiej jakości wynikają też koszty nauki na naszym Uniwersytecie. My nigdy nie ukrywaliśmy tego, że jakość musi kosztować i nie twierdziliśmy, że jesteśmy tani. Ceny naszych studiów wynikają właśnie z jakości jaką oferujemy i uważamy, że jeśli decydujesz się na studia, które kosztują tyle ile kosztują (a cen przecież znienacka nie zmieniamy) to nie ma chyba sensu później narzekać, że te studia kosztują tyle, ile zdecydowałeś się za nie płacić. Co do natomiast poprawek - no to jest właśnie konsekwencja naszej dbałości o jakość kształcenia. Jeśli przygotujesz się odpowiednio do egzaminów to je zdasz. Jeśli ich nie zdajesz, nie miej do nas pretensji, że musisz pisać poprawki - tj. efekt Twojego podejścia do studiów. My możemy zaoferować i udostępnić Ci dostęp do wiedzy, nie będziemy jednak za Ciebie studiować. Nie będziemy też umożliwiać prześlizgnięcia się po naszych studiach jak najtaniej i jak najprościej. Wiemy, że wiele uczelni umożliwia takie manewry, ale my nie. Co do natomiast niemożności dogadania się z nami - jeśli miałeś z tym problem, bardzo nam przykro. Staramy się jednak, by nie było problemów w tej materii i dostajemy mnóstwo opinii (również tu), że jednak można :) Jeśli więc w przyszłości będziesz miał problem z dogadywaniem się z kimś na naszej Uczelni, prosimy o sygnał, czy do Dziekanatu, czy poprzez Wirtualną Uczelnię czy chociażby poprzez FB - jakkolwiek, ale daj nam znać, byśmy mogli zareagować :) @gość: tak, zna je nasze Biuro Rekrutacji - zachęcamy do kontaktu :) @Zuzia: zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte - możesz porozmawiać podczas nich z naszymi studentami bezpośrednio. A jeśli nie możesz na nie dotrzeć osobiście - polecamy poszukać grup na FB, które zakładają nasi studenci. Będziesz mogła zapytać u źródła. Wystarczy, że w FB wyszukiwarkę wpiszesz „studia azjatyckie SWPS” :) @bart: pewnie, że fajna :) co do wykładowców - na naszej Uczelni nie ma miejsca na chamstwo, w żadnej postaci, ze strony nikogo. Jeśli więc spotkałeś się z zachowaniami, które uważasz za niewłaściwe, daj nam prosimy znać (Dziekanat, WU, FB - jak Ci wygodnie). Dokładamy wszelkich starań, by każdy w naszej społeczności czuł się dobrze, ale niestety nie widzimy i nie słyszymy wszystkiego, dlatego ważne, by cała nasza społeczność wpływała na to, co dzieje się na naszym Uniwersytecie, również studenci. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że zajmiemy się każdym zgłoszonym nadużyciem. Byśmy jednak mogli działać, sygnalizujcie nam problemy. Cieszy nas jednak, że suma sumarum uważasz, że Uczelnia fajna - to dla nas ważne :) @Dawid: Twoje uwagi są dla nas niepokojące i postaramy się zweryfikować czy i gdzie są problemy, w obszarach, o których piszesz. Obawiamy się jednak, że teraz może być już za późno, by rozwiązać problemy, które dotyczyły bezpośrednio Ciebie - szkoda, że nie dawałeś nam znać o swoim niezadowoleniu na bieżąco - moglibyśmy wówczas na bieżąco reagować. Co do niewygodnych krzesełek - to kwestia gustu, acz wiedz, że jesteśmy w trakcie zmian również w tym zakresie i wszystkie nowe sale, które oddajemy do użytku wyposażamy w tapicerowane krzesła - mamy nadzieję, że będzie Ci wygodniej wygodniej kiedy nas odwiedzisz :) @Sunless: polecamy grupy dedykowane naszym studiom na FB, zakładane przez naszych studentów - znajdziesz tam info z pierwszej ręki :) @-mala: fakt, realizujemy remont naszego kampusu w Sopocie i zdajemy sobie sprawę, że może on nieść ze sobą pewne niedogodności, ale pamiętajcie, że realizujemy go dla Waszej późniejszej wygody. My też czasem mieliśmy go już dość, ale właśnie kończymy i powinno być już tylko lepiej :) Co do uwag dot. dydaktyków - bardzo prosimy o szczegóły na ssm@swps.edu.pl - byśmy mogli reagować, potrzebujemy info co się dokładnie stało. 

@kandydat: zachęcamy do zajrzenia do grupy „Psychologia Biznesu” na FB - prowadzi go społeczność tego kierunku (studenci, dydaktycy, absolwenci) - dowiesz się tam wszystkiego z pierwszej ręki :) @bialyfosfor: informacje o koszcie studiów znajdziesz na naszej www, a konkretnie na podstronie z opisem danego kierunku :) @Eli: a jakieś argumenty? Dopytujemy, bo najwięcej pozytywnych opinii mamy od osób, które właśnie mają porównanie z publicznymi uczelniami i na tej podstawie nas oceniają :) @Sysia: skontaktuj się z naszym Biurem Rekrutacji - postaramy się pomóc :)

@polecam: dziękujemy! :) @Schawrzes Schaf: my polecamy! A co do organizacji - dokładnie. Musimy pamiętać, że wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z ludźmi, musimy liczyć się z możliwością popełniania błędów. Tj. naturalne i nie ma się co na to obrażać. Powiedzielibyśmy wręcz, że to jest po prostu ludzkie :) Ważne jednak jak na te błędy reagujemy i czy staramy się je naprawiać :) @Paula: jak już pisaliśmy wyżej - zapraszamy do grupy na FB tworzonej przez studentów i dydaktyków tego kierunku - w niej dowiesz się najwięcej :) 

@Niezupełnie uniwersytet: trochę nas zbiłeś z pantałyku, musimy przyznać… :) Gwoli wyjaśnienia - nasz Uniwersytet założyła, współtworzy i rozwija czołówka przedstawicieli polskiej psychologii. Są to nazwiska takie jak Doliński, Wojciszke, Eliasz, Reykowski czy Strelau. Tj. Twoim zdaniem słaby poziom?! :) A co do opinii o naszej Uczelni - buduje ją cała nasza społeczność, a nie jednostki. Nasz Uniwersytet to tysiące studentów, pracowników, naukowców i absolwentów. Wszyscy tworzymy SWPS i uważamy, że robimy to na BARDZO dobrym poziomie ;) @Kinga: zapraszamy byś nas odwiedziła i przekonała się sama. Wpadnij, poproś o spotkanie z przedstawicielami kierunku, porozmawiaj ze studentami, przekonaj się osobiście :) @Ona: to jest właśnie ta różnica. My nie mówimy, że jesteśmy tani. Mówimy, że jesteśmy dobrzy, a jakoś musi kosztować. Dzięki za opinię! :) Drodzy, odpowiedzieliśmy na Wasze komentarze z ostatniego roku. Te z poprzednich lat odpuścimy, bo w dużej mierze są już nieaktualne. Jeśli jednak ktokolwiek z Was ma jakiekolwiek uwagi, sugestie czy pytania dot. naszego Uniwersytetu - zapraszamy Was do kontaktu z nami. Możecie przyjść i porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych kierunków, możecie napisać do nas maila, możecie odezwać się na FB - jak Wam wygodnie. Z naszej strony zapewniamy, że będziemy się starać odnieść do każdego z Waszych pytań i wyjaśnić wszelkie problematyczne kwestie, o ile tylko dacie nam o nich znać. Nie obawiajcie się do nas odzywać, jesteśmy przecież dla Was, a nie odwrotnie :) Pozdrawiamy!
 Uniwersytet SWPS
  9/21/17
 • Ala

