Zarządzanie we Wrocławiu
Zarządzanie - studia
Marzy Ci się własna firma? Chcesz zarządzać projektami? Kierować zespołami ludzi, prowadzić skuteczne negocjacje? Masz umysł analityczny, ale potrafisz nawiązywać dobre relacje? Nie brak Ci decyzyjności, radzisz sobie ze stresem, umiesz pracować pod presją czasu? Studia na Zarządzaniu to ścieżka kształcenia dla Ciebie!
Wrocław to prężny ośrodek edukacyjny, który co roku wypuszcza na rynek pracy liczne kadry kierownicze. Warto wybrać uczelnię i specjalność, które przygotują do stawienia czoła temu konkurencyjnemu rynkowi.
Zarządzanie to studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz II stopnia (magisterskie), realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnie oferują zróżnicowane specjalności, co pozwala kształcić się w konkretnej, wyspecjalizowanej dziedzinie.
Czym zajmuje się menadżer?
Więcej na ten temat w opinii doradcy biznesowego: https://pieczynska.com.pl/zarzadzanie-2/dobry-menedzer/
Zarządzanie - przedmioty na studiach
W programie studiów na Zarządzaniu przewidziano m.in. kursy: wprowadzenie do mikroekonomii, wprowadzenie do makroekonomii, finanse, rachunkowość, zarządzanie, prawo, matematyka, podstawy marketingu, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, zarządzanie operacyjne, nauka o przedsiębiorstwie, badania marketingowe, zarządzanie strategiczne, logistyka, zachowania nabywców.
Zarządzanie - specjalizacje
W ramach kierunku dostępne są m.in. specjalności: zarządzanie przedsiębiorstwem, marketing i sprzedaż, zarządzanie zasobami ludzkimi, psychologia w biznesie, zarządzanie produktem, zarządzanie kryzysowe, zarządzanie projektami, zarządzanie w przemyśle motoryzacyjnym, zarządzanie w służbach mundurowych, zarządzanie systemami logistycznymi, zarządzanie kapitałem ludzkim, zarządzanie bezpieczeństwem w systemach informatycznych, grafika komputerowa w reklamie, marketing i social media, menedżer sprzedaży, psychologia w zarządzaniu, specjalista bhp, zarządzanie małą i średnią firmą, zarządzanie produkcją, komunikacja marketingowa, menedżer biznesu, zarządzanie marką, biznes i start-upy, kierowanie ludźmi, menedżer projektów i procesów, specjalności: menadżer małego przedsiębiorstwa.
Zarządzanie - rekrutacja
Na Uniwersytecie Ekonomicznym punktowana jest matematyka, język obcy oraz przedmiot wybrany spośród: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka, filozofia.
Na Politechnice Wrocławskiej uwzględniana jest matematyka, język polski, język obcy oraz do wyboru fizyka lub informatyka.
Uczelnie niepubliczne najczęściej rekrutują kandydatów na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje te studia i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po zarządzaniu
Absolwent Zarządzania może pracować przykładowo jako:
- specjalista w obszarze marketingu i sprzedaży, organizacji i zarządzania
- kierownik niższego lub średniego szczebla, brand manager
- team leader
- menedżer procesu
- menedżer i koordynator projektu
- konsultant biznesowy IT
- analityk biznesowy
- specjalista HR
- szkoleniowiec
- doradca.
Ile zarabia menadżer?
Czy warto studiować zarządzanie?
Więcej o kierunku w krótkim filmie:
Zarządzanie - opinie
Uczymy umiejętności praktycznych także w nowoczesnych pracowniach i laboratoriach. Na zajęciach wykorzystujemy gry i symulacje, które już na studiach uczą wykorzystywania zdobytej wiedzy. Wiedzę przekazują doświadczeni pracownicy z renomowanych firm, często członkowie Rady Biznesu. Najbardziej zaangażowani i głodni wiedzy studenci mogą się rozwijać w kole naukowym. Nasze studia to 3xP: praktyka, profesjonalizm i pasja.
dr hab. Agnieszka Dejnaka, prof. WSB, Menedżer kierunku Zarządzanie
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych.
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych.
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia