Zarządzanie w Poznaniu
Zarządzanie - studia
Kierunek zarządzanie obejmuje kształcenie z zakresu kierowania przedsiębiorstwem, wyposaża w umiejętność wykorzystania narzędzi, służących analizie otoczenia, podejmowania racjonalnych decyzji zwiększających efektywność funkcjonowania firmy, poprawiających jej pozycję na rynku, wykorzystanie posiadanych zasobów.
Co robi menadżer?
Najkrócej mówiąc - zarządza. Planuje, dzieli obowiązki, wyznacza zadania, koordynuje prace, weryfikuje efekty. Jego rolą jest także odpowiednia motywacja pracowników i zespołów oraz kontrola wykonania powierzonych zadań.
Czy warto studiować zarządzanie?
Kluczowym celem studiów jest uzyskanie kompetencji menedżerskich oraz poznanie narzędzi niezbędnych do skutecznego wykonywania zadań kierowniczych. Wiele zajęć praktycznych, również z zakresu nauk społecznych wyposaża w wiedzę niezwykle przydatną nie tylko w prowadzeniu biznesu, ale też funkcjonowaniu w przestrzeni publicznej, finansowej, administracyjnej czy prawnej.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty na kierunku zarządzanie: podstawy zarządzania, informatyka w zarządzaniu, mikroekonomia, matematyka, prawo, marketing, rachunkowość, statystyka, analiza finansowa oraz przedmioty specjalnościowe.
Zarządzanie - rekrutacja
Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny rekrutowani są na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka obcego, matematyki oraz przedmiotu do wyboru spośród: geografia, historia lub informatyka.
Nabór na Wydział Prawa i Administracji UAM odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka angielskiego oraz do wyboru matematyki, geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie; na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa brane pod uwagę są punkty z języka polskiego, języka obcego oraz do wyboru historii, wiedzy o społeczeństwie lub innego przedmiotu.
Uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów na podstawie złożenia wymaganym dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia menadżerskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie - specjalizacje
Oferta specjalności i modułów kształcenia jest bardzo duża. Wybrane z nich to: handel i marketing, komunikacja w biznesie, konsulting gospodarczy, logistyka krajowa i międzynarodowa, organizacja i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorstwo w gospodarce globalnej, przedsiębiorczość w małej i średniej firmie, wycena nieruchomości, zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, zarządzanie municypalne, zarządzanie portem lotniczym, zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, administracja publiczna, zarządzanie projektami i funduszami Unii Europejskiej, zarządzanie wizerunkiem w instytucjach publicznych, menedżer sprzedaży, menedżer sportu, gospodarowanie nieruchomościami, international busiess, entrpreneurship, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie zakupami i zaopatrzeniem, zarządzanie logistyką w małych i średnich przedsiębiorstwach, zarządzanie sprzedażą, zarządzanie transportem i spedycją, psychologia biznesu, reklama i marketing, zarządzanie obsługą klienta, zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie projektami biznesowymi i społecznymi, bankowość, rachunkowość, kadry i płace, zarządzanie stacją paliw z akredytacją polskiej izby paliw płynnych, audyt i kontrola jakości zarządzania, coaching i przywództwo w biznesie, komunikacja wizerunkowa w biznesie, kryptowaluty w biznesie, marketing i zarządzanie sprzedażą, menedżer bezpieczeństwa w biznesie, negocjacje i mediacje biznesowe, neuropsychologia biznesu, organizacja i zarządzanie zamówieniami publicznymi, zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz bhp, zarządzanie innowacją i zmianą w dialogu lokalnym, zarządzanie kadrami – outsourcing HR, zarządzanie produktem i marką, handel i usługi - organizacja i zarządzanie, handel internetowy i social media, rachunkowość i finanse w firmie, stosunki międzynarodowe i handel zagraniczny, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie firmą rodzinną, zarządzanie i ekonomika w administracji.
Praca po zarządzaniu
Ze względu na różnorodność specjalności oferowanych przez uczelnie na kierunku zarządzanie, studia przygotowują specjalistów - kadry menedżerskie, pracowników średniego szczebla - z wielu dziedzin szeroko pojętej przedsiębiorczości. Wiedza zdobyta w trakcie nauki znajduje zastosowanie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, kierowaniu konkretnym działem przedsiębiorstwa, zarządzaniu korporacją.
Ile zarabia menadżer?
Trudno jednoznacznie wskazać poziom zarobków. Zależy on przede wszystkim o wielkości firmy, zakresu odpowiedzialności, zaangażowanego kapitału. Pensje menedżerów niższego szczebla zaczynają się od kilku tysięcy, górnej granicy nie ma. Mowa tu o wynagrodzeniach choćby menedżerów instytucji finansowych czy międzynarodowych koncernów.
Zarządzanie - opinie
Popularność i powszechność kierunku sprawia, że co roku tysiące absolwentów o podobnych kwalifikacjach opuszczają mury uczelni. Studia menedżerskie zyskały nawet opinię fabryk bezrobotnych. Zdobyte w toku kształcenia umiejętności i doświadczenia przydatne będą w wielu dziedzinach życia zawodowego.
***
Tutaj znajdziesz informacje o studiach ekonomicznych
Przeczytaj opisy wybranych kierunków ekonomicznych
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia