Zarządzanie biznesem
Studia w zakresie Zarządzanie biznesowego mają na celu wykształcenie specjalistów do pracy na stanowiskach menadżerskich średniego szczebla, doradców, konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym, a także przygotowują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Program został opracowany tak, aby wyposażyć absolwentów w kompetencje niezbędne do prowadzenia i rozwijania własnej działalności gospodarczej, samodzielnego podejmowania decyzji biznesowych, kształtowania wizerunku przedsiębiorstwa, zarządzania kadrami, skutecznej komunikacji, negocjacji.
Studenci uzyskują poszerzoną wiedzę na temat metod zarządzania zasobami IT. Uczą się prognozować i modelować zintegrowane procesy w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zaawansowanych metod i narzędzi ilościowych oraz jakościowych.
W ramach toku studiów podejmowana jest współpraca z centrami transferu technologii, inkubatorami przedsiębiorczości i innymi instytucjami wspierającymi przedsiębiorczość oraz praktykami prowadzącymi własne przedsiębiorstwa.
Specjalności do wyboru na kierunku:
- zarządzanie firmą
- zarządzanie zasobami IT.
Dla kogo studia na kierunku zarządzanie biznesem
Studia zarządzanie biznesem kierowane są dla nieekonomistów. Osób, które ukończyły studia pierwszego stopnia w innych dziedzin naukowych: inżynieryjnych, ścisłych, przyrodniczych, medycznych, filologicznych lub innych i chciałyby uzyskać kwalifikacje do prowadzenia biznesu poraz zajmować stanowiska menedżerskie.
Od kandydatów oczekuje się otwartości umysłu, zaradności, kreatywności, samodzielności w podejmowaniu decyzji. Bardzo istotne są także kompetencje miękkie - łatwość komunikowania, prowadzenia negocjacji.
Program kształcenia na kierunku zarządzanie biznesem
W programie studiów znajdą się m.in. takie kierunki:
- zarządzanie firmą
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- finanse przedsiębiorstw
- prawo handlowe
- digitalizacja biznesu
- rachunkowość w procesie zarządzania
- marketing
- rozwój firmy
- ryzyko i kryzys w organizacji
- doskonalenie kompetencji menadżerskich
- standardy i praktyki w zarządzaniu usługami IT
- analiza procesów biznesowych.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie biznesem
Podstawą rekrutacji jest konkurs dyplomów, ewentualnie spełnienie warunków formalnych.
Kandydaci muszą posiadać dyplom studiów pierwszego stopnia lub magisterskich ukończonych na kierunkach innych niż należących do dziedziny nauk ekonomicznych.
Perspektywy pracy po kierunku zarządzanie biznesem
Absolwenci zdobywają kompetencje pozwalające na:
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej
- zajmowanie stanowisk kierowniczych w małych i średnich przedsiębiorstwach
- zajmowanie stanowisk menedżerskich w działach IT
- kierowanie zespołami projektowo-programistycznymi.
Opinie o kierunku zarządzanie biznesem
Studia te to doskonały pomysł na uzyskanie kompetencji menedżerskich dla specjalistów w innych, różnorodnych dziedzinach nie związanych z biznesem.
Uzyskana wiedza pozwoli na sprawne realizowanie w praktyce innowacyjnych pomysłów.
W toku studiów podejmowana będzie współpraca z centrami transferu technologii, inkubatorami przedsiębiorczości i innymi instytucjami wspierającymi przedsiębiorczość oraz praktykami prowadzącymi własne przedsiębiorstwa.
Kadra naukowo-dydaktyczna specjalności to osoby posiadające doświadczenia praktyczne w zakresie doradztwa biznesowego dla małych i średniej wielkości przedsiębiorstw, w tym również przedsiębiorstw komercjalizujących innowacyjne pomysły.