  Witam, interesuje mnie filologia angielska specjalizacja nauczycielska.. No i studia niestacjonarne. Szukam opinii osoby, która tam studiuje bądź studiowała i szczerze wypowie się na ten temat. Z góry dziękuje za opinie. Pozdrawiam
  9/20/17
 • Luiza

  mam juz jeden dyplom z swps, zaczynam drugi. szkola super, zajecia spoko, faktycznie zdarza sie zaklejdziura raz na semestr, ale ostatecznie mielismy dosyc duzy wplyw na to co bedzie taka zaklejdziura w nastepnych semestrach. system jest modulowy (nie zdawanie kazdego przedmiotu osobno, tylko 3-4 w module) co ma swoje plusy i minusy, wszystko jest jednak wyjasnione czarno na bialym, wiec nie do konca rozumiem zaskoczenie i zal Nico. co do pochylania sie nad studentem - zalezy od wykladowcy i tego czy bylo sie obecnym i aktywnym na wszystkich zajeciach, u nas nie bylo problemu z dogadaniem sie...
  9/12/17
 • Nico

  SWPS to szkoła dla lubiących dużo wydawać. Jestem studentem 4 roku psychologii na SWPSie i jestem zaniepokojony zarówno podejściem do dydaktyki jak i obsługi studenta. Powód jest prosty , niska jakość nauczania za ogromne pieniądze. Trzeba wiedzieć,że szkoła wie jak od studenta wyciągnąć pieniądze. I tak na przykład zaliczasz ćwiczenia na 100% ale oblewasz egzamin. Co robi uczelnia, każe ci podchodzić i do ćwiczeń i do egzaminu jeszcze raz. Ciekawe podejście. No i można wycisnąć z nas więcej monety. Kolejna sprawa to zajęcia. Są ich niestworzone ilości i prowadzone są na bardzo niskim poziomie. Dziesiątki fakultetów, naciągane praktyki , udawana aktywność studencka. Zdarzają się zajęcia na których pojawiasz się tylko 2 razy. Pierwszy by dowiedzieć się jak wygląda zaliczenie i drugie by zaliczyć. I do tego wszystkiego podejście ze strony administracji. W tej szkole niczego nie da się załatwić w normalny sposób, o wszystkim decyduje regulamin. Gdy zabraknie ci 1 punktu do zaliczenie egzaminu , nikt się nad tobą nie pochyli i nie da szansy. Poprawiaj całość . A więc student jest traktowany jako płatnik , nie osoba ucząca się. Szkoła stworzyła wokół siebie otoczkę jakości, jest obecna w mediach, ale to tylko lukier , który ma przyciągnąć studentów. Po za wysokim czesnym oferuje sowim studentom wielkie NIC.
  8/14/17
 • gość

  Ktoś już zna próg punktowy na kierunek iberystyka? Nie wiem czy składać tam swoje papiery a 300 zl nie chodzie piechotą.
  8/9/17
 • Zuzia

  Czy ktoś mógłby opowiedzieć coś o Studiach Azjatyckich w Warszawie? Byłabym bardzo wdzięczna :)
  7/31/17
 • bart

  Uczelnia może i fajna, ale jednak niektórzy wykładowcy (i ich chamstwo) to totalna porażka. Zdecydowanie odradzam. Na dziennikarstwo już lepiej iśc na Collegium Civitas, UKSW, a nawet do szkoły Rydzyka w Toruniu byle nie tam ;)
  7/20/17
 • Roman N

  Bieda! Niszczą do tego zabytki. Zobaczcie co zrobili z fasadami budynków. Żenada, a nie uczelnia.
  7/11/17
 • Dawid

  Ja mam bardzo negatywne zdanie o tej uczelni. 1) Podczas rekrutacji obiecana mozliwosc dodatkowych zajec z chinskiego - po rekrutacji - brak mozliwosci 2) Dzial IT ktory nie potrafil odblokowac dostepu do konta email 3) Plan lekcji ulozony tak ze zajecia od samego rano do pozna w nocy z okienkami w srodku dnia 4) Dziwne zajecia o niczym na tremat filmu amerykanskiego w ciagu dnia, a wyklad z gramatyki jako ostatni, gdy nikt juz nie mial na nic sily 5) Caly dzien w ciasnych krzeselkach z pulpitem Najbardziej dopiekl mi ich plan lekcji z okienkami w srodku dnia oraz klamstwo podczas rekrutacji. Reszta (niekompetentne IT i bardzi rozny poziom wykladowcow) to folklor uczelni, mozna by bylo nie zwracac uwagi.
  7/2/17
 • Sunless

  Czy studiował ktoś może w Warszawie psychologię w języku angielskim? Byłabym wdzięczna za informacje.
  6/28/17
 • larthy

  witam. studiowalam na swps zarowno w sopocie jak i wawie. jestem mgr psychologii biznesu. czy jest praca po tej uczelni? jaka mam opinie? czy polecam? bardzo trudne pytania. w sopocie studiowalam kilka lat, bylam na erasmusie i na wymianie w korei pld. oczywiscie byly cyrki z papierami, ale niestety na to trzeba sie przygotowac, bo ukladanie learning agreement to jak scenariusz z monty pajtona, a potem uczelnia goszczaca i tak r*** studentow w d***. poza tym babki z dziekanatu naprawde pomocne. to ile sie nakombinowalam (przyspieszenia, spowolnienia toku studiow) i ile one sie nasiedzialy ze mna to nasze :D moglam im wodeczke w sumie kopsnac. wiec pod wzgledem organizacji bylo ok. do czasu. do czasu kiedy przenioslam sie do wawy na ostatni rok i tydzien przed obrona swps wyskoczyl z informacja ze mam niezrealizowany modul. MODUŁ. CAŁY K*** MODUŁ, po prostu im zniknął z systemu! ale oczywiscie oskarzyli mnie. ze nie dopilnowalam. to byl moment kiedy stracilam swoje serce do tej uczelni. co do poziomu... znam wieeeelu studentow (absolwentow), ktorzy super sobie radza. to sa ludzie, ktorzy tworzyli kola naukowe i programy, przeprowadzali badania i organizowali konferencje, uczelnia bardzo w tym wspiera i jesli masz pomysl na siebie, to bedziesz gosc. jesli nie masz, skonczysz jak ja albo inni tacy jak ja: na recepcji, w restauracji jako kelner, na stazach. niektore zajecia sa smiechu warte i czlowiek rece zalamuje, ze placi 8 tysi za taki szajs. inne sa naprawde git i wykladowcy ucza wartosciowych, praktycznych rzeczy. po 5 latach spedzonych na swps musze jednak oddac hold dziewczynom z kola zzl z sopotu: gdyby nie one, gdyby nie mentoringi, szkolenia i kursy, ktore zorganizowaly, bylabym teraz znacznie ubozsza emocjonalnie i rozwojowo. DZIEKUJE WAM. swps w sopocie byl dla mnie beznadziejny bo nienawidze 3miasta i gdyby nie kolo zzl i przewodniczaca Olga, to spisalabym te lata na straty. dlatego ZAWSZE bede polecac wawe. liczba opcji i kierunkow nie do porownania. ale latwiej zrobic kariere naukowa, chociaz od tego jest tez wydzial we wrocku (ale to tylko ploteczki od absolwentki stamtad). sopot jest kameralny i cichy. wawa to... wawa. milion opcji wszystkiego (kola naukowe, kierunki, wyjazdy, szkolenia, praktyki, dziwne rzeczy o ktorych nie wiem dopoki na nie nie trafie itd.). dla mnie zawsze bedzie lepsza. czy polecam? tak, jesli czlowiek wie co chce robic w swym zyciu przynajmniej przez nastepne 10, 15 lat. tak, jesli lubisz sie uczyc. tak, jesli lubisz sie angazowac. tak, jesli cie stac i jesli lubisz podrozowac, bo mozna wyjezdzac do porzygu (erasmusik rok, miedzynarodowa wymiana rok, praktyki erasmusa pol roku, bitch please). nie, jesli chcesz isc gdzies na studia i nie wiesz gdzie. nie, jesli nie lubisz gwiazdorzenia, bo atmosfera jest rozna, jest duzo dziadostwa ktore uwaza sie za lepsze od innych i generalnie taka warszaffka, najczesciej spoza warszawy wlasnie. nie, jesli nie masz kasy, a jak dasz rade poprawic mature to dostaniesz sie na uw. pozdrawiam
  6/23/17
 • ~mala

