Gdzie studiować? Studiuj w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego oraz gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski. Miasto ma silne tradycje lotnicze. Według różnego typu badań rzeszowianie są zadowolonymi z miasta, przyjaznymi i przedsiębiorczymi ludźmi. Rzeszów jest też ważnym ośrodkiem edukacyjnym, studia mogą tu podjąć przyszli piloci na jedynym w kraju kierunku kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego.

Kierunki, jakie można studiować w Rzeszowie to:

administracja, archeologia, architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, biologia, biotechnologia, budownictwo, dietetyka,dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, europeistyka, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, filologia rosyjska, filozofia, fizjoterapia, fizyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, grafika, grafika komputerowa i produkcja multimedialna, historia, informatyka, informatyka i ekonometria, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, inżynieria medyczna, inżynieria środowiska, kosmetologia, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, matematyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, nauki o rodzinie, ochrona środowiska, pedagogika, pielęgniarstwo, politologia, położnictwo, praca socjalna, prawo, ratownictwo medyczne, rolnictwo, socjologia, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienia człowieka, transport, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne

W Rzeszowie siedzibę mają dwie uczelnie publiczne:

Ofertę studiów uzupełniają wyższe szkoły niepubliczne:

W Rzeszowie istnieje także Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny ukierunkowany na przemysł nowych technologii. Miasto jest doskonale skomunikowane, posiada międzynarodowy port lotniczy, który realizuje połączenia z takimi miastami jak Dublin, East Midlands, Frankfurt nad Menem, Londyn, Manchester, Oslo, Paryż oraz Warszawa. W mieście krzyżują się międzynarodowa trasa E-40 Drezno – Kijów oraz drogi krajowe nr 9 i 19, umożliwiające najkrótsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Do granic z Ukrainą oraz Słowacją jest tylko około 90 km.

Co można robić po zajęciach w Rzeszowie? Na pewno spacerować i jednocześnie poznawać dzieje miasta. Położony u stóp Karpat Rzeszów swoją historia sięga średniowiecza. Do tej pory można podziwiać zabytki z tamtego okresu jak np.: XV–wieczny Ratusz. Ciekawe budowle to: XIV–wieczny kościół farny, XVI–wieczny Zamek Lubomirskich, pochodzący z XVII wieku klasztor, czy synagogi. Najciekawsza może okazać się podziemna trasa turystyczną usytuowana pod kamienicami i płytą rynku.

W mieście i okolicy odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe. Wymienić tu można: Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, Carpathia Festival, Dni Rzeszowa, Święto Paniagi, Wielokulturowy Festiwal Galicja, Noc Muzeów, Juwenalia Rzeszowskie, Dni Kultury Marynistycznej, Rzeszowskie Spotkania Teatralne oraz Biennale Plakatu Teatralnego. Na koncert można udać się do filharmonii, która wyposażona jest w jedną z najlepszych pod względem akustycznym salę koncertową. Inne rozrywki dostępne w mieście oferują kina, teatry, galerie sztuki i fotografii, muzea. Na imprezę można wybrać się do któregoś z klubów, a na kawę najlepiej na starówkę.

Studenci mogą korzystać także z bazy sportowej miasta: kortów tenisowych, ośrodków jeździeckich, parków linowych, siłowni miejskich, 100 kilometrów tras rowerowych, ośrodków SPA, a nawet pola golfowego. Zimą do dyspozycji są pobliskie trasy narciarskie – zjazdowe i biegowe, latem system roweru miejskiego.

Rzeszów to dobry wybór na studia dla tych, które chcą kształcić się w mieście stawiającym na rozwój i nowoczesność.

Zajrzyj także na: https://opinieouczelniach.pl/studia-rzeszow