Zarządzanie w Łodzi
Zarządzanie - studia
Chcesz w przyszłości zostać liderem biznesu, prowadzić własną firmę, mieć wpływ na procesy zachodzące w organizacji? Do tego uważasz, że jesteś inspiratorem zmian i innowacji, eksploratorem szans i możliwości pojawiających się w otoczeniu, masz umiejętności analityczne - wybierz Zarządzanie. W kontekście przyszłej pracy zawodowej to kierunek wyjątkowo otwarty. Studenci na etapie kształcenia znajdują własną ścieżkę zawodową, specjalności oferowane w trakcie nauki pozwalają uściślić własne zainteresowania.
Zarządzanie to studia licencjackie I stopnia. Na wybranych uczelniach można kontynuować kształcenia na magisterskich studiach II stopnia.
Czym zajmuje się menadżer?
Czym cechuje się dobry menedżer? Również o tym, jaki powinien być menadżer opowiada doradca biznesowy.
Zarządzanie - specjalizacje
Na kierunku zarządzanie wybrać można m.in. takie ścieżki kształcenia:
- projektowanie i doskonalenie organizacji
- analityka systemowa i technologie e-biznesu
- przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
- zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- e-commerce i marketing
- zarządzanie logistyczne
- rachunkowość i finanse w zarządzaniu
- zarządzanie projektem w organizacji
- kreatywne zarządzanie organizacją
- zarządzanie sprzedażą
- zarządzanie małym i średnim biznesem
- controling w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Zarządzanie - rekrutacja
Rekrutacja na UŁ odbywa się na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, wos, informatyka.
Kandydaci na Politechnikę Łódzką muszą zdać na maturze matematykę i język obcy.
Uczelnie niepubliczne najczęściej przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z zakresu zarządzania i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie studiów: ekonomia, podstawy zarządzania, podstawy marketingu, prawo cywilne i handlowe, wprowadzenie do finansów i rachunkowości, wprowadzenie do zarządzania projektami, narzędzia informatyczne w zarządzaniu, podstawy zarządzania procesami operacyjnymi.
Praca po zarządzaniu
Możliwości zatrudnienia po zarządzaniu jest bardzo wiele. Pracodawcy szczególnie cenią sobie pewne predyspozycje i umiejętności, jak chociażby współpraca w grupie projektowej, komunikatywność, własny rozwój czy zarządzanie czasem, bezcenne w pracy menedżera, specjalisty, konsultanta czy doradcy.
Przykładowe miejsca pracy absolwenta zarządzania to:
- firmy konsultingowe
- przedsiębiorstwa produkcyjne
- instytucje finansowe
- działy marketingu
- zarządzania zasobami ludzkimi
- e-commerce
- departamenty planowania i rozwoju
- przedsiębiorstwa logistyczne
- organizacje non-profit
- instytucje kultury i rekreacji
- jednostki administracji państwowej.
Ile zarabia menadżer?
Wysokość zatrudnienia zleży oczywiście od branży, wielkości firmy, zajmowanego stanowiska.
Przykładowo team leaderzy mogą otrzymać wynagrodzenie od 8000 do 13000 zł. Dyrektor obszaru zarabia od 13000 do 20000 zł. Stawki powyżej 20000 zarezerwowane są dla dyrektorów wyższego szczebla.
Czy warto studiować zarządzanie?
Zarządzanie to kierunek uniwersalny, ponieważ kształtuje uniwersalne umiejętności, niezbędne w każdej aktywności ekonomicznej i biznesowej. Jeżeli chcesz zostać specjalistą od zarządzania, dowiedzieć się jak doskonalić i rozwijać organizację - kierunek Zarządzanie jest dla Ciebie. Więcej na temat studiów na Zarządzaniu:
Zarządzanie - opinie
"Gdy wybierałem kierunek studiów, ważne było dla mnie uzyskanie wszechstronnego wykształcenia. Studia na Politechnice Łódzkiej to takie połączenie „umiejętności miękkich” z zakresu zarządzania z dostępem do „twardej” wiedzy technicznej w postaci zasobów jednej z najlepszych i najstarszych uczelni technicznych w Polsce. Nie bez znaczenia przy wyborze był również dla mnie bardzo wysoki poziom kształcenia z zakresu języków obcych oraz rozwinięta infrastruktura, zarówno ta służąca do zdobywania i pogłębiania wiedzy, jak i ta, z której studenci korzystają „po godzinach”, m.in. obiekty sportowe, inicjatywy studenckie. Politechnika Łódzka zapewnia pełne przygotowanie do pracy zawodowej. Ponadto, co jest niezwykle, aktywnie współpracuje z biznesem, np. w ramach Rady Biznesu. Warto z tego korzystać, bo daje to bezcenną możliwość kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, dostęp do praktyk i staży". Michał Harendarz, Export Manager w Grupie Pietrucha
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych.
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych.
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia