Politologia w Lublinie
Politologia - studia
Politologia jest odpowiednia dla osób kontaktowych, aktywnych, otwartych na niestandardowe rozwiązania, umiejących pracować w zespole, a także odpowiedzialnych. Kierunek wybierają kandydaci, którzy w przyszłości chcą pracować na rzecz dobra publicznego, zajmować się problemami małych i większych społeczności, być blisko władzy.
Politologia - specjalności
Na lubelskiej Politologii dostępne są specjalności:
- administracja publiczna
- doradztwo polityczne i medialne
- analityka i doradztwo polityczne
Studia licencjackie na Politologii trwają 3 lata, jest możliwość kontynuowania kształcenia na tym samym kierunku na magisterskich studiach drugiego stopnia. Oferowane są wówczas specjalności:
- administracja publiczna
- marketing polityczny
- analityka i doradztwo polityczne.
Politologia - przedmioty na studiach
Wśród ogólnych przedmiotów kształcenia znajdą się: historia doktryn politycznych i prawnych, najnowsza historia powszechna, wiedza o Polsce współczesnej, ekonomia, geografia polityczna, nauka o polityce, podstawy stosunków międzynarodowych, a także przedmioty specjalnościowe, wśród nich: kampanie polityczne, partie polityczne i systemy partyjne, lokalna polityka społeczna, system polityczny RP, marketing polityczny.
Studenci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wizytujących profesorów, wyjazdach studyjnych do instytucji państwowych, organizacji międzynarodowych, spotkaniach kół naukowych czy odbywania krajowych i zagranicznych staży zawodowych.
Politologia w Lublinie – rekrutacja
Podstawą rekrutacji jest konkurs świadectw maturalnych. Uwzględniane są dwa przedmioty wybrane spośród: geografia, historia, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe zasady rekrutacji na kierunki politologiczne możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia społeczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Politologia - opinie
Zajrzyj na Wydział Politologii i Dziennikarstwa:
Politologia – praca po studia
Najbardziej typowe miejsca zatrudnienia absolwentów Politologii to:
- administracja
- instytucje społeczno-gospodarcze
- organizacje międzynarodowe
- partie polityczne
- media
- organizacje pozarządowe
***
Zachęcamy do poznania innych kierunków związanych z naukami politycznymi i dyplomacją. Nasze propozycje:
Geopolityka i studia strategiczne
Doradztwo polityczne i publiczne
Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji
Zarządzanie w politykach publicznych
Poznaj inne kierunki społeczne.
Przeczytaj o studiach społecznych.