Zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia we Wrocławiu
Studenci kierunku poznają m.in. zagadnienia z zakresu inżynierii mechanicznej, projektowania procesów technologicznych i kierowania nimi w różnych obszarach gospodarki, a także środki techniczne stosowane w nowoczesnych procesach produkcyjnych, w tym zautomatyzowanych i zrobotyzowanych.
Uczą się zarządzać przedsiębiorstwami produkcyjnymi, wykorzystywać narzędzia informatyczne w zarządzaniu produkcją. Zdobywają kwalifikacje menedżerskie i kompetencje potrzebne do sprawowania funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Zarządzanie i inżynieria produkcji realizowana jest we Wrocławiu na poziomie pierwszego i drugiego stopnia. Kierunek dostępny jest również w języku angielskim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalności
Na studiach pierwszego stopnia można wybrać:
- zarzadzanie procesami wytwarzania
- inżynieria rozwoju produktu
- inżynieria produktów żywnościowych
- inżynieria produktów chemicznych
- inżynieria bioproduktów.
W ofercie studiów drugiego stopnia znajdują się specjalności:
- zarządzanie i organizacja produkcji
- logistyka stosowana
- organizacja produkcji
- zarządzanie jakością
- przedsiębiorczość i innowatyka
- zarządzanie produkcją i usługami
- zarządzanie rozwojem
- zarządzanie technologią
- zarządzanie procesami.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – przedmioty na studiach
W programie nauczania przewidziano: zarządzanie, mikroekonomia, makroekonomia, finanse, zarządzanie bezpieczeństwem, metrologia, inżynieria procesowa, rachunkowość wspomagana komputerowo, ekologia i zarządzanie środowiskiem, projektowanie inżynierskie i technologiczne, matematyka dla inżynierów, podstawy maszynoznawstwa, zarządzanie produkcją i usługami, podstawy termodynamiki, zarządzanie jakością, nauka o materiałach, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, procesy produkcyjne, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, badania operacyjne i logistyka.
Czym zajmuje się specjalista z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji?
Osoba taka może być odpowiedzialna za zarządzanie procesami produkcyjnymi, organizowanie i zarządzanie personelem, koordynowanie prac zespołów pracowniczych, realizację oraz wdrażanie prac badawczych i rozwojowych, dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Zajmuje się także doradztwem technicznym i organizacyjnym.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – rekrutacja we Wrocławiu
Na Politechnice Wrocławskiej punktowane są wynik maturalne z matematyki, języka obcego, języka polskiego oraz fizyki lub egzaminu zawodowego.
Kandydaci na Uniwersytet Przyrodniczy przyjmowani są w oparciu o punkty z języka polskiego, języka obcego oraz przedmiotu wybranego spośród biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki, matematyki.
Na Uniwersytecie Ekonomicznym obowiązuje kandydatów matematyka, język obcy nowożytny (jeden spośród: angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki, włoski) oraz jeden przedmiot do wyboru spośród następujących: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka, filozofia.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie i inżynierię produkcji w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – praca po studiach
Absolwent kierunku może pracować przykładowo jako:
- dyrektor produkcji
- menedżer produkcji
- menedżer jakości
- menedżer ds. logistyki i zaopatrzenia
- technolog produkcji
- inżynier produktu
- inżynier projektów
- inżynier laboratorium pomiarowego
- główny technolog
- specjalista ds. transferu technologii
- specjalista ds. controllingu i analiz
- specjalista ds. procesów biznesowych.
Czu warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji?
Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek przyszłościowy, zwłaszcza w kontekście rozwoju technologii, automatyzacji i przemysłu 4.0. Absolwenci są cenionymi specjalistami w firmach globalnych, gdzie ważne są umiejętności zarządzania procesami w zróżnicowanym środowisku. Firmy produkcyjne i logistyczne stale poszukują specjalistów, którzy rozumieją zarówno technologie, jak i zasady zarządzania.
Absolwenci mogą pracować w wielu sektorach – od przemysłu, przez logistykę, po IT i usługi.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opinie
Studia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji to dobry wybór dla osób, które chcą łączyć wiedzę techniczną z umiejętnościami zarządzania.
Dowiedz się więcej o studiach:
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych