Finanse i rachunkowość w Szczecinie
Finanse i rachunkowość – studia w Szczecinie
Studenci kierunku uczą się przygotowywać analizy finansowe podmiotów gospodarczych na potrzeby kierownictwa, banków, giełdy itd., prowadzić księgi rachunkowe i sporządzać sprawozdania finansowe, przygotowywać plany finansowe i inwestycyjne na podstawie informacji rynkowych, analizować sytuację ekonomiczną jednostki gospodarczej, rozliczać zobowiązania publicznoprawne, w tym podatkowe i wobec ZUS, analizować przepisy prawne dotyczące działalności gospodarczej, oceniać projekty gospodarcze oraz zarządzać ryzykiem.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Absolwenci uzyskują odpowiednio tytuł licencjata i magistra.
Finanse i rachunkowość – przedmioty na studiach
W programie kształcenia przewidziano m.in. przedmioty: makroekonomia, mikroekonomia, podstawy finansów, podstawy rachunkowości, arkusz kalkulacyjny w finansach i rachunkowości, bankowość, finanse przedsiębiorstwa, matematyka w finansach i rachunkowości, rachunkowość finansowa, bezpieczeństwo finansów osobistych, ordynacja finansowa i księgi podatkowe, rachunek kosztów, rozliczenia publicznoprawne przedsiębiorstw, systemy finansowo-księgowe, zdigitalizowana bankowość, doradztwo bankowo-ubezpieczeniowe, rachunkowość budżetowa, rynek finansowy, analiza finansowa, ekonometria, ryzyko w finansach i rachunkowości, technologie cyfrowe w inwestowaniu.
Finanse i rachunkowość – specjalności
Na studiach pierwszego stopnia realizowane są ścieżki kształcenia:
- rachunkowość i sprawozdawczość finansowa
- doradztwo finansowe i bankowość
- finanse przedsiębiorstwa i podatki
- technologie cyfrowe w finansach
- bankowość i doradztwo finansowe
- finanse i rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
- finanse przedsiębiorstw i podatki ACCA
- kadry i płace
- nowoczesne usługi dla biznesu
- rachunkowość i finanse przedsiębiorstw.
Finanse i rachunkowość – rekrutacja w Szczecinie
Nabór na Uniwersytet Szczeciński odbywa się w oparciu o wyniki maturalne z języka obcego, przedmiotu wybranego spośród: geografia, historia, matematyka lub wiedza o społeczeństwie oraz innego przedmiotu wybranego z grupy: biologia, chemia, fizyka i astronomia/fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny: dowolny, wiedza o społeczeństwie.
Uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Finanse i rachunkowość możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Finanse i rachunkowość – praca po studiach
Absolwenci kierunku mogą przykładowo pracować w:
- biurach rachunkowych
- działach finansowych firm
- bankach
- firmach ubezpieczeniowych
- doradztwie finansowym
- doradztwie podatkowym
- kontrolingu
- audycie finansowym.
Mogą również ubiegać się o uprawnienia zawodowe, np. o tytuł biegłego rewidenta, doradcy podatkowego czy dyplomowanego księgowego.
Zarobki po studiach finansowych
Na podstawie badań losów absolwentów pierwszą dziesiątkę najlepiej opłacanych kierunków studiów otwierają Finanse i rachunkowość. Zarobki absolwentów tych studiów wahają się od 5500 zł brutto do 10500 zł brutto.
Finanse i rachunkowość – opinie
„Pracuję jako doradca finansowy. Zawód ten spodobał mi się tak mocno, że postanowiłam zwiększyć swoją wiedzę w tym temacie. Wybrałam finanse i rachunkowość w WSB i od pierwszych zajęć wiedziałam, że był to strzał w 10. Wiedza przekazywana jest w przystępny sposób i przede wszystkim jest praktyczna, dlatego już teraz wykorzystuję ją w pracy zawodowej”. Martyna Piotrowska, studentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)
Czy warto studiować Finanse i rachunkowość?
Wszystkie firmy, instytucje, organizacje wymagają rozliczenia swojej działalności, a więc zatrudniają specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Zapotrzebowanie na pracowników z takim wykształceniem zawsze będzie duże. Praca w finansach to szansa kariery, awansu i dużych zarobków.
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Finanse i rachunkowość w biznesie
Finanse, bankowość, ubezpieczenia
Zarządzanie finansami i rachunkowość
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Jakie uczelnie w Szczecinie oferują kierunek finanse i rachunkowość
(+91) 444 11 60, 444 10 31, 444 10 29, 444 12 21
rekrutacja@usz.edu.pl