Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu
Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu
Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji uczą się projektować procesy produkcyjne, dobierać urządzenia, parametry urządzeń CNC, określać wielkości serii produkcyjnych. Poznają zasady tworzenia harmonogramów produkcji, określania zapasów magazynowych i produkcji w toku.
Zdobywają wiedzę z zakresu aspektów ekonomicznych produkcji: rachunek kosztów, układy kalkulacyjne, metody zarządzania projektami.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalności
Na studiach pierwszego stopnia dostępne są specjalności:
- inżynieria bezpieczeństwa cywilnego
- inżynier nowych uruchomień ruchu
- specjalista optymalizacji produkcji
- inżynier produkcji
- ochrona środowiska w systemach produkcyjnych
- zarządzanie produkcją.
Studia drugiego stopnia realizowane są w specjalnościach:
- systemy informatyczne w przedsiębiorstwie
- sterowanie produkcją
- inżynieria i zarządzanie jakością.
Czym zajmuje się inżynier produkcji?
Osoba pracująca w tym zawodzie może być odpowiedzialna za procesy produkcyjne, ciągłość utrzymania ruchu, optymalizację produkcji, dobór urządzeń i ich parametrów, dobór narzędzi, materiałów. Inżynier produkcji ustala harmonogram prac, określa wielkość serii, czas wykonywania każdej z nich.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in.: statystyka inżynierska, badania operacyjne, mikroekonomia, makroekonomia, mechanika techniczna, podstawy zarządzania, metalurgia i odlewnictwo, obróbka cieplna i spawalnictwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych, wytrzymałość materiałów i konstrukcji, zarządzanie produkcją i usługami, podstawy metrologii, techniczno-organizacyjne przygotowanie produkcji, podstawy konstrukcji maszyn, techniki pomiarowe, rachunek kosztów dla inżynierów, recykling, projektowanie procesów technologicznych i inne.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – rekrutacja w Poznaniu
Na Uniwersytecie Ekonomicznym punktowany jest język obcy oraz jeden przedmiot do wyboru: matematyka, fizyka, biologia lub chemia, alternatywnie wskazać można wynik egzaminu zawodowego z dyplomu technika bezpieczeństwa i higieny pracy, technika ekonomisty, technika logistyka, technika ochrony środowiska, technika procesów drukowania, technika technologii chemicznej lub technika technologii żywności.
W naborze na Politechnikę Poznańską uwzględniany jest język polski, język obcy, matematyka oraz do wyboru biologii, chemii, fizyki, informatyki lub wynik egzaminu zawodowego.
Uczelnia niepubliczna przyjmuje kandydatów według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie i inżynierię produkcji w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – praca po studiach
Absolwenci kierunku mogą pracować przykładowo na stanowiskach:
- inżynier procesu
- inżynier jakości
- planista produkcji
- menedżer produktu
- menedżer projektu
- kierownik produkcji
- kierownik zarządzania jakością
- kierownik utrzymania ruchu
- koordynator produkcji.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opinie
Kierunek jest odpowiedni dla osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, nowinkami technicznymi i procesami wytwarzania. Sprawdzą się kandydaci zorganizowani, dokładni, posiadający umiejętności analityczne.
Dowiedz się więcej o kierunku:
Czy warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji?
W programie studiów przewidziana jest duża liczba zajęć praktycznych rozwijających umiejętności menedżerskie oraz kwalifikacje inżynierskie powiązane z różnymi procesami wytwórczymi oraz usługowymi. Dzięki ścisłej współpracy z przemysłem i biznesem, wiele zajęć prowadzonych jest przez praktyków.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. wskiz.edu