Studia w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest znakomicie zlokalizowana względem innych ośrodków w Polsce. Dzięki rozwiniętej komunikacji krajowej i zagranicznej (lotnisko międzynarodowe) miasto rozwija się dynamicznie. Bydgoszcz to 8 co do wielkości miasto w kraju. Na uczelniach bydgoskich studiuje ponad 45 tysięcy studentów. Stanowią oni fundament innowacyjności i nowoczesności - wartości, na które to stawia miasto.

Wybierając Bydgoszcz na miejsce studiów można spodziewać się wolniejszego tempa życia niż w dużych ośrodkach akademickich, wielu okazji do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu oraz doznań kulturalnych zwłaszcza w sferze muzyki klasycznej.

Kierunki jakie można studiować w Bydgoszczy to:

administracja, analityka medyczna, architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, audiofonologia, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, bioinżynieria w produkcji zwierzęcej, biologia, biotechnologia, budownictwo, dietetyka, dyrygentura, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja techniczno – informatyczna, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, farmacja, filologia angielska, filologia germańska, filologia hiszpańska (iberystyka), filologia polska, filologia rosyjska, filozofia, fizjoterapia, fizyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, geografia, gospodarka przestrzenna, historia, informacja naukowa i bibliotekoznawstw, informatyka, informatyka i ekonometria, instrumentalistyka, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria, biomedyczna, inżynieria gazu łupkowego, inżynieria kompozytów, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, jazz i muzyka estradowa, kierunek lekarski, kompozycja i teoria muzyki, kosmetologia, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana,logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, matematyka, mechaniczna inżynieria tworzyw, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, nanobioinżynieria, nauki o rodzinie, ochrona dóbr kultury, ochrona środowiska, ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie, pedagogika, pielęgniarstwo, politologia, położnictwo, praca socjalna, prawo, psychologia, ratownictwo medyczne,rewitalizacja dróg wodnych, reżyseria dźwięku, rolnictwo, socjologia, stosunki międzynarodowe, technika rolnicza i leśna, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienia człowieka, teleinformatyka, telekomunikacja, transport, turystyka i rekreacja, wokalistyka, wychowanie fizyczne, wzornictwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne, zoofizjoterapia, zootechnika

W Bydgoszczy kandydaci na studia mają do wyboru studia na uczelniach publicznych:

W mieście działają także uczelnie niepubliczne:

Bydgoszcz to miasto, gdzie co chwilę można spotkać ślady historii. Warto zwrócić uwagę na Stare Miasto i Śródmieście z historycznie rozplanowanymi zabytkami: kościołami i spichrzami, gmachami użyteczności publicznej i kamienicami. Ciekawa jest też zrewitalizowana Wyspa Młyńska z amfiteatrem, młynem i spichrzami, które otoczone są wodą i starymi drzewami.

Bydgoszcz to miasto sportu. W obecne są tam wysoko notowane kluby: żużlowy Polonia Bydgoszcz i piłkarski Zawisza Bydgoszcz, a także kluby koszykówki kobiet i mężczyzn. Dzięki Torowi Regatowemu „BRDYUJŚCIE” i przepływającej przez miasto rzece bardzo rozwinięte jest wioślarstwo, które w Bydgoszczy obecne jest od ponad 100 lat. Nowoczesna Hala Łuczniczka wpłynęła natomiast na rozwój lekkoatletyki. W mieście obecne są też takie dyscypliny jak: hokej, baseball, speedrower, rugby, kolarstwo i squash.

Studenci w wolnych chwilach mogą spacerować po licznych parkach, starówce lub udać się do pobliskiego Myślęcinka do Parku Kultury i Wypoczynku – największego parku miejskiego w Polsce.. Atrakcjami Myślęcinka są stawy. Na największym z nich znajduje się wyspa ptasia, którą zamieszkują kolonie mew śmieszek i rybitw. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole, gdzie odbywają się koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe.

Jeżeli chodzi o kulturę również jest w czym wybierać. W Bydgoszczy swoją siedzibę ma Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego, zaliczana do czołowych instytucji muzycznych kraju. Sala koncertowa mieści na 880 osób, a budynek słynie na świecie z z genialnej akustyki. W Bydgoszczy znajduje się także Opera Nova,Teatr Polski, kina, galerie sztuki i muzea.

Co roku na wiosnę organizowane są juwenalia. W ciągu obydwu semestrów bawić można się w bydgoskich klubach, dyskotekach i kawiarniach.

Bydgoszcz jest miastem ciągle rozwijającym się, koszty utrzymania, atmosfera, możliwości spędzania wolnego czasu i komunikacja są przyjazne studentom.

Przejdź na bydgoski serwis: https://studia-bydgoszcz.opinieouczelniach.pl/