Turkologia

Turkologia to nauka o językach, literaturze, kulturze, historii i dziejach ludów tureckich. Studia kończą się otrzymaniem tytułu magistra filologii w zakresie języka tureckiego.

Absolwent studiów orientalistycznych posiada bardzo dobrą czynną i bierną znajomość głównego języka oraz co najmniej jednego z języków lub dialektów pokrewnych. Wykazuje bardzo dobrą znajomość literatury dawnej i współczesnej. Studia przybliżają filozofię, religię, kulturę i sztukę, problemy życia codziennego, politykę i ekonomię Turcji.

Absolwent studiów orientalistycznych ze specjalnością turkologia może podjąć pracę zawodową jako tłumacz i specjalista w firmach mających kontakt z krajami Azji, może prowadzić działalność dyplomatyczną, lub też zająć się tłumaczeniem literatury.

Zatrudnienie może znaleźć wszędzie, gdzie wymagana jest znajomość języków orientalnych i specjalistyczna wiedza o kulturze i realiach życia codziennego narodów Orientu, np.: w biurach tłumaczeniowych, instytucjach kultury, wydawnictwach, środkach masowego przekazu, placówkach dyplomatycznych, firmach międzynarodowych i turystyce.

Jakie uczelnie oferują kierunek Turkologia

Total 4 items.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

61-712 Poznań, ul. Wieniawskiego 1
+48 (61) 829 40 00,

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,

W których miastach można studiować Turkologia

Kraków

Uczelnie: 28
Kierunki: 472

Poznań

Uczelnie: 25
Kierunki: 326

Warszawa

Uczelnie: 71
Kierunki: 588

Komentarze (0)

No comments found