Zarządzanie w Bydgoszczy
Zarządzanie - studia
Program nauczania przewiduje sporo przedmiotów ścisłych, wymagających umiejętności analitycznych – takich predyspozycji oczekuje się od przyszłego menedżera, którego racjonale decyzje będą podejmowane w oparciu o analizę sytuacji. Menedżerowie to odważni wizjonerzy, osoby pewne siebie i pewne swoich pomysłów, nawet najbardziej szalonych. Umiejące jednocześnie delegować zadania innym pracownikom, potrafiące słuchać i precyzyjnie komunikować swoje oczekiwania.
Studia na zarządzaniu są dwustopniowe. I stopień to 3-letnie studia licencjackie, lub 3,5-letnie inżynierskie. Wybrane uczelnie oferują kontynuację kształcenia na magisterskich studiach II stopnia dla absolwentów zarządzania lub kierunków pokrewnych.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie nauczania na kierunku zarządzanie: podstawy zarządzania, prawo, statystyka, rachunkowość, badania marketingowe, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, zarządzanie jakością, informatyka w zarządzaniu, biznes plan, inwestycje i inwestowanie, logistyka.
Zarządzanie - specjalizacje
Na kierunku Zarządzanie uczelnie oferują m.in. takie specjalizacje:
- marketing, sprzedaż i PR
- prawo i zarządzanie w praktyce
- zarządzanie BHP
- zarządzanie firmą
- zarządzanie jakością
- zarządzanie projektami
- social media w biznesie
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- International business (w języku angielskim).
- marketing w organizacji
- zarządzanie w gospodarce żywnościowej
- zarządzanie w handlu i usługach
- zarządzanie w przedsiębiorstwie przemysłowym.
Zarządzanie - rekrutacja
Rekrutacja na PB odbywa się na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: matematyka, historia, wos, geografia, biologia lub chemia.
Uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia menedżerskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Zarządzaniu
Absolwenci zarządzania są przygotowani do pracy na stanowisku specjalisty lub kierownika w różnorodnych działach przedsiębiorstwa: marketingu i promocji, sprzedaży i reklamy, zarządzania strategicznego, zarządzania projektami, jakością, ale też w jednostkach administracji samorządowej i państwowej, w instytucjach, fundacjach i stowarzyszeniach pozarządowych. Mogą z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą.
Ile zarabia menadżer?
Mediana zarobków menadżera wynosi 7500 zł brutto. To wartość uśredniona. Wynagrodzenia zależą od zakresu obowiązków, branży, doświadczenia oraz formy zatrudnienia.
Przykładowo pensja kierownika w korporacji to 6800 zł brutto, a dyrektora - 15 500 brutto.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Zarządzanie - opinie
"Jeżeli chcesz efektywnie zarządzać zespołem, wykorzystywać w praktyce narzędzia marketingowe i umiejętnie oceniać szanse przedsiębiorstwa na rynku – wybierz zarządzanie. Moi studenci uczą się poprzez działanie, analizowanie realnych problemów fi rm, symulacje i omawianie case studies. Zajęcia są dynamiczne: to okazja do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami
biznesu. Kto lepiej niż oni wie, z jakimi wyzwaniami zarządczymi borykają się menedżerowie na co dzień? Kierunek ten to także styczność z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w edukacji – e-learning, blended-learning – jak również interaktywnymi grami zespołowymi.
Nauka w WSB to możliwość skorzystania ze specjalistycznego oprogramowania. Masz szansę zdobyć wyjątkowe certyfi katy (możesz liczyć na wsparcie funduszy unijnych w ramach projektów realizowanych w WSB). Dzięki zaangażowaniu uczelni w upraktycznienie studiów będziesz miał możliwość współpracy z firmami z sektora prywatnego, m.in. z CPP Toruń Pacifi c (producent płatków śniadaniowych Nestle), w ramach programu Yes4Yeti. Wierzę, że studia na kierunku zarządzanie zainspirują Cię do działania i rozwiną Twój potencjał."
dr Tomasz Janicki, wykładowca WSB
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych.
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych.
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia