Zarządzanie w Szczecinie
Zarządzanie - studia
3-lenie studia kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata lub inżyniera. Większość szczecińskich uczelni oferuje możliwość studiowania zarządzania na magisterskich studiach II stopnia.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym powinien cechować się dobry menadżer, zobaczcie:
https://pieczynska.com.pl/zarzadzanie-2/dobry-menedzer/
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie nauczania: zarządzanie projektami, zasobami ludzkimi, jakością, zarządzanie strategiczne, zarządzanie procesami, psychologia w zarządzaniu, negocjacje, procesy informacyjne w zarządzaniu, informatyka w zarządzaniu, marketing, badania marketingowe, marketing międzynarodowy, rachunkowość zarządcza, rachunkowość finansowa, finanse przedsiębiorstwa, prawo cywilne i handlowe, bezpieczeństwo publiczne, etyka w zarządzaniu, przedsiębiorczość, logistyka.
Zarządzanie - specjalizacje
Studenci Zarządzania mogą wybrać przykładowo ścieżki kształcenia:
- gospodarka regionalna i samorządowa,
- logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym,
- zarządzanie w kryzysie,
- zarządzanie zasobami ludzkimi,
- rachunkowość zarządcza,
- wycena i zarządzanie nieruchomościami,
- zarządzanie zasobami ludzkimi,
- organizacja i zarządzanie w gospodarce morskiej,
- psychologia zarządzania,
- marketing i nowe media,
- logistyka i spedycja,
- zarządzanie projektami.
Zarządzanie - rekrutacja
Rekrutacja do ZUT odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na egzaminie maturalnym z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz jednego dowolnego przedmiotu.
Nabór do Akademii Morskiej obejmuje wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, fizyki z astronomią, informatyki i geografii.
USz przyjmuje kandydatów w oparciu o punkty języka obcego, jednego przedmiotu spośród: geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie oraz jednego przedmiotu z grupy: biologia, chemia, fizyka i astronomia/fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
Uczelnie niepubliczne rekrutują według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia menedżerskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Zarządzaniu
Absolwenci zarządzania pracują na stanowiskach asystenckich, kierowniczych, menedżerskich we wszystkich działach przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych – wszędzie tam, gdzie podejmowane są decyzje mające usprawnić działanie organizacji, podnieść jej efektywność, wypracować zysk.
Ile zarabia menadżer?
Zarządzanie - opinie
Dzięki profesjonalizmowi wykładowców, ich dużej wiedzy oraz sporemu doświadczeniu praktycznemu nauczysz się trenować umiejętności menedżerskie, uczestnicząc w grach kierowniczych, decyzyjnych i biznesowych, realizowanych w trakcie zajęć. Ciekawe i wartościowe zajęcia będą okazją do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń z praktykami biznesu, którzy co dzień podejmują wyzwania związane z zarządzaniem ludźmi czy procesami w swoich organizacjach.
Jeżeli chcesz w przyszłości obejmować kierownicze stanowiska, z sukcesem zarządzać efektywnymi zespołami i trafnie diagnozować wyzwania, jakie przed organizacjami stawia współczesny biznes – wybierz studia na kierunku zarządzanie. Jestem przekonany, że studia nie tylko dostarczą Ci dużą dawkę wiedzy i pomogą rozwinąć Twoje kompetencje, ale również dadzą Ci motywację do działania i będą miały pozytywny wpływ na rozwój Twojej kariery zawodowej.
dr Włodzimierz Zasadzki, menedżer kierunku zarządzanie
Czy warto studiować Zarządzanie?
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia
Jakie uczelnie w Szczecinie oferują kierunek zarządzanie
(+91) 444 11 60, 444 10 31, 444 10 29, 444 12 21
rekrutacja@usz.edu.pl