Ekoenergetyka w Poznaniu
Ekoenergetyka – studia
Ekoenergetyka obejmuje zagadnienia z obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych, rolniczych i ochrony środowiska.
Studenci Ekoenergetyki uzyskują wiedzę z zakresu technologii wykorzystania biomasy do produkcji energii elektrycznej i ciepła, poznają sposoby jej konwersji na biopaliwa, pozyskiwania biogazu oraz projektowania, budowy i eksploatacji biogazowni. Uczą się na czym polegają technologie pozyskiwania energii ze źródeł geotermalnych, farm wiatrowych, paneli słonecznych czy ogniw fotowoltaicznych.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera, a następnie magistra.
Ekoenergetyka – przedmioty na studiach
W programie studiów na kierunku znajdą się: energia biomasy, mikrobiologia z elementami biologii roślin, roślinne surowce energetyczne, pomiary w ekoenergetyce, technika cieplna, biochemia, inżynieria materiałowa, metrologia techniczna, silniki i siłownie kogeneracyjne, ekologia i ochrona biosfery, energetyka wodna, energia wiatru i siłownie wiatrowe, obsługa maszyn w odnawialnych źródłach energii, fotowoltaika i kolektory słoneczne, programy użytkowe w ekoenergetyce, technika pozyskiwania biomasy odzwierzęcej, technika i technologia produkcji biopaliw.
Ekoenergetyka – rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z języka polskiego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, fizyka/fizyka z astronomią, geografia, matematyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na kierunki związane z ekoenergetyką możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia inżynierskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Ekoenergetyce
Absolwenci kierunku zatrudniani są tam, gdzie mogą wykorzystać swoje kompetencje w zakresie:
- projektowania instalacji OZE
- zarządzania instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii
- doradztwa ekoenergetycznego
- uprawy roślin energetycznych
- produkcji paliw z biomasy
Prowadzą działalność gospodarczą związaną z usługami, handlem i produkcją energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.
Pracują również w administracji państwowej i samorządowej w obszarze ochrony środowiska.
Czy warto studiować Ekoenergetykę w Poznaniu?
Odnawialne źródła energii to jeden ze sposobów zmniejszania negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Ekoenergetyka wpisuje się w metody innowacyjnego pozyskiwania energii. To kierunek przyszłościowy, istotny dla dynamicznie rozwijającego się sektora branży energetycznej.
Ekoenergetyka - opinie
Studia odpowiednie są dla osób otwartych na nowoczesne rozwiązania technologiczne, którym bliskie są kwestie związane z ochroną środowiska, poszukiwanie ekologicznych źródeł energii. Zdobycie wykształcenia inżynierskiego wymagać będzie predyspozycji do nauki przedmiotów ścisłych.
***
Kierunki z obszaru energii odnawialnej, które warto wziąć pod uwagę to m.in.:
Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami
Technologie energetyki odnawialnej
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
Energetyka odnawialna i zarządzanie energią
Poznaj inne kierunki studiów technicznych
Przeczytaj więcej o studiach technicznych
Jakie uczelnie w Poznaniu oferują kierunek ekoenergetyka
(+61) 848 72 12, 848 70 10, 848 70 09, 846 67 16
dsiss@up.poznan.pl