  Odnośnie swps w sopocie. Fatalna organizacja. Wykładowcy może i są w porządku ale tylko w pierwszym semetrze. Obecnie trwa remont na uczelni i nie dość ,ze został skrócony semestr, administracja w żaden sposób nie współpracuje ze studentami. Brak liczenia się ze studentami zaocznymi. U niektórych wykładowców zwolnienie sie 10 minut przed końcem oznacza brak obecności i nie ważne ,ze masz ostatni pociąg. Gdyby nie to, ze utopilam tam masę pieniędzy, bym poszla na inną uczelnię. Nie polecam
  6/16/17
 • gosc

  Może się ktoś wypowiedzieć o psychologii dla magistrów? Polecacie?
  4/24/17
 • kandydat

  Witam, Czy ktoś studiował może Psychologię Biznesu i chciałby podzielić się opinią ? Chodzi mi zarówno o poziom nauczania (bardzo ciekawy program studiów, pytanie tylko, czy na poważnie realizowany), jak i również o perspektywy pracy po studiach. Czy uniwersytet wspomaga w jakiś sposób współprace na linii student - pracodawca, pośrednicząc przy organizacji stażów i praktyk ?
  4/23/17
 • bialyfosfor

  Szukałam dosyć długo kosztów kierunku psychologicznego. Pomoże ktoś?
  4/22/17
 • Eli

  Nie polecam.Szkoda czasu i pieniędzy.Radzę poszukać dobrej państwowej uczelni.
  4/11/17
 • Sysia

  Witam, W 2014 roku zaliczyłam wszystkie egzaminy ale nie złożyłam pracy i nie broniłam się. Czy można jeszcze jakoś powrócić do szkoły żeby napisać i złożyć pracę?
  3/21/17
 • polecam

  wcale nie uważam, że w SWPS brakuje organizacji, oczywiście zdarzają się czasami sytuacje problemowe ale nie oszukujmy się, tam też pracują ludzie, którzy mają prawo do pomyłki, ja SWPS polecam!
  3/19/17
 • Schwarzes Schaf

  Studiowałam lingwistykę na UW i uważam, że poziom tam był raczej niski. Rozważam italianistykę lub anglistykę na SWPS. Polecacie? Jak wymagania? PS: Widziałam komentarze o tym, że na SWPS brakuje organizacji. Chciałam jedynie nadmienić, że w państwowej szkole nie jest wcale lepiej ;)
  3/9/17
 • Paula

  Cześć. Czy ktoś z was studiował/studiuje kierunek PSYCHOLOGIA BIZNESU (II stopień)? Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego kierunku - przede wszystkim czy warto :) Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
  3/6/17
 • Kinga

  Bardzo mi zależy aby dowiedzieć się jak najwięcej o kierunku kultura współczesna, czy warto, jak zajęcia, wykładowcy, klimat, wszelkie informacje mile widziane!
  2/23/17
 • Ona

  Polecam studia podyplomowe na swps. Czesne są faktycznie dość wysokie, ale w porównaniu do uw jest tu więcej godzin warsztatów i elastyczny grafik zjazdów (część wykładów online), co pozwala na spokojne studiowanie osobom pracującym.
  2/21/17
 • Niezupełnie uniwersytet

  Własnych pracowników naukowych mało, większość to zewnętrzni i na nich SWPS buduje swoją opinię. Właśni pracownicy to awans społeczny. Niewiele jednostek na poziomie. Uczelnia jak część prywatnych - PRZEREKLAMOWANA NIEZASŁUŻENIE.
  1/22/17
 • yumii

  Hej ,a mógłby ktoś z was polecić studiowanie scenografii na tej uczelni ?
  11/13/16
 • Psycho

  Witam jak wyglądają studia dziennie drugiego stopnia z psychologii klinicznej ? Bardzo proszę o opinie.
  11/12/16
 • krolowasniegulo

  Witam. Czy ktoś studiował bądź studiuje prawo w biznesie? Jakie są warunki i perspektywy na przyszłość? Proszę o opinie :)
  11/8/16
 • ac

  Zdecydowanie nie polecam tej uczelni. Strata czasu i pieniędzy... Słaba organizacja. Jak ktoś już pisał - pod byle pretekstem, na wniosek innych studentów, zmieniają terminy egzaminów, pozbywają się naprawdę wartościowych wykładowców, którzy wymagają, ale zarazem uczą!
  10/10/16
 • Do Gośki - Prawo na SWPS

  Na wydziale Prawa większość osób przychodzi w konkretnym celu. Każdy musi wiedzieć po co przychodzi do tego zawodu. Zauważyłem, że ty nie wiesz jeszcze czym chcesz się zajmować w życiu. Więc może inny kierunek, zarządzanie, botanika itd. - nie musisz się przecież chwalić rodzinie i sąsiadom jaki kierunek studiów skończyłaś. Rodzice jakoś to przeboleją jak zrezygnujesz. Mam za sobą ukończone dwa kierunki i pewnie jakieś doświadczenie w tym zakresie, jednak chcę zauważyć, że na wydziale Prawo SWP, wykłady prowadzą sędziowie, adwokaci prowadzący kancelarie adwokackie itd. Jak można mówić, że się niczego do nich nie nauczyłaś. Przecież w jaki sposób masz się uczyć pisać pisma procesowe - na testach ? czy je przygotowując na zaliczenie, które ocenia doświadczony wykładowca. Uważam, że obecnie nie ma lepszej możliwości zaliczania poszczególnych przedmiotów. Zresztą słoneczko jesteś dopiero na drugim roku, więc niewiele jeszcze widziałaś - ale już pozwala Ci to wylewać swoje żale i rozterki życiowe na uczelnię. Jak będziesz na 5 roku, to wówczas może coś do Ciebie dotrze. Zresztą jak jesteś rozczarowana to zmień uczelnię - Wiesz w tym zawodzie trzeba wiedzieć czego się chce, bo czasy ciężkie i duża konkurencja.
  10/6/16
 • Studentka ZZL

