Inżynieria zarządzania w Poznaniu
Inżynieria zarządzania - studia
Studenci Inżynierii zarządzania uczą się dokonywania analizy ekonomicznej, pomiarów i obliczeń inżynierskich, wykorzystywania narzędzi informatycznych, komputerowych metod wspomagania projektowania i modelowania procesów oraz podejmowania działań inżynierskich. Rozwijane są ważne umiejętności interpersonalne, pracy w zespole.
Na kierunku dobrze sprawdzą się kandydaci o zdolnościach analitycznych, wielozadaniowi, otwarci na pracę zespołową i wyzwania, zorganizowani, uporządkowani.
Kierunek realizowany jest na poziomie pierwszego stopnia.
Inżynieria zarządzania - przedmioty na studiach
W programie studiów znajdą się m.in. takie przedmioty, jak: ekonomia, podstawy zarządzania, zarządzanie projektami, zarządzanie jakością, grafika inżynierska, inżynieria systemów z elementami analizy systemowej, marketing i badania marketingowe, podstawy projektowania inżynierskiego, informatyka w zarządzaniu, projektowanie procesów, ergonomia.
Inżynieria zarządzania w Poznaniu – specjalności
Na Inżynierii zarządzania dostępne są specjalności:
- zarządzanie jakością
- inżynieria zarządzania procesami produkcji
- ekoinżynieria i ekoenergetyka
- bezpieczeństwo i higiena pracy
Inżynieria zarządzania – rekrutacja
Kandydaci na PP przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, fizyka, informatyka lub geografia.
Nabór do uczelni niepublicznej odbywa się według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię zarządzania w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Inżynieria zarządzania - opinie
Więcej o kierunku:
Wybór inżynierii zarządzania w znaczącym stopniu umotywowany był moim obecnym stanowiskiem – pracuję jako technolog produkcji. Ponadto studia, to dla mnie szansa na rozbudowanie sieci kontaktów i poszerzenie perspektyw zawodowych. Wierzę, że postawienie na zarządzanie jakością, jako specjalność, będzie stanowić wyraźną wartość dodaną dla pracodawcy. Nauka w trybie zaocznym pozwala mi pogodzić wszystkie aktywności.
Mateusz Biliński, student WSB
Inżynieria zarządzania – perspektywy pracy
Absolwenci kierunki to specjaliści przygotowani do pełnienia funkcji menedżerskich. Pracują jako analitycy rynku, kierownicy sprzedaży czy produkcji, kontrolerzy jakości, planiści przepływu towarów, specjaliści ds. zaopatrzenia.
Inżynieria zarządzania - zarobki po studiach
Młodszy specjalista może liczyć na pensję w wysokości około 5 200 złotych brutto, natomiast specjalista otrzymuje wynagrodzenie o średniej wysokości 7 030 złotych brutto.
Faktyczna wysokość zarobków zależeć będzie od zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia, formy zatrudnienia, wielkości firmy i jej lokalizacji.
Czy warto studiować Inżynierię zarządzania?
Jeśli jesteś zainteresowany zarówno aspektami technicznymi, jak i zarządzaniem, inżynieria zarządzania może być odpowiednim wyborem. Ta dziedzina pozwala łączyć umiejętności techniczne z umiejętnościami dotyczącymi organizacji, decyzji i efektywnego wykorzystania zasobów.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych