Gdzie studiować? Studiuj w Opolu

Studia w Opolu

Opole to miasto młode swoimi mieszkańcami i dynamiczne. Jego ogromną zaleta jest położenie w pobliżu granicy z Czechami oraz Niemcami. Miasto chociaż nie największe (ok. 120 tysięcy mieszkańców) posiada wszystkie instytucje i zalety dużych miast. Opole to stolica województwa i jedno z najstarszych miast w Polsce. Studenci w Opolu mogą znaleźć studia z dziedzin technicznych, humanistycznych, ekonomicznych i innych.

W mieście studiować można następujące kierunki jak:

administracja, architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, biologia, biotechnologia, budownictwo, chemia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, europeistyka, filologia angielska, filologia czeska, filologia germańska, filologia hiszpańska (iberystyka), filologia polska, filologia romańska, filologia rosyjska, filologia słowiańska, filozofia, finanse i rachunkowość, fizjoterapia, fizyka, fizyka medyczna, gospodarka przestrzenna, historia, informatyka, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria środowiska, kosmetologia, kulturoznawstwo, logistyka, matematyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, międzynarodowe stosunki gospodarcze, muzykologia, nauki o rodzinie, ochrona dóbr kultury, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, pedagogika, pedagogika małego dziecka, pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, pedagogika specjalna, pielęgniarstwo, politologia, położnictwo, praca socjalna, prawo, psychologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, technologia żywności i żywienia człowieka, technologie energetyki odnawialnej, telekomunikacja, teologia, turystyka historyczna, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie informacją, zdrowie publiczne

W Opolu dominują uczelnie publiczne:

W mieście jest też uczelnia niepaństwowa, czyli Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, oraz zamiejscowe wydziały dwóch szkół tj.: Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej.

Opole jest miastem, gdzie panuje studencką atmosferą. W stolicy najmniejszego województwa w Polsce studiuje najwięcej studentów w kraju w proporcji na jednego mieszkańca - 36 tysięcy studentów przypada na około 126 tysięcy mieszkańców. Dla wielu kandydatów przydatna może okazać się informacja, że Opole, jeżeli chodzi o utrzymanie jest jednym z najtańszych miast w kraju.

W Opolu po zajęciach można iść do filharmonii, jednego z kilku teatrów lub kin. W mieście organizowane są tez liczne imprezy cykliczne m.in.: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, Ulica Kultury, Opole Songwriters Festival, Opolskie Konfrontacje, Opolska Jesień Literacka, Opolska Noc Kabaretowa, Dni Opola, Opolskie Targi Książek Naukowych, Jazz Rock Meeting, czy Silesia Superior Attack. Flagową imprezą akademicką są coroczne „Piastonalia”. To święto wszystkich opolskich studentów, kilkudniowa zabawa i czas wolny od nauki.

Opole to też znaczący ośrodek przemysłowy. Funkcjonują tu zakłady przemysłu spożywczego, maszyn i urządzeń, branży IT. Warto o tym pamiętać planując ścieżkę kariery.

Ze względu na rodowód miasta sięgający roku około 800, w mieście można odnaleźć wiele atrakcyjnych zabytków z różnych okresów historycznych. Do najciekawszych należą: rynek z zachowanym XIII wiecznym układzie urbanistycznym, Wieża Piastowska – symbol Opola i Wenecja Opolska, czyli szereg kamienic położonych nad kanałem rzeki Młynówki. W najbliższej okolicy miasta można zwiedzić także pałac w Kamieniu Śląskim i zamek w Rogowie Opolskim i bajkowy Zamek Moszna.

Opole jako miasto akademickie przypadnie do gustu osobom szukającym kameralnej akademickiej atmosfery.

Zapraszamy na: https://opinieouczelniach.pl/studia-opole