  Bylo pytanie o ZZL na SWPS mgr. Niestety nie polecam tych studiow, malo praktyki, duzo teorii, a dodatkowo to duzo z zakresu socjologii na nie ZZL. Niektorzy wykladowcy udostepniaja materialy nieaktualne, tak jakby z 10 lat wstecz. Strata czasu, pieniedzy I energii. :(
  9/13/16
 • Gośka

  Witam, chciałabym się podzielić moimi refleksjami na temat kierunku prawo. Studiuję drugi rok prawo na SWPS w Warszawie- tryb zaoczny. Fakt - uczelnia jest droga, ale moja decyzja podyktowana była dobrą pozycją tej szkoły w rankingu Perspektyw. Niestety zawiodłam się. Wykładowcy są raczej przyjaźni i miło nastawieni do studentów, jednakże poziom nauczania- fatalny. W porównaniu z innymi uczelniami w programie studiów jest niewiele zajęć. Szkoła, wbrew zapewnieniom nie uczy praktyki. Egzaminy to porażka- na wiele z nich wystarczy napisać referat. Szkoła wg mnie nie przygotowuje dobrze do zawodu prawnika. Na duży plus atmosfera w szkole.
  8/14/16
 • lona

  przecież SWPS jest prywatną szkołą a tylko w nazwie jest Uniwersytet, ale za nauke się płaci, jak na każdej innej uczelni prywatnej. Nie ma znaczenia, jak zdasz maturę, bo przyjmą każdego, kto podpisze umowę.
  7/26/16
 • ilonaaaaaaaaa

  Ile kosztuje semestr ? Czy warto na bezpieczeństwo wewnętrzne ? i jak dobrze zdaną maturę trzeba mieć aby się dostać ??
  7/18/16
 • Paulina

  W zależności od kierunku :)
  6/22/16
 • laura

  Jeśli chciałbym pójść na studia na 1 stopniu zaocznie, to jaka jest cena tych studiów?
  5/30/16
 • Studentka

  Może się ktoś wypowiedzieć o psychologii dla magistrów?
  4/14/16
 • Ela

  Czy ktoś wybiera się na zzl na 2 stopień? Zaocznie
  9/28/15
 • jan od boga

  SWPS jest na serio uniwersytetem, niedawno uzyskał wymagane uprawnienia do posługiwania się tą nazwą, dokładnie rzecz biorąc jest uniwersytetem przymiotnikowym. Póki co to jedyna prywatna uczelnia która najpierw postarała się o uprawnienia, a potem zaczęła rozgłaszać że jest "university", i za tą uczciwość wielki szacun dla władz szkoły !
  6/28/15
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

  na stronie SWPS jest Zarządzanie zasobami ludzkimi na studiach II stopnia, a nie widzę na licencjacie, ale chyba musi być, tak? skoro mają magisterkę to jest i licencjat, dobrze myślę?
  5/4/15
 • mk

  orientuje sie ktos ile kosztuje psychologia (stuida jednolite magisterskie) na SWPS w Warszawie?
  3/27/15
 • swps

  SWPS biją na głowę inne prywatne uczelnie, które do pięt im nie dorastają jeśli chodzi o poziom , pod każdym względem.
  3/27/15
 • ????

  swps to szkoła prywatna, za kasę !!! nie żaden uniwersytet !!! płacisz - studiujesz !!! to jak zdasz maturę nie ma żadnego znaczenia !!!
  3/16/15
 • terra

  Jakie przedmioty są potrzebne na maturze, aby dostać się na psychologię? I czy to dobry uniwersytet?
  2/5/15
 • ???

  pokój modlitw z dywanikiem Bin Ladena? o co kaman?
  1/15/15
 • Greg

  Ten pokój modlitw z dywanikiem bin ladena to tak na poważnie ?
  12/8/14
 • mroz

  psychokryminalistyka - tylko w Sopocie, czy w Wawie też?
  10/31/14
 • podyplomowe na SWPS ???

  kto robił na SWPS psychoterapię w medycynie? czy warto? co jest ewentualną alternatywą w Warszawie jeśli chodzi o tego typu studia podyplomowe?
  10/18/14
 • absolwent_

  Jeżeli szukasz dobrej anglistyki w Warszawie to tylko na UW, poziom bardzo wysoki, uczelnia cieszy się prestiżem, z zajęć naprawdę wiele się wynosi, a ukończenie szkoły daje dużo lepsze perspektywy na przyszłość. Wielu pracodawców docenia fakt ukończenia dobrej uczelni państwowej. Studia na SWPS są stratą czasu i zmarnowaniem pieniędzy... niestety. Rankingi nie odzwierciedlają prawdziwego poziomu nauczania na SWPS, więc odradzam sugerowania się informacjami na stronie.
  8/18/14
 • Renata

  Szukam dobrej anglistyki w Warszawie, czy może ktoś się wypowiedzieć jak wygląda ten kierunek na tej uczelni. Wiem że sama szkoła ma wysokie notowania w rankingach, ale chciałabym coś więcej wiedzieć o samej anglistyce. Czy może ktoś ze studentów wypowiedzieć się na ten temat ?
  8/7/14
 • jerdishenk

  Skończyłem ta uczelnie rok temu..szczerze mowiac pod wzgledem kadry jest ok, ale patrzac teraz gdy juz jestem na szkoleniu z psychoterapii niewazne jaka szkole sie skonczy to zalezy jak ciezko sami pracujemy i jak bardzo czyms sie interesujemy, psychologia to ogolna wiedza o swiecie nie wyjdziemy po tym kierunku jako specjalisci, bedziemy mieli drobna wiedze, ktora bedziemy musieli przede wszystkim sami rozwijac po studiach, wiec naprawde to bez roznicy..idac do pierwszej pracy jako psycholog nie wiedzialem co i jak:P wiec to studia typowo teoretyczne nie praktyczne..mozna oczywiscie robic staze i praktyki- warto, ale studenci nie sa do niczego dopuszczani wiec trudno czegos nauczyc sie,,troche czuje sie przez swps okradziony bo mysle ze te studia nie daly mi narzedzi do pracy..czyli wychodzi na to ze ogolna wiedza za duzo kasy:P spotykam swietnych psychologow po tanszych szkolach, a co do atmosfery szkoly to jest troche dziwna poznalem tam moich 2 fajnych ludzi przez wszystkie lata z nimi utrzymywalem kontakt i chodzilem na zajecie przez to ze wiekszosc przychodzi i nie rozmawia ze soba albo udaje ze sie nie widzi siebie - brak integracji i checi nawiazywania kontaktu u ludzi lub majacy z tym problem
  2/5/14
 • klaudia

  chciałabym isc na psychologie i nie wiem co wybrać drogą i renomowaną SWPS czy WSFiZ, która jest tańsza i na której jest seksuologia, która mnie interesuje. Słyszałam ze na WSFiZ zdzirają kase, czy podobnie jesr na SWPS (nie pytam o jakies warunki bo to norma)
  1/23/14
 • sam

