Analityka medyczna w Szczecinie
Analityka medyczna – studia w Szczecinie
Studenci Analityki medycznej zdobywają wiedzę w zakresie diagnostyki, monitorowania chorób i farmakoterapii. Uczą się prowadzić badania laboratoryjne z wykorzystaniem najnowszych technik i nowatorskiej aparatury. W toku studiów przewidziano wiele zajęć praktycznych – laboratoryjnych oraz praktyk zawodowych.
Analityka medyczna realizowana jest w formie jednolitych studiów magisterskich.
Czym zajmuje się analityk medyczny?
Leczenie zaczyna się od dobrze postawionej diagnozy, a ta możliwa jest dzięki precyzyjnym badaniom, określającym stany fizjologiczne i patologiczne organizmu człowieka. Diagnosta laboratoryjny zajmuje się pobieraniem i przygotowywaniem materiału do badań. Wykonuje badania przy użyciu technik zautomatyzowanych i manualnych, dokonuje interpretacji wyników, prowadza kontrolę jakości badań laboratoryjnych.
Analityka medyczna – przedmioty na studiach
W programie kształcenia obowiązywać będą: biologia medyczna, anatomia, chemia ogólna i nieorganiczna, biofizyka medyczna, histologia, mikrobiologia ogólna, analiza instrumentalna, diagnostyka parazytologiczna, biochemia, diagnostyka molekularna, fizjologia, genetyka medyczna, immunologia, patofizjologia, diagnostyka mikrobiologiczna, farmakologia, hematologia, immunopatologia z immunodiagnostyką.
Analityka medyczna – rekrutacja w Szczecinie
Kandydaci na kierunek muszą zdać na maturze chemię oraz dodatkowo jeden przedmiot wybrany spośród: biologia, fizyka, matematyka.
Jeśli chcesz sprawdzić szczegółowe zasady rekrutacji na Analitykę medyczną w innym ośrodku akademickim, odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Analityka medyczna – praca po studiach
Kończąc studia na Analityce medycznej można rozpocząć pracę przykładowo w:
- laboratoriach diagnostycznych,
- zakładach prowadzących badania kliniczne,
- ośrodkach naukowo-badawczych,
- jednostkach kontrolno-pomiarowych.
Ile zarabia analityk medyczny?
Diagnosta ze specjalizacją zarabia średnio nieco ponad 8 000 zł brutto. Zarobki diagnosty bez specjalizacji wynoszą ok. 6500 zł.
Analityka medyczna – opinie
Kierunek ten jest odpowiedni dla kandydatów, którzy interesują się naukami medycznymi, myślą o pracy w laboratorium lub prowadzeniu zaawansowanych badań naukowych. Absolwenci uzyskują umiejętności niezbędne do zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego.
Czy warto studiować Analitykę medyczną w Szczecinie?
Dowiedz się więcej o kierunku w PUM w Szczecinie:
***
Tu znajdziesz więcej informacji o studiach medycznych.
Przeczytaj opisy kierunków medycznych.
Może zainteresują Cię szczególnie kierunki: