Sztuczna inteligencja we Wrocławiu
Sztuczna inteligencja - studia
Studia pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji ora nauko oddanych. Studenci rozwijają swoje umiejętności matematyczne, programistyczne, obliczeniowe, analityczne, pracy projektowej w grupie, z nastawieniem na identyfikowanie problemów i ich rozwiązywanie z wykorzystaniem technik i metod inteligentnych.
Poznają zagadnienia maszynowego uczenia, w tym modeli probabilistycznych i modeli głębokich (deep learning), zastosowań sztucznej inteligencji w personalizowanych systemach rekomendacyjnych oraz w przetwarzaniu języka naturalnego, danych multimedialnych, danych sieciowych i danych pochodzących z mediów cyfrowych.
Studia realizowane są na poziomie drugiego stopnia.
Sztuczna inteligencja – przedmioty na studiach
W programie kształcenia przewidziano m.in.: podstawy optymalizacji, sieci złożone, probabilistyczne modele grafowe, głębokie sieci neuronowe, uczenie maszynowe, uczenie reprezentacji, przetwarzanie danych i okrywanie wiedzy, przetwarzanie języka naturalnego, wizualizacja danych i komunikowanie, innowacje i przedsiębiorczość w sztucznej inteligencji, informatyka afektywna, przetwarzanie danych przestrzennych, analiza mediów cyfrowych, zastosowanie technik rozmytych, eksploracja danych językowych, metaheurystyki, przetwarzanie danych masowych, przetwarzanie danych złożonych, biometria.
Czym zajmuje się specjalista z zakresu sztucznej inteligencji?
Osoby pracujące w obszarze sztucznej inteligencji stosują metody uczenia maszynowego, wykorzystują nowoczesne narzędzia informatyczne w trudnych zadaniach analizy danych czy interpretacji uzyskanych wyników do zastosowań praktycznych.
Sztuczna inteligencja we Wrocławiu – rekrutacja
O przyjęciu na studia decyduje ocena na dyplomie oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Sztuczną inteligencję możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Sztuczna inteligencja – praca po studiach
Ukończenie studiów na tym kierunku otwiera drogę kariery w:
- najlepszych centrach badawczo-rozwojowych na świecie
- firmach informatycznych
- przedsiębiorstwach wykorzystujących inteligentne technologie
- laboratoriach informatycznych
- firmach zajmujących się analizą danych
- zespołach programistycznych.
Czy warto studiować Sztuczną inteligencję?
Sztuczna inteligencja to rozwiązania przyszłości. Obecnie z technologią tą wiąże się duże nadzieje w obszarze diagnostyki medycznej, finansów, motoryzacji.
Sztuczna inteligencja – opinie
Studia zainteresują z pewnością osoby, które potrafią i lubią programować, matematyka i algorytmika nie jest im obca, mają zacięcie w zakresie analityki danych, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego.
Zarobki po sztucznej inteligencji
Zarobki informatyków uchodzą za jedne z najwyższych. Specjaliści z zakresu sztucznej inteligencji mogą liczyć na naprawdę imponujące wynagrodzenia. Ich wysokość zależeć będzie od posiadanego doświadczenia, formy zatrudnienia. Mowa tu przykładowo o kwotach ok. 25 tys. zł brutto w przypadku umowy o pracę. Współpraca B2B pozwala uzyskać zarobki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy zł.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Sztuczna inteligencja i data science
Sztuczna inteligencja i uczelnie maszynowe
Sztuczna inteligencja w biznesie
Tutaj znajdziesz informacje o studiach technicznych.
Przeczytaj opisy wybranych kierunków technicznych.