Administracja w Bydgoszczy
Administracja - studia
Studia na administracji wyposażają w wiedzę niezbędną w pracy urzędniczej. Studenci uczą się stosować przepisy prawa na potrzeby konkretnych przypadków, prowadzić postępowania prawne administracyjne, cywilne, podatkowe czy sądowoadministracyjne. Przygotowują projekty pism, poznają zasady zarządzania projektami realizowanymi w urzędach administracji.
Administracja - przedmioty na studiach
W programie studiów administracyjnych znajdą się m.in. takie przedmioty jak: nauka o administracji, prawo administracyjne, historia administracji, ustrój administracji rządowej, instytucje i prawo europejskie, postępowanie cywilne, umowy w administracji, e-administracja, polityka społeczna, administracja publiczna w Europie, postępowanie egzekucyjne w administracji, zamówienia publiczne.
Administracja w Bydgoszczy – specjalności
Przykładowe specjalności:
- administracja bezpieczeństwa publicznego
- administracja publiczna
- e-administracja
- administracja skarbowa
- administracja wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania
- administracja zdrowia publicznego
- administracja europejska
- administracja w biznesie
Administracja w Bydgoszczy – rekrutacja
Jeśli myślicie o Administracji, do wyboru macie te uczelnie:
Kandydaci do UKW przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych z języka polskiego, języka obcego i matematyki. Dodatkowo uwzględniane są maksymalnie dwa dowolne przedmioty, wyżej punktowana jest historia i wiedza o społeczeństwie.
Uczelnie niepubliczne rekrutują w oparciu o kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Administrację możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Administracja - opinie
Dowiedz się więcej o studiach na Administracji na UKW:
„Decyzję o rozpoczęciu studiów w Bydgoskiej Szkole Wyższej podjąłem w oparciu o liczne rozmowy
z absolwentami uczelni oraz analizę oferty zamieszczonej na stronie uczelni. Głównym czynnikiem decydującym o dokonanym wyborze był praktyczny profil kształcenia oferowany przez uczelnię.
O wyborze Administracji jako kierunku studiów zdecydowała wykonywana przez mnie praca zawodowa, podczas realizacji której często pracuję w oparciu o akty prawne, dokumenty normatywne oraz przygotowuję liczne dokumenty o charakterze formalnym. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają mi na efektywniejsze wykonywanie obowiązków na stanowisku służbowym”
Piotr, student III roku, Bydgoska Szkoła Wyższa
Czy warto studiować Administrację?
Jeśli przepisy, terminy, regulaminy, praca urzędnicza to środowisko, w którym czujesz się jak ryba w wodzie, kształcenie w kierunku administracji będzie odpowiednim wyborem. Pracownicy administracyjni potrzebni są wszędzie tam, gdzie prowadzona jest działalność dokumentacyjna, organizatorska.
Zarobki po Administracji
Przeciętne zarobki w administracji samorządu terytorialnego nieco ponad 6500 złotych brutto.
Z danych GUS wynika, że w administracji samorządowej niezmiennie najlepiej zarabia się w urzędach marszałkowskich, gdzie przeciętne wynagrodzenie wynosi blisko 7700 zł.
Najmniej zarabiają pracownicy starostw powiatowych. Przeciętne wynagrodzenie to prawie 6000 zł brutto.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Administracja i bezpieczeństwo wewnętrze
Administracja i polityka publiczna
Administracja i zarządzanie publiczne
Administracyjno-ekonomiczne studia
Administration in international organization
Prawno-administracyjny kierunek
Poznaj inne kierunki administracyjne