Informatyka i ekonometria w Poznaniu
Informatyka i ekonometria – studia w Poznaniu
Studenci Informatyki i ekonometrii poznają zagadnienia analizy danych, modelowania, prognozowania i zarządzania ryzykiem. Uczą się programowania i obsługi systemów informatycznych. Studia przybliżają problematykę z zakresu Data science, Big data, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości.
Informatyka i ekonometria realizowana jest w Poznaniu na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Informatyka i ekonometria – specjalności
Studia pierwszego stopnia dostępne są w specjalnościach:
- analityka gospodarcza
- elektroniczny biznes
- informatyka w gospodarce i administracji
- inżynieria finansowa.
Na studiach drugiego stopnia można wybrać:
- analityka gospodarcza
- informatyka w gospodarce i administracji
- inżynieria finansowa.
Informatyka i ekonometria – przedmioty na studiach
Program kształcenia na tym kierunku przewiduje m.in. przedmioty: algorytmy i struktury danych, informatyka ekonomiczna, matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, technologie informacyjne, mikroekonomia, programowanie komputerów, statystyka opisowa, makroekonomia, badania operacyjne, rachunek prawdopodobieństwa, finanse, prawo, ekonometria, projektowanie systemów informatycznych, rachunkowość, statystyka matematyczna, bazy danych, logika, marketing, metody i techniki zarządzania, podstawy sztucznej inteligencji.
Informatyka i ekonometria – rekrutacja w Poznaniu
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka obcego, matematyki oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: geografia, historia lub informatyka.
Zamiast przedmiotu do wyboru można alternatywnie wskazać wyniki egzaminu zawodowego potwierdzającego uzyskanie tytułu technika ekonomisty albo technika rachunkowości.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę i ekonometrię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kształcenie z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Informatyka i ekonometria – praca po studiach
Absolwenci kierunku pracują przykładowo jako:
- analitycy finansowi i gospodarczy
- menedżerowie zarządzający ryzykiem lub portfelem inwestycji
- brokerzy informacyjni
- projektanci serwisów internetowych i usług sieciowych
- specjaliści ds. audytu informatycznego
- projektanci rozwiązań informatycznych dla biznesu lub serwisów internetowych i usług sieciowych.
Czy warto studiować Informatykę i ekonometrię?
Połączenie umiejętności informatycznych z analizą danych jest obecnie bardzo cenione na rynku pracy - absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych sektorach.
Specjaliści ds. analizy danych i programiści to jedni z najlepiej opłacanych pracowników na rynku. Absolwenci kierunków związanych z informatyką i analizą danych mają możliwość osiągnięcia wysokich wynagrodzeń.
Branża IT oraz finansowa, które korzystają z ekonometrii, rozwijają się bardzo szybko. Trendy związane z automatyzacją procesów, analityką predykcyjną oraz wykorzystaniem danych do podejmowania decyzji biznesowych sprawiają, że specjaliści łączący informatykę z ekonometrią mają świetne perspektywy rozwoju.
Informatyka i ekonometria – opinie
Studia będą odpowiednie dla osób, które interesują się analizą danych, statystyką, modelowaniem matematycznym oraz informatyką. Otwierają drogę do kariery w sektorach związanych z finansami, IT, data science lub consultingiem.
Na kierunku dobrze sprawdzą się kandydaci posiadający umiejętności analityczne i matematyczne, zdolność logicznego myślenia oraz gotowość do ciągłego uczenia się.
***
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Może zainteresują Cię również kierunki:
Ekonometria i analityka danych
Rachunkowość i analityka ekonomiczna
Modelowanie matematyczne i analiza danych
Fot. Freepik