Inżynieria zarządzania w Szczecinie
Inżynieria zarządzania – co to jest?
Kierunek ma na celu łączyć kompetencje menedżerskie i informatyczne. Obejmuje wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu, ekonomii z wiedzą inżynierską. Na studiach dobrze sprawdzą się osoby wielozadaniowe, posiadające zdolności analityczne, potrafiące pracować w zespole, otwarte na nowe wyzwania i niestandardowe rozwiązania.
Inżynieria zarządzania realizowana jest w Szczecinie na poziomie pierwszego stopnia, kończy się tytułem inżyniera.
Czym zajmuje się inżynier zarządzania?
Rolą inżyniera zarządzania jest wykorzystanie rozwiązań technicznych, informatycznych w procesie podejmowania decyzji, kierowania zespołami, projektami, realizowania procesów produkcyjnych. W swojej pracy będzie dokonywać pomiarów, obliczeń inżynierskich, analizować otrzymane wyniki, wnioskować na ich podstawie. Przy użyciu narzędzi informatycznych czuwać będzie nad projektowaniem i modelowaniem procesów.
Inżynieria zarządzania – specjalizacje
Studenci kierunku mają do wyboru:
- bezpieczeństwo i higiena pracy
- inżynieria zarządzania jakością w produkcji i usługach
- inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi
- zrównoważenie oraz zarządzanie projektami w biznesie
Inżynieria zarządzania – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in. podstawy ekonomii, wprowadzenie do techniki, podstawy marketingu i badań marketingowych, metrologia, zarządzanie produkcją, podstawy zarządzania, podstawy logistyki, statystyka, podstawy informatyki, podstawy projektowania inżynierskiego, zarządzanie projektami, inżynieria systemów i analiza systemowa, grafika inżynierska, zarządzanie zasobami ludzkimi.
Inżynieria zarządzania rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, według kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc.
Szczegółowe zasady rekrutacji na ten kierunek realizowany w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje Inżynierię zarządzania i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Inżynierii zarządzania
Najbardziej typowe miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku to:
- działy jakości i kontroli
- działy produkcji
- działy planowania
- jednostki nadzoru bezpieczeństwa pracy
- firmy produkcyjne
- jednostki projektowe.
Ile zarabia inżynier zarządzania?
Mediana zarobków to ponad 7000 zł brutto.
Oczywiście wysokość wynagrodzenia zależy od wielkości firmy, zaangażowanego kapitału, doświadczenia pracownika, formy zatrudnienia (etat, własna działalność gospodarcza, kontrakt).
Czy warto studiować inżynierię zarządzania?
Dowiedz się więcej w krótkim filmie:
Inżynieria zarządzania – opinie
Przewagą absolwentów tego kierunku jest zdolność kojarzenia problemów technicznych z ekonomicznymi, umiejętność szerszego spojrzenia na zagadnienia związane z realizowaniem konkretnych zadań, operacyjna znajomość systemów informatycznych.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Zobacz kierunki studiów technicznych
Więcej o studiach technicznych