  Tak się dzieje nie od dziś. I co? I nic. Do tego śmieszniutkie to "dziennikarstwo".
  11/30/13
 • Artur

  zgadza się "sam", najlepsze dziennikarstwo w Warszawie jest na 100% w WWSH im. B. Prusa - mają najlepsze warunki techniczne (ATM) i kręcą własne programy telewizyjne, emitowane później w telewizji naziemnej!
  10/4/13
 • sam

  Przeczytałem, że w SWPS jest "najlepsze dziennikarstwo w Polsce". Dawno tak się nie uśmiałem. To się nazywa dobre samopoczucie!.
  9/24/13
 • kandydat

  Tak się zastanawiam. Po co idziecie SWPS i płacicie podczas gdy macie to samo na państwowej uczelni - za darmo.
  9/20/13
 • skończyłam ok

  jako zadowolona absolwentka powiem tak: moje oczekiwania zostały spenione, nie zawsze byłam zadowolona, czasem kręciliśmy nosami na jakieś pomysły, al jak porównuje ze znajomymi, gdy opowiadają, co się u nich dzieje, to u nas było wspaniale, bardzo kulturalnie,
  9/9/13
 • basuu

  ocena uczelni mówi sama za siebie ;)
  9/8/13
 • moka

  Studiowałam psychologię społeczną na tej uczelni ( w tym roku obrona). oferta kształcenia na kierunku psychologia społeczna - średnia, choć specjaliści niekiedy super.choć znawcy to też bardzo fajni ludzie, z którymi w większości można się świetnie dogadać i co ważne, mieć poczucie, że jest się dla nich osobą. Niestety ścieżki specjalizacyjne - kiepskie, kuleje ich organizacja, jest zły przepływ informacji, do tego praktyki nie w takim wymiarze godzin na jaki uczelnia się umawia. Fakultety to niestety już totalna porażka. Chyba, że ktoś studiując psychologię ma chęć na studiowanie innych kierunków, jak np filologia angielska, w tym samym czasie, bowiem z takich kierunków fakultety sa dostępne. wszystko dlatego, że dla samych przyszłych psychologów wybór jest bardzo ubogi ( w najlepszej sytuacji są przyszli klinicyści). Uczelnia też słabo wspiera studentów, rzadko wyłapuje talenty, wspiera badania i ciekawe projekty, choć jak już coś się osiągnie to z chęcią się pochwali. STypendia - są, choć niestety ich wysokość nie jest oszałamiająca. Podobna a niekiedy i niższa stawka niż na uczelniach państwowych, a tymczasem jest to uczelnia pprywatna i nie tego by się oczekiwało. Na plus - miłe panie w dziekanacie, możliwość doggodnego ułożenia planu i pogodzenia innych zajęć ze szkołą, fajna oferta wf. I jak pisałam świetni specjaliści. Wyposażenie również, choć lat temu chyba było lepiej. Osobiście oceniam, że z roku na rok jest coraz gorzej, 3 lata temu poleciłabym tę uczelnię bez wahania, teraz, przyznaję, że się zastanawiam. może na innych kierunkach jest lepiej...
  9/8/13
 • polecam

  Szkoła dla ludzi z ambcjami. Jeśli ktoś uważa, że się zapisze, pójdzie dwa razy na wykład, a później zaliczy sesję i dostanie dyplom, to się myli. Trzeba się starać, trzeba się uczyć. Wykładowcy w większości bardzo przykładają się do swojej pracy i nie rozdają zaliczeń na prawo i lewo. Ale to przynosi efekty. Oprócz papierka masz coś w głowie.
  9/8/13
 • absolwentka

  Studiowałam tam stosunki międzynarodowe i z ręką na sercu mogę polecić tą uczelnię! Mam porównanie z inną uczelnią prywatną w Warszawie, również z czołówki rankingów i SWPS zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Kapitalna atmosfera, świetna kadra akademicka. Najlepsi z najlepszych pozbierani ze wszystkich cenionych ośrodków naukowych. Przekazują ci nie tylko wiedzę, ale dzielą się także swoim doświadczeniem. Poza tym student i wykładowca to partnerzy. Nie ma jakiś problemów w komunikacji. Oni tam są dla nas, a nie my dla nich, jak bywa w innych uczelniach. Co nie oznacza, że zaliczają na ładne oczy. Trzeba się starać, trzeba się uczyć. Generalnie idą na rękę, ale student kończący dany fakultet musi mieć pojęcie o przedmiocie. Ciekawa oferta zajęć fakultatywnych. I co najważniejsze panie z dziekanatu chcą pomóc, a nie robią łaskę! Polecam wszystkim, bo lata spędzone w SWPS okazały się najlepsze i najefektywniejsze. Teraz stosunków już nie ma, ale filologie, psychologia i prawo znajdują uznanie wśród pracodawców w Warszawie.
  9/8/13
 • dżej

  Psychologia Społeczna- poziom żenujący, dostają się niemal wszyscy co potem bardzo widać na zajęciach. ludzie, którzy mają problem ze skleceniem zdania po polsku zostają magistrami. Ukończenie studiów nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku- szkoda. to się potem przekłada na opinie w miejscach pracy i opinie o "psychologach".
  9/8/13
 • Zimbardo

  Gdybym był teraz 20 latkiem mieszkającym w Polsce, wybrałbym SWPS
  9/8/13
 • absolwent

  jest ok, jak ktoś się uprze, to zawsze znajdzie coś, co mu będzie przeszkadzać,
  9/4/13
 • nie otwiera sie swps

  sie nie ładuje strona ... dupa... kreci sie i nic...
  9/4/13
 • słiden

  a czy ktoś mógłby powiedzieć parę słów o filologii szwedzkiej? Jest to wogóle przydatny język, warto się uczyć go?
  8/21/13
 • kasiaa

  Studiowałam tam anglistykę ( licencjat) i jestem zadowolona z wyboru. Zajęcią w większości były interesujące (choć to jeszcze zależy czy ktoś woli bardziej literaturę czy może językoznawstwo ), zajęcia z praktycznej nauki języka na wysokim poziomie. Duża część kadry wykłada też na UW. Warta uwagi jest specjalizacja tłumaczeniowa,którą można wybrać od 2. roku. Ogólnie studia były dość wymagające i trzeba było pracować regularnie w ciągu roku, a nie tylko w sesji, ale taka jest właśnie specyfika studiów językowych. Dla mnie największym minusem było to, że było trochę za mało zajęć językoznawczych do wyboru względem literatury czy kultury,natomiast znajomi z roku, którzy woleli literaturę byli zadowoleni z takiego stanu rzeczy ;)
  8/20/13
 • do NIka

  dwuletnie prawo? nigdy nie chciałabym mieć prawnika po dwóch latach studiów... Idź normalnie na 5 lat, inaczej będziesz miała problem z dostaniem pracy.
  8/12/13
 • działa Wam ich strona www?

  mi nie wchodzi ich strona www, cos jest nie tak, dziala u was?
  8/12/13
 • absolwent

