Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi
Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia
Celem kształcenia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji jest uzyskanie specjalistycznej wiedzy w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych w powiązaniu z praktyką menedżerską. Studia obejmują zagadnienia z dziedziny zarządzania, ekonomii, finansów, prawa, marketingu i wspomagania komputerowego.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego stopnia. Trwają 4 lata zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, absolwenci uzyskują tytuł inżyniera.
Zarządzanie i inżynieria produkcji - przedmioty na studiach
W programie studiów przewidziane są przedmioty: podstawy zarządzania, technologie informatyczne, psychologia zarządzania, przedsiębiorczość, mechanika techniczna, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie produkcją i usługami, finanse i rachunkowość, matematyka stosowana w zarządzaniu, analiza danych, pozyskiwanie kapitału finansowego, prawo dla inżynierów, podstawy zarządzania jakością.
Wybrane przedmioty realizowane są w języku angielskim. Studenci odbywają praktyki i staże w firmach współpracujących z uczelnią.
Czym zajmuje się inżynier zarządzania?
Inżynier zarządzania to specjalista, który łączy wiedzę z dziedziny inżynierii oraz zarządzania, aby skutecznie planować, organizować, kierować i kontrolować procesy i zasoby w organizacjach. Jego praca ma na celu poprawę efektywności operacyjnej, optymalizację procesów oraz osiąganie celów biznesowych. Odbywa się to choćby poprzez wdrażane systemy zarządzania jakością, monitoring wskaźników jakościowych i podejmowanie działań korygujących w razie jakichkolwiek odchyleń.
Inżynierowie zarządzania tworzą modele matematyczne i statystyczne, które pomagają w prognozowaniu i planowaniu, wspomagają wprowadzanie nowych technologii, procesów i produktów do organizacji.
Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi - specjalności
Na kierunku Inżynieria zarządzania dostępne są w Łodzi specjalności:
- inżynieria procesów produkcyjnych
- inżynieria jakości
- inżynieria logistyki
- inżynieria produkcj
Czy warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji?
Studenci kierunku przekonują, dlaczego warto studiować ten kierunek w Łodzi:
Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi – rekrutacja
Kandydaci na studia uzyskują punkty rekrutacyjne za wyniki uzyskane na maturze z matematyki, języka obcego oraz fizyki lub chemii.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię zarządzania w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – perspektywy pracy
Absolwenci kierunku zajmują stanowiska operacyjne, analityczne na różnych szczeblach zarządzania. Pracują jako konstruktorzy, technolodzy, ekonomiści czy informatycy. Niektórzy wybierają ścieżkę naukową. Wielu absolwentów podejmuje pracę w firmach, w których jako studenci realizowali praktyki.
Zarobki po Zarządzaniu i inżynieria produkcji
Młodszy specjalista może liczyć na pensję w wysokości około 5 200 złotych brutto, natomiast specjalista otrzymuje wynagrodzenie o średniej wysokości 7 030 złotych brutto.
Faktyczna wysokość zarobków zależeć będzie od zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia, formy zatrudnienia, wielkości firmy i jej lokalizacji.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych