Mikrobiologia we Wrocławiu
Mikrobiologia - studia
Studia na Mikrobiologii obejmują zagadnienia ze świata drobnoustrojów i pasożytów. Studenci uczą się pracy z materiałem biologicznym. Poznają nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą.
Kierunek realizowany jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Czym zajmuje się mikrobiolog?
Mikrobiolog zajmuje się światem drobnoustrojów. Poznaje, obserwuje, hoduje i bada wirusy, bakterie, grzyby. Analizuje ich rolę w przyrodzie. Przeprowadza eksperymenty, pozwalające znaleźć zastosowanie wiedzy mikrobiologicznej w ochronie środowiska, medycynie, weterynarii.
Mikrobiologia – przedmioty na studiach
Studenci będą mierzyć się m.in. z takimi przedmiotami, jak biologia mikroorganizmów, biologia człowieka, chemia dla mikrobiologów, podstawy biologii komórki zwierzęcej, parazytologia, mikrobiologia środowiska, genetyka ogólna, bakteriologia, biofizyka komórki, mykologia, wirusologia, immunologia, ewolucjonizm.
Mikrobiologia we Wrocławiu – rekrutacja
Kandydaci na UWR uzyskują punkty rekrutacyjne z języka obcego, biologii oraz przedmiotu do wyboru spośród: chemia, matematyka, fizyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Mikrobiologię na innych uczelniach możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na Mikrobiologii i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Mikrobiologii
Absolwenci kierunku pracują w:
- instytucjach naukowych
- ośrodkach badawczo-rozwojowych
- jednostkach kontrolno-pomiarowych
- laboratoriach służb weterynaryjnych
- laboratoriach przemysłu spożywczego
- przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym
- instytucjach ochrony zdrowia
- ośrodkach zajmujących się profilaktyką zdrowotną
Czy warto studiować Mikrobiologię?
Kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim wyróżnia dominacja zajęć laboratoryjnych, wiele unikalnych, specjalistycznych zajęć.
Absolwenci zdobędą wiedzę niezbędną do identyfikowania mikrobiologicznych zagrożeń, takich jak bioterroryzm, choroby zakaźne i tropikalne, a także do wykorzystywania drobnoustrojów w licznych dziedzinach życia gospodarczego – przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym.
Ile zarabia mikrobiolog?
Mediana wynagrodzeń mikrobiologów to nieco ponad 4700 zł brutto. Oznacza to, że połowa przedstawicieli tego zawodu zarabia więcej, a druga połowa mniej, niż wskazana wartość.
Mikrobiologia – opinie
Na kierunku Mikrobiologia najlepiej odnajdą się osoby dociekliwe, dokładne, zdeterminowane, zainteresowane pracą laboratoryjną.
***
Może zainteresują cię inne kierunki o podobnym profilu? Nasze propozycje:
Bioinżynieria produkcji żywności
Biotechnologia stosowana roślin
Zobacz inne kierunki biologiczno-przyrodnicze