  Nika! Ty sie nie ociągaj. Wykładowcy wyłacznie młodzi i opaleni. Nie musisz czytać, wymagają dobrej znajomości jazdy na rolkach, wystarczy że się zapiszesz, zapłacisz i pójdziesz po 2 latach po dyplom. I jesteś OK.
  8/11/13
 • aplikant

  Warto, warto. Po 2 latach możesz zostać prokuratorem.
  8/11/13
 • Nika

  Hej :) Chcialabym zapisac sie na 2 letnie prawo, mozecie mi powiedzic czy jest ciezko? duzo nauki ? jacy wykladowcy ? no i czy warto ?
  8/11/13
 • Lilo

  Mógłby ktoś napisać coś o faktycznych progach punktowych na uczelni? W prawdzie na stronie internetowej podają 95 pkt, ale taki wynik to jakaś kpina. Wątpię, żeby ktoś z tyloma punktami miał szanse na studiowanie na SWPS. Czy się mylę?
  8/11/13
 • ślusarz

  Witajcie kolejni kandydaci na bezrobotnych politologów.
  8/10/13
 • lisia

  poszukuje mieszkania lub lakademika i lokatora/ lokatorki do wynajecia jesli ktos posiada jakies informacje prosze o kontakt. jestem studentka 1 roku swps nr kontaktowy798814464
  8/6/13
 • kamyk

  a ja się z tym nie zgodzę i uważam, że studiowanie takich kierunków jak skandynawistyka daje dużo większą wiedzę niż tylko kurs tego języka, bo na studiach poznajesz też kulturę kraje i masę innych rzeczy a co za tym idzie jest szansa na dobrze płatną pracę ;)
  8/3/13
 • elin

  zdecydowanie zgadzam się z opinią Agul na temat skandynawistyki. ludzie, jeśli chcecie się uczyć szwedzkiego, to lepiej zapiszcie się na jakiś kurs językowy i nie marnujcie pieniędzy na tę kpinę!!!!!! "Agul 2012-01-25 15:17:36 Mogę się tylko wypowiedzieć na temat kierunku Filologia Skandynawska i stanowczo NIE POLECAM osobom z ambicjami, które chcą dobrze poznać języki skandynawskie i mieć szansę na pracę po tych studiach np.jako tłumacz. Roczny koszt czesnego to ok.7500zł, bardzo niski poziom nauczania języków skandynawskich, teksty ze strony wykładowcy, że wcale im się nie opłaca prowadzenie tego kierunku i brak obiektywizmu jeśli student głośno (ale kulturalnie) wyraża opinię, że chciałby móc więcej się nauczyć. Jak ktoś chce studiować i uczyć się na jakimś poziomie języków skandynawskich, to niech szuka innej szkoły!!!"
  8/1/13
 • przechodzień

  Dziennikarstwo chętna. Gdybyś przeczytała poprzednie wpisy nt dziennikarstwa w wsps, wiedziałabyś dlaczego ta specjalizacja jest tak krytykowana. W szkole wyższej ważne jest doświadczenie i talent dydaktyczny. I kropka.
  7/25/13
 • Lisia

  w tym roku zaczynam studia w swps i poszukuje wspołlokatorów oraz mieszkania do wynajecia na rok czasu. zainteresowane osoby prosze o kontakt 798814464
  7/22/13
 • dziennikarstwo chętna

  Jeśli poszecie tak źle o dziennikarstwie to moglibyście coś więcej napisać dlaczego niby takie złe jest? Dlaczego kadra słaba, że niewymagająca, czy aż nazbyt? I w ogóle fajnie by było jakby ktoś chciał opisać kilka zajęć, jak wyglądają, co się robi itd ;)
  7/18/13
 • do rzeczy

  No i oczywiście Stefana Bratkowskiego. To był dobry aparat(czyk).
  7/14/13
 • belfer

  Wpadłem na stronę przypadkiem i pełna solidarność z "kibicem" Dlatego podpowiadam. Możecie wykorzystać jeszcze np. Skalskiego, Parandowską, Giełzyńskiego, Pałasińskiego itd.
  7/14/13
 • kibic

  He, he, he...Wzięli Persona bo jest senatorem. I co, będzie snuł wspomnienia... A dlaczego nie np. Zimocha, który jest fachowcem.
  7/13/13
 • chichotek

  Przeczytałem, że Chrabota chce studentów SWPS uczyć kreatywnego dziennikarstwa. To tak jak kreatywnej księgowości?
  7/13/13
 • absolwent

  Nie do końca się zgadzam, ale widać ze zmian kadrowych na dziennikarce, że coś szkole depcze po piętach, więc się ratują. Z młodych zostali Kuźniar i Zaborski, pozostali reprezentują warsztat ubiegłowieczny. Taki spektakularny ruch kadrowy. Bo nie bardzo wierzę w ich umiejętności dydaktyczne. Czyli - ratuj się kto może i jak może.
  7/13/13
 • przeglądarka

  No, niestety... Co jak co, ale dziennikarstwo mają kiepściutkie. I to w osobach wykładowców, jak i samych treści.
  7/13/13
 • były kandydat

  Słabiutka ta propozycja dziennikarstwa. Oj słabiutka. To już jest lepsza u Prusa.
  7/9/13
 • mikołaj

  No właśnie. I po ukończeniu prawa możesz zostać fachową dziennikarką. I o to chodzi.
  7/4/13
 • JAAAA

  Studiuję prawo i jestem bardzo zadowolona. Poziom wysoki wykładowcy z wyższej półki np. prof Sobczak (zdać i niego bardzo ciężko ale warto). Warunki studiowania jak na żadnej innej uczelni w Warszawie- jest wszystko nawet pokój modlitw :) !!!
  7/4/13
 • Aleksandra

  Czy ktoś studiuje lub studiował stosunki międzynarodowe i chce się podzielić swoją opinią? . Z góry dziękuję za pomoc. :)
  6/29/13
 • stary dziennikarz

  W pełni solidaryzuję się z "redaktorem". Studiowanie samego dziennikarstwa mija się z celem, niewiele daje. Najlepiej ukończyć pełne studia np.; prawo, socjologię, polonistykę itd. itd. i próbować swoich sił w redakcjach. Licencjat - wybaczcie mi - nie jest poważnie traktowany. No, chyba że zaspokaja Wasze ambicje i uważacie, że złapaliście Pana Boga za nogi.
  6/29/13
 • absolwent1

  Z doswiadczenia wiem - niestety - że na tzw. "studiowanie" dziennikarstwa w tej szkole szkoda po prostu czasu i pieniędzy. Warsztat prawie zerowy, stary sprzęt, umiejętności i doświadczenie wykładowców...hmm. Teoria - owszem. Ale do tego są podręczniki.
  6/23/13
 • redaktor

