Arabistyka

Arabistyka to dziedzina orientalistyki, zajmująca się badaniem języka arabskiego, kultury, historii obszarów arabskojęzycznych, systemów religijnych i filozoficznych, literatury arabskiej, a także polityki, gospodarki oraz ekonomii.

Od samego początku studiów rozpoczyna się praktyczna, intensywna nauka języka arabskiego.

Student arabistyki zdobywa wiedzę na temat dziejów regionów arabskich od starożytności do czasów współczesnych. Poznaje zagadnienia społeczno-kulturowe krajów arabskich. Czerpie informacje dotyczące literatury arabskiej, kultury, sztuki, filozofii i religii muzułmańskiej. Na program nauczania składają się takie przedmioty jak: dzieje krajów arabskich, język indoeuropejski (najczęściej j. angielski), wstęp do językoznawstwa, logika, arabska literatura klasyczna, drugi język orientalny, arabska literatura współczesna, gramatyka opisowa języka arabskiego, językoznawstwo, podstawy gramatyki arabskiej.

Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku studiów

Absolwent arabistyki jest przygotowany do pracy w instytucjach upowszechniania kultury, w administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, firmach międzynarodowych, biurach tłumaczeniowych.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Komentarze (1)

  • kkk

    studiuję arabistykę na Uniwerku Warszawskim, nie było łatwo sie dostać, na początku egzamin z języka arabskiego, teraz tez lekko nie jest, nauki sporo, ale uważam wybór tego kierunku za słuszny ;)
    16.10.2014