Fizjoterapia w Łodzi
Fizjoterapia - studia
Fizjoterapia to 5-letnie studia magisterskie. Łączy zagadnienia związane z anatomią i innymi naukami medycznymi, naukami o zdrowiu oraz naukami o kulturze fizycznej.
Praca fizjoterapeuty jest stuprocentowo związana z kontaktem z drugim człowiekiem, często cierpiącym, niesprawnym, oczekującym współczucia, empatii, zrozumienia. Jednocześnie od fizjoterapeuty oczekuje się stanowczości, decyzyjności, umiejętności przełamania niechęci pacjenta – wszystko po to, aby uzyskać pożądany efekt terapii. Ze względu na charakter pracy fizjoterapeuta powinien cieszyć się nienagannym zdrowiem i doskonałą tężyzną fizyczną, sprawnością manualną.
Czym zajmuje się fizjoterapeuta?
Więcej o tym, kim jest fizjoterapeuta w artykule Kamila na blogu fizjoweb:
https://fizjoweb.pl/kim-jest-fizjoterapeuta/
Fizjoterapia - przedmioty na studiach
W trakcie nauki realizowane są przedmioty podstawowe jak: anatomia człowieka, biologia medyczna, kinezjologia, fizjologia, patologia, biomechanika, psychologia, kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna oraz przedmioty kierunkowe, takie jak: kinezyterapia, fizykoterapia, masaż, terapia manualna, zaopatrzenie ortopedyczne i protetyka, a także kliniczne podstawy fizjoterapii, fizjoterapia kliniczna, diagnostyka i programowanie rehabilitacji w wielu specjalnościach.
Praca po Fizjoterapii
Absolwenci fizjoterapii są przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – praktyki fizjoterapeutycznej. Zatrudniani są w:
- przychodniach,
- szpitalach,
- gabinetach rehabilitacyjnych,
- sanatoriach,
- ośrodkach wypoczynkowych,
- gabinetach odnowy biologicznej,
- ośrodkach SPA,
- centrach fitness,
- gabinetach terapii manualnej,
- przychodniach sportowych,
- zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej.
Fizjoterapia - specjalizacje
Wybrane uczelnie oferują takie specjalizacje w ramach kierunku Fizjoterapia:
- fizjoterapia w sporcie i odnowie biologicznej
- fizjoterapia wieku senioralnego.
Fizjoterapia - rekrutacja
Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny odbywa się na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z biologii oraz do wyboru matematyki lub fizyki.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Fizjoterapię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z zakresu Fizjoterapii i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Ile zarabia fizjoterapeuta?
Godzinna wizyta w prywatnym gabinecie fizjoterapeutycznym to koszt 100-200 zł.
Nieco inaczej wygląda wynagrodzenie w pracy na etacie w publicznej służbie zdrowia. Mediana zarobków to 3500 zł.
Czy warto studiować Fizjoterapię?
Fizjoterapeuta to zawód przyszłości. Po pierwsze żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, coraz więcej ludzi w zaawansowanym wieku wymaga specjalistycznej opieki. Po drugie zmienia się świadomość ludzi – są aktywniejsi, amatorsko uprawiają różnorodne dyscypliny sportu, co wiąże się z urazami, skręceniami, naderwaniami – pomoc fizjoterapeuty jest nieodzowna w powrocie do sprawności. Po trzecie ogólnie, niezależnie od wieku, bardziej dbamy o siebie, o wygląd, oddalamy oznaki zmęczenia, starzenia się korzystając z masaży, rehabilitacji ruchowej.
Fizjoterapia - opinie
Absolwenci studiów w zakresie fizjoterapii zyskują szerokie możliwości zawodowe. Fizjoterapia należy do specjalistycznych zawodów medycznych i stanowi główny dział rehabilitacji medycznej.
***
Zobacz inne kierunki o podobnym profilu kształcenia:
Fizjoterapia w języku angielskim
Terapia zajęciowa z rehabilitacją
***
Zobacz inne kierunki studiów medycznych.
Przeczytaj więcej o studiach medycznych.