​Fizjoterapia w Łodzi

Dlaczego warto zostać fizjoterapeutą?

To zawód przyszłości. Po pierwsze żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, coraz więcej ludzi w zaawansowanym wieku wymaga specjalistycznej opieki. Po drugie zmienia się świadomość ludzi – są aktywniejsi, amatorsko uprawiają różnorodne dyscypliny sportu, co wiąże się z urazami, skręceniami, naderwaniami – pomoc fizjoterapeuty jest nieodzowna w powrocie do sprawności. Po trzecie ogólnie, niezależnie od wieku, bardziej dbamy o siebie, o wygląd, oddalamy oznaki zmęczenia, starzenia się korzystając z masaży, rehabilitacji ruchowej.

Dla kogo fizjoterapia?

Praca fizjoterapeuty jest stuprocentowo związana z kontaktem z drugim człowiekiem, często cierpiącym, niesprawnym, oczekującym współczucia, empatii, zrozumienia. Jednocześnie od fizjoterapeuty oczekuje się stanowczości, decyzyjności, umiejętności przełamania niechęci pacjenta – wszystko po to, aby uzyskać pożądany efekt terapii. Ze względu na charakter pracy fizjoterapeuta powinien cieszyć się nienagannym zdrowiem i doskonałą tężyzną fizyczną, sprawnością manualną.

Studia na fizjoterapii

Fizjoterapia to 5-letnie studia magisterskie. Łączy zagadnienia związane z anatomią i innymi naukami medycznymi, naukami o zdrowiu oraz naukami o kulturze fizycznej.

W trakcie nauki realizowane są przedmioty podstawowe jak: anatomia człowieka, biologia medyczna, kinezjologia, fizjologia, patologia, biomechanika, psychologia, kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna oraz przedmioty kierunkowe, takie jak: kinezyterapia, fizykoterapia, masaż, terapia manualna, zaopatrzenie ortopedyczne i protetyka, a także kliniczne podstawy fizjoterapii, fizjoterapia kliniczna, diagnostyka i programowanie rehabilitacji w wielu specjalnościach.

Co po studiach?

Absolwenci fizjoterapii są przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – praktyki fizjoterapeutycznej. Zatrudniani są w przychodniach, szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, centrach fitness, gabinetach terapii manualnej, przychodniach sportowych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej.

Gdzie studiować fizjoterapię w Łodzi?

Łódzkie szkoły wyższe oferujące studia na kierunku fizjoterapia to:

Społeczna Akademia Nauk

Studia stacjonarne kosztują 5760 zł za rok, niestacjonarne - 5520 zł.

Uniwersytet Medyczny, studia stacjonarne.

Rekrutacja na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z biologii oraz do wyboru matematyki lub fizyki.

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi, specjalności:

  • fizjoterapia w sporcie i odnowie biologicznej
  • fizjoterapia wieku senioralnego.

Rok studiów stacjonarnych kosztuje 6000 zł, niestacjonarnych – 5760 zł.

Więcej o tym, kim jest fizjoterapeuta w artykule Kamila na blogu fizjoweb:

https://fizjoweb.pl/kim-jest-fizjoterapeuta/