Gdzie studiować? Studiuj w Kielcach

Studia w Kielcach

Kielce to miasto w Górach Świętokrzyskich oraz siedziba władz województwa świętokrzyskiego. Historia miasta sięga XI wieku. Mieszka tu niecałe 200 tysięcy osób. Kielce stawiają na handel i rozwój przedsiębiorczości - na terenie miasta znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

Miasto jest też znaczącym w kraju ośrodkiem wystawienniczym. Targi Kielce to drugi w Europie Środkowo - Wschodniej organizator targów i wystaw. Co roku targi odwiedzane są przez ponad 200 tysięcy zwiedzających z blisko 60 krajów.

Kielce przyciągają do miasta także studentów dzięki bogatej ofercie edukacyjnej.

Kierunki jakie można studiować w Kielcach to:

administracja, architektura i urbanistyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, biologia, biotechnologia, budownictwo, chemia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, europeistyka, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, filologia polska z językiem angielskim, filozofia, finanse i rachunkowość, fizjoterapia, fizyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, geografia, gospodarka przestrzenna, historia, historia i wiedza o społeczeństwie, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, informatyka, informatyka i ekonometria, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria środowiska, kosmetologia, logistyka, matematyka, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, organizacja i zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej, pedagogika, pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, pielęgniarstwo, politologia, położnictwo, praca socjalna, prawo, ratownictwo medyczne, rosjoznawstwo (makrokierunek), socjologia, stosunki międzynarodowe, transport, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, wzornictwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne

W Kielcach są dwie duże uczelnie publiczne: Politechnika Świętokrzyska w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Niepubliczne szkoły wyższe to:

Po wykładach można w Kielcach iść do kina, filharmonii, czy teatru. Często odbywają się też różnego typu koncerty. Życie nocne kwitnie w licznych klubach. Uczelnie także mają własne wydarzenia np. politechnika organizuje PIRAMIDY - plebiscyt przyznawania nagród studentom przez studentów, natomiast uniwersytet posiada Studencki Klub WSPAK oferujący bogaty program.

Kielce stawiają również na sport. Jest to siedziba piłkarskiego klubu Korona Kielce. W całym mieście zarejestrowano ponad 100 klubów i stowarzyszeń sportowych. Studenci mogą pojeździć na nartach, skorzystać z basenu lub pograć w kręgle.

Położenie miasta sprzyja spacerom. W Kielcach i ich okolicach utworzono wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. W obrębie administracyjnym znajduje się aż 5 rezerwatów oraz część parku krajobrazowego. Na uwagę zasługuje również historyczna architektura i zabytki zwłaszcza przy rynku i ulicy Sienkiewicza.

Kielce oferują studentom różnorodną ofertę edukacyjną. Kierunek dla siebie znajda tu zarówno przyszli inżynierowie jak i humaniści.

Polecamy nasz kielecki serwis: https://opinieouczelniach.pl/studia-kielce