Elektroradiologia w Gdańsku
Elektroradiologia – studia w Gdańsku
Studia na Elektroradiologii łączą wiedzę teoretyczną z zakresu medycyny, fizyki i techniki z praktycznymi umiejętnościami obsługi nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Studenci poznają budowę i funkcjonowanie organizmu, kluczowe dla poprawnej diagnostyki. Zgłębiają zasady działania urządzeń stosowanych w radiologii i terapii promieniowaniem, wpływ promieniowania na organizm i sposoby ochrony przed jego szkodliwym działaniem.
Uczą się obsługiwać sprzęt i przeprowadzać badania diagnostyczne oraz stosować techniki terapeutyczne z wykorzystaniem promieniowania jonizującego.
Elektroradiologia to studia trzyletnie, kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.
Elektroradiologia – przedmioty na studiach
W programie nauczania znajdą się m.in.: anatomia prawidłowa, aparatura elektromagnetyczna, biofizyka, fizyczne i techniczne podstawy radiologii, informatyka radiologiczna, ochrona radiologiczna, patofizjologia, podstawy elektrorakardiografii, propedeutyka onkologii, wstęp do medycyny nuklearnej, diagnostyka elektromagnetyczna, diagnostyka izotopowa, pracownia diagnostyki obrazowej, rentgenodiagnostyka, radioterapia, medycyna nuklearna, promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, radiologia, radiologia kardiologiczna i interwencyjna, radiobiologia, technika rentgenografii.
Czym zajmuje się elektroradiolog?
Elektroradiolodzy to operatorzy sprzętu medycznego w zakładach radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej oraz pracowniach elektromedycznych, audiologii, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej. Elekroradiolodzy zajmują się również ochroną radiologiczną.
Do ich zadań należeć może diagnozowanie chorób i urazów, analiza wyników badań obrazowych, wykonywanie niektórych zabiegów minimalnie inwazyjnych.
Elektroradiologia – rekrutacja w Gdańsku
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników z dwóch przedmiotów maturalnych wybranych spośród: biologia, chemia, fizyka, matematyka, język obcy, informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Elektroradiologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Elektroradiologia – praca po studiach
Absolwenci kierunki pracują w:
- zakładach radiologii
- oddziałach diagnostyki obrazowej
- placówkach oferujących badania USG, RTG czy tomografię komputerową
- firmach zajmujących się produkcją i wdrażaniem sprzętu do diagnostyki obrazowej
- placówkach naukowo-badawczych.
Czy warto studiować Elekroradiologię?
Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na diagnostykę obrazową w nowoczesnej medycynie radiologowie są bardzo cenionymi specjalistami na rynku pracy. Radiologia to specjalizacja wymagająca dużej wiedzy i umiejętności technicznych, ale oferująca stabilne zatrudnienie i szerokie możliwości rozwoju zawodowego w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji czy hybrydowych metod diagnostyki.
Elektroradiologia – opinie
Studia na elektroradiologii stanowią doskonałe połączenie medycy z nowoczestnymi technologiami. To kierunek odpowiedni szczególnie dla osób, które posiadają predyspozycje techniczne, analityczne, interesują się fizyką i chciałyby swoje kompetencje wykorzystać w pracy w służbie zdrowia.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej
Systemy diagnostyczne w medycynie
Chemia jądrowa i radiofarmaceutyki
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych
Fot. Freepik