Cyberbezpieczeństwo we Wrocławiu
Cyberbezpieczeństwo - studia
Celem kierunku jest wykształcenie specjalistów w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom i nadużyciom pojawiającym się w świecie cyfrowym. Studenci uczą się wykorzystywania nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych, audytowania sieci, obsługi i działania aplikacji oraz usług elektronicznych w Internecie.
Poznają zasady projektowania inteligentnych systemów chroniących przed atakami, funkcjonowania narzędzi kryptograficznych, uodporniania systemów na cyberataki.
Studia kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Można kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia.
Cyberbezpieczeństwo - specjalności
We Wrocławiu można wybrać następujące ścieżki kształcenia:
- bezpieczeństwo danych
- bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych
- bezpieczeństwo w energetyce
Co to jest cyberbezpieczeństwo?
Zapewnienie bezpieczeństwa przed cyberatakami, przeciwdziałanie im i usuwania skutków to zadania przed jakimi stają specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Do ich zadań należy wdrażanie systemów zabezpieczeń, monitorowanie sieci komputerowych, tworzenie kopii zapasowych danych, szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa.
Cyberbezpieczeństwo - program studiów
Program studiów przewiduje również zagadnienia z obszaru regulacji prawnych, ochrony danych osobowych oraz funkcjonowania krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, a także rozwiązań międzynarodowych.
Cyberbezpieczeństwo we Wrocławiu – rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych z języka obcego, języka polskiego, matematyki oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: fizyka lub informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na kierunki związane z cyberbezpieczeństwem możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia informatyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Cyberbezpieczeństwo – praca
Specjaliści z zakresu cyberpezpieczeństwa mogą pracować w:
- firmach z branży IT
- instytucjach finansowych
- sektorze wojskowym
- administracji
- energetyce.
Cyberbezpieczeństwo - opinie
Czy warto studiować Cyberbezpieczeństwo?
W obecnej rzeczywistości trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność biznesową bez wykorzystania Internetu – jego zasobów, rozwiązań technicznych. Jednocześnie technologie cyfrowe stały się przestrzenią nadużyć, miejscem nieuczciwych działań cyberprzestępców.
Zarobki po Cyberbezpieczeństwie
Mediana zarobków osób zatrudnionych na stanowisku specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa to 10 500 zł. W przypadku współpracy B2B kwota ta wynosi 12 500 zł.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z cyberbezpieczeństwem:
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo
Kryptologia i cyberbezpieczeństwo
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się o studiach technicznych