Japonistyka

Japonistyka jest dziedziną, która zajmuje się wszystkim, co dotyczy Japonii: językiem, kulturą, religią, historią, filozofią, literaturą, a nawet gospodarką. Kierunek kierowany jest do osób, które fascynują się Japonią i chcą związać swoje życie zawodowe z problematyką japońską.

Nauka języka zaczyna się od podstaw. Poza praktyczną nauką języka japońskiego, program zawiera gramatykę praktyczną, naukę pisma, kompozycje tekstu i konwersacje. Program studiów obejmuje także zajęcia z drugiego języka orientalnego (chiński, tamilski, hindi) i języka indoeuropejskiego (język angielski, język rosyjski).

Specjalności oferowane na japonistyce:

  • filologia japońska z językiem angielskim i turystyką międzynarodową,
  • filologia japońska z językiem angielskim i translatoryką,
  • filologia japońska z językiem chińskim / koreańskim i informatyką,
  • filologia japońska z językiem hiszpańskim i informatyką

Perspektywy pracy po ukończeniu japonistyki

Absolwenci legitymują się dobrą znajomością języka japońskiego, co umożliwia im prowadzenie w imieniu polskich i europejskich podmiotów gospodarczych negocjacji handlowych z przedstawicielami firm japońskich. Są też gruntownie przygotowani do podejmowania pracy w filiach japońskich koncernów, a także przedsiębiorstwach kooperujących z japońskimi inwestorami. Po ukończeniu kierunku japonistyka mogą szukać zatrudnienia również jako tłumacze.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Total 5 items.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

61-712 Poznań, ul. Wieniawskiego 1
+48 (61) 829 40 00,

Komentarze (0)

No comments found