Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia w Szczecinie
Kształcenie na Zarządzaniu i inżynierii produkcji przybliża zagadnienia niezbędne do rozwiązywania problemów w zakresie inżynierii produkcji, projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych, pełnienia funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwach i koordynowania zespołów pracowniczych oraz udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych.
Studenci uczą się usprawniania procesów produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem procesów przemysłu 4.0. Zdobywają wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.
Kierunek realizowany jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalności
Na studiach pierwszego stopnia dostępne są:
- zarządzanie jakością produkcji i usług
- zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach
- zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi.
Studia drugiego stopnia realizowane są w specjalnościach:
- utrzymanie ruchu w przemyśle 4.0
- zarządzanie zautomatyzowanymi systemami produkcyjnymi
- logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym
- lean management
- inżynieria jakości
- logistyka przemysłowa.
Czym zajmuje się inżynier zarządzania i produkcji?
Specjalista z tego zakresu jest odpowiedzialny m.in. planowanie i realizację procesów technologicznych, wytwórczych. Wykonuje zadania z obszaru zarządzania jakością, opracowywania dokumentacji systemów i laboratoriów zgodnie z normami ISO, modelowania i symulacji procesów logistycznych, gospodarki magazynowej i logistyki odpadów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – przedmioty na studiach
Program kształcenia obejmuje m.in. takie przedmioty: nauka o materiałach, mikro i makroekonomia, podstawy technologii wytwarzania, procesy i techniki produkcyjne, wytrzymałość materiałów, badania operacyjne, finanse i rachunkowość, metrologia, podstawy konstrukcji maszyn, podstawy zarządzania, zarządzanie produkcją i usługami, bazy danych, rachunek kosztów dla inżynierów, zarządzanie procesami, zarządzanie jakością i bezpieczeństwem, modelowanie i symulacja procesów produkcyjnych, podstawy automatyzacji, podstawy sztucznej inteligencji.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – rekrutacja w Szczecinie
Nabór na ZUT odbywa się w oparciu o wyniki maturalne uzyskane z matematyki, języka obcego, dowolnego innego przedmiotu oraz średnią arytmetyczną z wyników egzaminów zawodowych wpisanych na dyplomie.
W procesie rekrutacji na Politechnikę Morską uwzględniany jest język polski, język obcy oraz matematyka. Dodatkowe punkty można uzyskać za wyniki maturalne na poziomie rozszerzonym z chemii, fizyki, geografii, informatyki i matematyki.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie i inżynierię produkcji w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – praca po studiach
Absolwenci mogą przykładowo pracować w:
- różnorodnych przedsiębiorstwach produkcyjnych
- działach zarządzania jakością
- jednostkach badawczo-rozwojowych
- centrach innowacji.
Czy warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie?
Szczeciński ośrodek dydaktyczny dysponuje nowoczesną bazą szkoleniową i laboratoryjną. Realizowane są autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku. Uczelnie współpracują z biznesem, umożliwiając realizację staży i praktyk.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opinie
Dowiedz się więcej o tym kierunku:
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik