Elektrotechnika w Szczecinie
Co to jest elektrotechnika?
Elektrotechnika zajmuje się wytwarzanie, przetwarzaniem, magazynowaniem, przesyłaniem i użytkowaniem energii elektrycznej. To inaczej mówiąc inżynieria elektryczna.
Czym zajmuje się elektrotechnik?
Osoba z wykształceniem elektrotechnicznym zajmuje się instalacjami elektrycznymi, obsługuje i serwisuje urządzenia elektroniczne. Zajmuje się doradztwem technicznym, programowaniem urządzeń, kieruje projektami elektrycznymi.
Czy warto studiować Elektrotechnikę?
Wybierając studia na Elektrotechnice poznasz zasady praktycznego zastosowania technik komputerowych w zakresie wspomagania projektowania sieci energetycznych oraz instalacji. Poznasz budowę nowoczesnych systemów elektroenergetycznych, maszyn i napędów elektrycznych, systemów nadzoru i diagnostyki. To umiejętności przydatne w przyszłej pracy a posiadany tytuł inżyniera pozwoli ubiegać się o pracę również na stanowiskach kierowniczych.
Elektrotechnika rekrutacja
Nabór na Elektrotechnikę odbywa się w oparciu o wyniki maturalne z matematyki, języka polskiego, języka obcego oraz przedmiotu dodatkowego.
Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady rekrutacji na Elektrotechnikę na innych uczelniach, możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Elektrotechnika – specjalizacje
Na kierunku dostępne są specjalizacje:
- systemy elektroenergetyczne
- urządzenia i instalacje elektryczne
Elektrotechnika – przedmioty na studiach
Wśród przedmiotów kształcenia znajdują się: inżynieria materiałowa, podstawy algorytmizacji i programowanie, aplikacje mobilne, elektromagnetyzm, elektromobilność, elektronarzędzia, energoelektronika, maszyny elektryczne, napęd elektryczny, metrologia, procesy fizyczne w elektrotechnice, sieci elektroenergetyczne.
Praca po elektrotechnice
Absolwenci Elektrotechniki znajdą zatrudnienie tam, gdzie jest wytwarzana, przesyłana i wykorzystywana energia elektryczna, projektowane inteligentne budynki i instalacje, ekologiczne technologie, stosowane urządzenia energoelektroniczne.
Ile zarabia elektrotechnik?
Mediana wynagrodzeń na stanowisku specjalisty to nieco poniżej 7000 zł brutto.
Opinie o elektrotechnice
Studia są odpowiednie dla osób o predyspozycjach technicznych, umysłach ścisłych i zainteresowaniach w zakresie energii elektrycznej.
Dowiedz się więcej o kierunku:
***
Jeśli rozważasz inne studia inżynierskie o zbliżonym profilu, może zainteresują Cię kierunki:
Automatyka i elektrotechnika przemysłowa
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice
Przeczytaj więcej o studiach technicznych.
Zobacz bazę innych kierunków technicznych.