Zarządzanie w Lublinie
Zarządzanie - studia
Zarządzanie to propozycja dla osób otwartych, kreatywnych, myślących strategicznie, zorganizowanych, charyzmatycznych. Ich zadaniem, jako przyszłych menedżerów, będzie motywowanie współpracowników do realizowania własnych pomysłów, zarządzanie projektami, zespołami ludzi.
Studenci zdobywają siedzę z różnych dziedzin: finansów, marketingu, HR, produkcji, sprzedaży.
Studia są dwustopniowe, absolwenci uzyskują tytuł licencjata, a następnie magistra.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Program kształcenia przewiduje przykładowo przedmioty: marketing, podstawy zarządzania, mikroekonomia, makroekonomia, finanse, przedsiębiorczość, techniki sprzedaży, HR business partner, psychologia społeczna, podstawy rachunkowości, prawo, bankowość, badania marketingowe, zarządzanie projektami, rozwój kompetencji menedżerskich, zarządzanie jakością, marketing personalny, podstawy zarządzania produkcją, podatki w działalności gospodarczej.
Zarządzanie - specjalizacje
- menadżer produktu
- e-przedsiębiorczość
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- zarządzanie w biznesie
- informatyka w zarządzaniu
- przedsiębiorczość i marketing
- zarządzanie finansami
- zarządzanie rozwojem regionalnym
- zarządzanie bezpieczeństwem
- gospodarka elektroniczna
- zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie
- zarządzanie informacją w przestrzeni publicznej
Zarządzanie - rekrutacja
Rekrutacja na UMCS odbywa się podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: matematyka, historia, geografia.
Nabór do PL obejmuje wyniki z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: matematyka, historia, geografia, informatyka, wos.
Kandydaci do KUL przyjmowani są w oparciu o wyniki jednego z przedmiotów do wyboru spośród: język polski, język obcy nowożytny, geografia, historia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Uczelnie niepubliczne rekrutują według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzani możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Zarządzaniu
Absolwenci kierunku pracują na stanowiskach specjalistów, kierowników, menedżerów, a docelowo dyrektorów różnych działów przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych: logistyki, marketingu, sprzedaży, public relations, kadr, jakości. Są zatrudniani w firmach konsultingowych, doradczych. Mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.
Ile zarabia menadżer?
Mediana zarobków menadżera wynosi 7500 zł brutto. To wartość uśredniona. Wynagrodzenia zależą od zakresu obowiązków, branży, doświadczenia oraz formy zatrudnienia.
Przykładowo pensja kierownika w korporacji to 6800 zł brutto, a dyrektora - 15 500 brutto.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Z pewnością tak, jeśli chcesz w przyszłości pracować w biznesie, dowiedzieć się, jak być skutecznym liderem.
Duży nacisk jest kładziony na zajęcia praktyczne. Wiele z nich prowadzą praktycy, na co dzień zarządzający dużymi firmami.
Dzięki współpracy z partnerami biznesowymi studenci mają możliwość odbycia ciekawych praktyk i staży, nawiązania kontaktów.
Zarządzanie - opinie
Zastanawiacie się nad wyborem tego kierunku studiów? Chcecie dowiedzieć się więcej, kim jest dobry menedżer?
Spójrzcie zatem na ten zawód okiem doradcy biznesowego:
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych.
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych.
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia