Finanse i rachunkowość we Wrocławiu
Finanse i rachunkowość – studia we Wrocławiu
Studia z zakresu finansów to dobry wybór dla osób o umysłach ścisłych, matematycznych. Przyszła praca w finansach czy rachunkowości wymagać będzie dokładności, umiejętności analitycznych, swobodnego poruszania się w zmieniających się przepisach prawa, także cierpliwości.
Studenci kierunku zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości, zarządzania majątkiem, podatków, rynków finansowych oraz funkcjonowania instytucji finansowych. Uczą się dokonywania analizy kondycji finansowej gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i innych organizacji.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Finanse i rachunkowość – przedmioty na studiach
Program kształcenia przewiduje m.in. takie przedmioty: wprowadzenie do mikroekonomii, wprowadzenie do makroekonomii, finanse, rachunkowość, zarządzanie, finanse publiczne, matematyka finansowa, rynki finansowe, analiza i wycena instrumentów finansowych, bankowość, finanse przedsiębiorstw, ubezpieczenia, makroekonomia, rachunkowość finansowa, ekonometria, analiza fundamentalna, podstawy zarządzania ryzykiem, finanse międzynarodowe, rachunkowość zarządcza i rachunek kosztów.
Finanse i rachunkowość – specjalności we Wrocławiu
W tym ośrodku akademickim na kierunku Finanse i rachunkowość dostępne są m.in. takie ścieżki kształcenia:
- bankowość i ubezpieczenia
- bankowość i usługi finansowe
- bankowość i podatki
- zarządzanie finansami przedsiębiorstw
- analiza danych i zarządzanie ryzykiem
- nieruchomości
- podatki
- rachunkowość
- rynki finansowe
- nowoczesne technologie w finansach
- finanse instytucji rządowych i samorządowych
- specjalista kadr i płac
- fintech.
Finanse i rachunkowość – rekrutacja we Wrocławiu
Podczas naboru na Uniwersytet Ekonomiczny pod uwagę brana jest matematyka, język obcy oraz jeden przedmiot wybrany spośród: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka, filozofia.
Uczelnie niepubliczne rekrutują według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Finanse i rachunkowość możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Finanse i rachunkowość – praca po studiach
Absolwent kierunku może być przykładowo zatrudniony jako:
- doradca/analityk finansowy
- doradca/analityk inwestycyjny
- doradca klienta w bankowości i ubezpieczeniach
- specjalista w zakresie pośrednictwa finansowego
- menedżer ds. finansowych w sektorze małych, średnich i dużych przedsiębiorstw
- specjalista ds. analiz i sprawozdawczości finansowej
- specjalista ds. finansów i rachunkowości w podmiotach z branż finansowych i niefinansowych.
Finanse i rachunkowość we Wrocławiu – opinie
„Jeśli wiesz, że analityczne myślenie jest Twoją mocną stroną i zazwyczaj opisujesz świat za pomocą wykresów i liczb, to studia na kierunku Finanse i rachunkowość są dla Ciebie. Jestem przekonana, że zdobędziesz tu interesującą i praktyczną wiedzę. Aby zapewnić Ci jak najlepszy start zawodowy, opracowaliśmy program studiów we współpracy z Radą Biznesu. Dzięki temu odzwierciedla to, z czym możesz mieć do czynienia w codziennej pracy. Nasi wykładowcy zapoznają Cię z praktycznymi aspektami omawianych zagadnień. Poznasz też specjalistyczne oprogramowanie, powszechnie używane w firmach z branży. W czasie studiów będziesz mieć możliwość uczestniczenia w pełnych wyzwań stażach i praktykach.” dr Agata Strzelczyk, menedżer kierunku Finanse i rachunkowość, Uniwersytet WSB Merito
Zarobki po studiach finansowych
Na podstawie badań losów absolwentów pierwszą dziesiątkę najlepiej opłacanych kierunków studiów otwierają Finanse i rachunkowość. Zarobki absolwentów tych studiów wahają się od 5500 zł brutto do 10500 zł brutto.
Czy warto studiować Finanse i rachunkowość?
„Finanse i rachunkowość to obszar cieszący się niesłabnącą popularnością zarówno wśród badaczy jak i praktyków. Ciągle zmieniające się uwarunkowania prawne, powstające innowacje oraz polityka wprowadzająca na rynek szereg nowych rozwiązań, wymusza ciągłą potrzebę kształcenia się w tym zakresie oraz niegasnące zainteresowanie wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, możliwą do wykorzystania w codziennych działaniach wielu podmiotów gospodarczych, a także osób fizycznych.” dr inż. Anna Motylska-Kuźma, prodziekan ds. kierunków biznesowych, Uniwersytet Dolnośląski DSW
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Finanse i rachunkowość w biznesie
Finanse, bankowość, ubezpieczenia
Zarządzanie finansami i rachunkowość
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.