  W moim przekonaniu "studiowanie dziennikarstwa" jest nieporozumieniem. Powinno się skończyć normalne studia uzyskując tytuł zawodowy magistra i dopiero wówczas iść do pracy w radio, tv, czy redakcji prasowej. Tam się zdobywa warsztat, I takich dziennikarzy jest najwięcej, po: historii, socjologii, filoz., psychol., pedagogice i wielu innych kierunkach np. prawie czy polonistyce. Co to daje? Kompetencje zawodową i pozwala na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Licencjaty już są traktowane jak c.d. matury. Po prostu; chętniej przyjmuje się do pracy po pełnych studiach niż po licencjacie. Powodzenia.
  6/21/13
 • student

  mam odmienne zdanie, jeszcze studiuje, ale poki co nie mam powodow do narzekan, zajecia odbywaja sie bez wiekszych zawirowan, czasem zdarzy sie jakis nimi balagan, ale to nic w porownaniu z innymi szkolami prywatnymi, wykladowcy spoko, program ok, zajecia w wiekszosc interesujace, na uczelni klimat dobry, wszystko da sie pozalatwiac, kurcze, no nie wiem do czego sie by czepic, oczywiscie ze kase place, ale wiedzialem ze ide do szkoly prywatnej, to jedyny minus, ktory mi sie nasuwa, bo starzy zaciskaja pasa, co i ja czuje, ale ogolnie w porzadku
  6/12/13
 • absolwent

  Skończyłem dziennikarstwo na SWPS w ub. roku. SZKODA CZASU i KASY.
  6/10/13
 • absolwentka

  ja wystawiam pozytyw .... mozna by rzec \"Lubię to\"
  6/8/13
 • anka

  Daje możliwości, ale nie w kształceniu dziennikarzy! To jest zawracanie głowy. Teoria, warsztat b. słaby, sprzęt lepiej nie mówic. Dopiero w redakcji dowiedziałam się o wielu podstawowych sprawach. W moim przypadku dziennikarstwo w SWPS to zmarnowany czas i pieniądze.
  6/8/13
 • student II roku

  SWPS daje możliwości jak mało która uczelnia. Polecam odwiedzić stronę lub Facebooka a najlepiej przejść się do SWPS, by przekonać się na własne oczy!
  5/22/13
 • ania

  "Absolwent" - masz rację. Widać, że xxx jest słoikiem.
  5/6/13
 • absolwent

  XXX - nie znasz życia Po prostu za młody jesteś aby studiować.
  5/6/13
 • XXX

  może przerzuście się na inny kanał, pisanie prac to troche nie na temat, a ustalanie cen tym bardziej, ludzi interesuje, jak sie tu studiuje, a nie za ile mozna dostac gotowca
  5/6/13
 • witek

  Magdaleno. To ile, konkretnie bierzecie za zlecenie napisania pracy?
  5/1/13
 • Magdalena

  Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl
  4/29/13
 • ania

  Z warsztatami w szkole to jest tak jakbyś chciał nauczyć się pływać, ale siedzisz na krawędzi basenu a trener opowiada co trzeba robić aby płynąć.
  4/28/13
 • absolwent

  Jeśli nie postawią na wyższym poziomie warsztatów, to szkoła polegnie. Ministerstwo idzie wyraźnie w dwóch kierunkach uczelni: zawodowych i teoretycznych przygotowujących m.in.do pracy badawczej. Więc szkoła musi się zdecydować; przygotowywać do zawodu czy powielać program uniwersytecki.
  4/21/13
 • szperacz

  Szkoda, że warsztaty dziennikarskie są tak ubogie. Kiepskie radio, prasa, o fotografii nie mówię. Nie wiem czy warto...
  4/17/13
 • Chinaski

  A jak wygląda zaoczna anglistyka? Jacy są wykładowcy? Jak wygląda sprawa z materiałami do nauki samodzielnej? Na ile te studia pozwalają rozwinąć się językowo?
  3/31/13
 • Ania

  jak dla mnie za bardzo nadęta szkoła i ten wyścig szczurów - bardzo dziwny, w poprzedniej szkole tego nie miałam.
  3/21/13
 • Franciszek

  Niby Ok, ale dla mnie przereklamowana.
  3/19/13
 • foto

  oglądałem produkcje tv studentów SWPS na stronie - totalna porażka - ja bym się wstydził tego pokazać.
  3/15/13
 • licealista

  Jakie tutaj jest dziennikarstwo ? Czy mają własne pracownie tv ?
  3/9/13
 • Mon

  dla mnie liczy się szacunek dla studenta (od pani w dziekanacie po dziekana), wszyscy mają czas dla ciebie (i nie stoisz jak kołek w zapoconym korytarzy czekając na łaskawy dyżur, jak to bywa na państwowych) a ludzie - są i bogate dzieciaki, i każdy inny typ. np. u mnie w grupie bardzo wiele osób może płacić za szkołę nie dlatego, że im rodzice dają, tylko dlatego, że sami pracują i dostają stypendia, i to wcale nie są bogaci ludzie. jak chcecie zobaczyć prawdziwych szpanerów, to lepiej pójdźcie sobie na prawo na uniwerku.
  1/9/13
 • Olaaa

  Jak dla mnie ta szkoła jest taka sobie... wyścig szczurów to pewne oraz bardzo dziwna mentalność i studentów i wykładowców na prawdę nie polecam! Ta szkoła to raj dla córeczek i synków bogaczy bo tam mogą poczuć delikatny powiew 'luksusu' i odseparowanie od zwykłego społeczeństwa , mnie ta szkoła i ludzie bardzo męczyli dlatego od października idę na inną uczelnie .
  12/18/12
 • student filologii

  SWPS jest spoko, uczy tu masa ludzi z dorobkiem naukowym często porównywalnym albo lepszym niż na uczelniach państwowych (może jeszcze nie przegonili UW czy UJ, ale już jak słyszę co się dzieje np. na Gdańskim, to szkoda gadać). Wiadomo, że szkoły prywatne, te nawet najlepsze, będą w Polsce stygmatyzowane (często niesprawiedliwie), tak jak szkoły państwowe są faworyzowane (często równie niesprawiedliwie).
  12/10/12
 • bidziol

  jak na prywatne patrzysz, SWPS z psychologia jest najlepsza, placisz kase, ale wiesz ze nie sa to pieniadze wyrzucone w bloto, najwazniejsze to stawiaja na wykladowcow, kadra, porzadek, nie ma sciemy, student czuje sie wazny
  10/23/12
 • Marcin

  Od zawsze chciałem być psychologiem ale w dzisiejszych czasach będzie mi trudno znaleźć pracę w zawodzie i każdy mi powtarza, zebym wybrał jakiś kierunek ścisły. Mam teraz problem bo chciałbym mieć dobrą pracę i zarobki w przyszłości ;) a nie jestem pewien czy idąc na psychologię dokonam dobrego wyboru... Aczkolwiek interesowałem się poziomem szkół i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej wydaje się być na wysokim poziomie ;))
  10/9/12
 • mateusz

  bardzo dobra szkoła kształcąca w kierunkach psychologicznych, nie wiem jak na wydziałach w Poznaniu czy Katowicach ale w Warszawie jest to jedna z lepszych szkół!!
  10/2/12
 • daria

  Niestety ale w ostatnich latach tyle osób skończyło psychologie, że na polskim rynku pracy jest zbyt mało możliwości rozwijania się w tym zawodzie ale życzę powodzenia Twojej siostrze ;)
  9/19/12
 • gwiazdeczka

  Ważne są dziś takie kierunki jakie oferuje szkołą wyższa psychologii społecznej, ale z drugiej strony zbyt dużo już ludzi je wybiera, chyba trochę na modłę amerykańską, gdzie w filmach to psycholog jest na każdym kroku. Moja siostra też wybrała taką karierę, zobaczymy co z tego będzie!
  8/30/12
 • quarter

  sober, wg ciebie Anna Karenina to lekka książka na wakacje? Gratuluję zamiłowania do książek, ja przez to przebrnąć nie mogłem!po 200 stronach zrezygnowałem! Poza tym nie wiem co ty gwen piszesz o tym czytaniu na studiach, ja niewiele miałem książek w ręce przez dwa lata studiowania w swps, a cały czas zdaję egzaminy bez problemów.
  8/23/12
 • sober

  @gwen: teraz wakacje, możesz czytać coś lżejszego, polecam Annę Kareninę ;D Może nie jest lekkie wagowo, ale czyta się przyjemnie :D a przechodząc do tematu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie: wszystko chyba już zostało powiedziane poniżej, uczelnia bardziej na plus niż minus, warto wybrać się tu na studia :)
  8/14/12
 • sober

  @gwen: teraz wakacje, możesz czytać coś lżejszego, polecam Annę Kareninę ;D Może nie jest lekkie wagowo, ale czyta się przyjemnie :D a przechodząc do tematu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie: wszystko chyba już zostało powiedziane poniżej, uczelnia bardziej na plus niż minus, warto wybrać się tu na studia :)
  8/14/12
 • gwen

  Matko, ile ja się na tych studiach naczytałam, to chyba więcej niż podczas całego życia, a studiowałam dwa lata dopiero. Książki, prace naukowe, nawał po prostu. Ale o ile człowiek od razu mądrzejszy się czuje, to nie ma porównania! Szkoda tylko że nie mam wiele czasu na lżejszą lekturę.
  8/11/12
 • weronika

  Ja SWPS skończyłam 2 lata temu. Pracy miałam dużo, przede wszystkim dużo się czyta. Studiowałam zaocznie. Wykładowcy są różni, z jednymi można się dogadać, z innymi trudniej. W tej chwili wykładają tam najlepsi psychologowie w Polsce, wielu wykładowców przeniosło się tam na stałe ze swoich uniwersytetów. Szkoła prowadzi program Absolwent, który pomaga w zdobyciu stażu lub pracy po skończeniu studiów. Polecam!
  8/7/12
 • martynka

  Ta szkoła jest najlepszym miejscem na ziemi. Przynajmniej ja tak na to patrze z perspektywy czasu. ISporo nauki, na pewno bardzo dużo wymagają wykładowcy, mega nacisk na języki, atmosfera w szkole jest fantastyczna, ludzie bardzo uprzejmi, wszędzie jest czysto, pachnąco itd:) poziom nauczania jest jeden z wyższych moim zdaniem, nikt studenta nie olewa, wykładowcy są dla Ciebie w każdej chwili i każdy problem pomagają rozwiązać. Także jeśli chodzi o prywatne uczelnie jest to z całą pewnością najlepsza z dostępnych. Tylko ceny są wysokie;( jest troszkę lansery itd, ale w sumie da się na to uodpornić:)
  8/3/12
 • irka766

  zgadzam się z `olka` ale minusem tej uczelni jest to ze chodzi do niej sporo znanych osób i szkoła to jeden wielki pokaz mody, przynajmniej na zaocznych, bo na dziennych podobno jest inaczej
  8/3/12
 • olka

  studiowałam socjologię stosowaną, nauki zawsze nie brakowało, a jesli chodzi o materiay to nauczyciele starali się zawsze coś przynosić, wymagający byli, ale nie wszyscy, u niektórych łatwo było zdobyć 4:), na ćwiczeniach kazdy musiał coś powiedzieć inaczej stawiali minusy :P
  8/3/12
 • panna

  No cóż, moim zdaniem świetna uczelnia. Piszę tak, gdyż wlaśnie tu poznałam świetnych ludzi, ale to nie jedyny powód i właściwie nie do końca zasługa zamej uczelni. Po prostu szkoła wyższa psychologii spolecznej naprawdę pomogła mi w zdobyciu praktyk! I to dwukrotnie! A same miejsca praktykowania były świetne, zdobyłam wiele doświadczenia więc naprawdę jestem wdzięczna ;)
  7/31/12
 • magda

  ty dzwon od razu na uczelnie, gdzie zlozylas papiery, nie powinni Ci robic problemow, w koncu to jedna uczelnia, dla nich nie ma wiekszego znaczenia, czy studiujesz w Poznaniu, Warszawie, czy Wrocku. Tylko dopilnuj, zebys miec spokojna glowe, bomoze bedzie trzeba sie bujnac do siedziby w POznaniu,
  7/16/12
 • dzian

  może tutaj ktoś mi szybciej odpowie- złożylam papiery na SWPS do Wawy, ale wolałabym zostać w Poznaniu. Czy jak się dostanę do Warszawy, to czy będę mogła się bez problemu przenieść do Pozka?
  7/7/12
 • gdzie na administracje?

  Pytanie otwarte mam; mysle o administracji, podrzuccie kilka propozycji warszawskich szkol prywatnych wedlug was najlepszych. Najchetniej z uzasadnieniem, dlaczego ta uczelnia. Interesuje mnie kadra, skad wykladowcy, jaki poziom cwiczen, ile ludzi oppada po pierwszym roku? Dzieki.
  2/15/12
 • H

  Studiowalem tam przez rok politologie przypadkowe osoby wgl nie zainteresowane kierunkiem studiow i wyscig szczurow jak nie masz kasy jestes gorszy nie polecam
  2/9/12
 • jadwiga

  przyzwoicie, to prawda, ale te zachwyty troche przesadzone, coraz wiecej przypadkowych ludzi tu studiuje,
  1/27/12
 • Agul

  Mogę się tylko wypowiedzieć na temat kierunku Filologia Skandynawska i stanowczo NIE POLECAM osobom z ambicjami, które chcą dobrze poznać języki skandynawskie i mieć szansę na pracę po tych studiach np.jako tłumacz. Roczny koszt czesnego to ok.7500zł, bardzo niski poziom nauczania języków skandynawskich, teksty ze strony wykładowcy, że wcale im się nie opłaca prowadzenie tego kierunku i brak obiektywizmu jeśli student głośno (ale kulturalnie) wyraża opinię, że chciałby móc więcej się nauczyć. Jak ktoś chce studiować i uczyć się na jakimś poziomie języków skandynawskich, to niech szuka innej szkoły!!!
  1/25/12
 • lenka

  ale to piszecie o Warszawie i SWPS, a mnie interesuje jak ta uczelnia wyższa funkcjonuje konkretnie w Poznaniu? czy też bez zarzutu i w pełni profesjonalnie? i czy aby nie nie winduja za bardzo poziomu, ktos sie orientuje jak tam wyglada zdawalnosc egzaminow, zwlaszcza po pierwszym roku?
  12/12/11
 • z uczelni, nie student

  To jest jedna z nielicznych uczelni wyższych niepublicznych, ktora otrzymała wyróżniającą ocenę Panstwowej Komisji Akredytacyjnej na kierunku psychologia. Do tego świetna kadra wykładowców, wysoki poziom zajęć, przyjazne nastawienia do studentów, dbalosc o sprawy organizacyjne. Polecam!
  12/6/11
 • agata

  do SWPS nie trzeba chyba przekonywac, oni sa marka sama w sobie, maja najlepsza - doslownie - kadre wykladowcow i najwyzszy poziom ksztalcenia,
  6/1/11