Fizyka w Łodzi
Fizyka - studia
Studenci Fizyki nabywają umiejętności przeprowadzania eksperymentów, analizy danych, konstruowania modeli teoretycznych, jak również stosowania różnorodnych metod komputerowych oraz zaawansowanych technik obliczeniowych. Zostają wyposażeni w wiedzę matematyczną oraz umiejętność stosowania metod matematycznych właściwych dla fizyki, a także dla innych dziedzin o charakterze przyrodniczym lub technicznym.
Fizyka w Łodzi – specjalności
Studenci Fizyki mają do wyboru ścieżki dydaktyczne:
- fizyka
- astrofizyka
- nanotechnologia
- fizyka medyczna
Fizyka - przedmioty na studiach
W programie studiów na Fizyce znajdą się m.in. takie przedmioty, jak podstawy fizyki, analiza matematyczna, algebra, metody numeryczne, mechanika klasyczna i relatywistyczna, termodynamika, fizyka statyczna, podstawy fizyki kwantowej, elektrodynamika, astronomia.
Fizyka w Łodzi – rekrutacja
Rekrutacja na Fizykę obejmuje język obcy oraz do wyboru jeden przedmiot: fizyka/fizyka i astronomia, matematyka, informatyka, biologia, chemia.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Fizykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kierunki ścisłe i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Fizyka w Łodzi – perspektywy pracy
Zależnie od ukończonego kierunku czy ścieżki kształcenia absolwenci mogą pracować w:
- laboratoriach przemysłowych
- urzędach miar
- bankach
- firmach branży IT
- placówkach popularyzujących fizykę, astronomię
- przemyśle
- działach badawczo-rozwojowych
- placówkach służby zdrowia
- przedsiębiorstwa rozwijające zaawansowane technologie informatyczne, optoelektroniczne i medyczne
Czy warto studiować Fizykę?
Kompetencje absolwentów kierunku są cenione przez licznych pracodawców, nie tylko ściśle związanych z fizyką, ale również reprezentujących branżę IT czy bankowość.
Dla wielu fizyków satysfakcja z pracy i możliwość uczestniczenia w fascynujących projektach badawczych są równie ważne, co aspekt finansowy.
Fizyka - opinie
Dowiedz się, jakimi m.in. zjawiskami zajmują się studenci fizyki:
Ile zarabiają fizycy?
Fizycy pracują w różnych branżach, takich jak badania naukowe, przemysł, sektor publiczny, edukacja czy technologia. Wynagrodzenia mogą się różnić w zależności od obszaru zawodowego.
Przykładowo mediana zarobków fizyka medycznego to 6200 zł. Oznacza to, że połowa reprezentantów tego zawodu zarabia powyżej tej kwoty, a druga połowa poniżej. Wynagrodzenia 25% fizyków medycznych wynoszą więcej, niż 8500 zł.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z fizyką:
Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie
Biofizyka molekularna i komórkowa
Zobacz inne kierunki ścisłe
Dowiedz się więcej o studiach technicznych