Inżynieria zarządzania w Warszawie
Inżynieria zarządzania - studia
Inżynieria zarządzania skupia się na zagadnieniach funkcjonowania przedsiębiorstw z perspektywy kosztów, efektywności, skuteczności w kontekście gospodarki cyfrowej i wykorzystania współczesnych technologii. Studenci uczą się m.in. projektować modele zarządzania, doskonalić procesy biznesowe, wdrażać innowacyjne projekty, analizować efektywność przedsięwzięć, znajdować źródła finansowania inwestycji, zarządzać portfelami projektów, stosować informatyczne narzędzia wspomagające, pracować w zespole.
Absolwenci 7-semestralnych studiów inżynierskich mogą na wydziale kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia na tym samym kierunku.
Inżynieria zarządzania w Warszawie - specjalności
Na studiach pierwszego stopnia dostępne są specjalności:
- zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie
- zarządzanie w gospodarce cyfrowej.
Inżynieria zarządzania - przedmioty na studiach
W programie studiów znajdą się m.in.: podstawy zarządzania projektami, zarządzanie wiedzą, matematyka finansowa, modele biznesowe, zarządzanie ryzykiem działalności przedsiębiorstwa, rachunkowość zarządcza, finansowanie projektów, modelowanie procesów biznesowych, komercjalizacja innowacji, sztuczna inteligencja w biznesie, sieci komputerowe, bezpieczeństwo systemów operacyjnych, podstawy kryptografii, bezpieczeństwo w cloud computing.
Inżynieria zarządzania w Warszawie – rekrutacja
W procesie rekrutacji uwzględniany jest język obcy, język oraz alternatywnie: jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, informatyka, chemia, biologia, geografia lub średnia arytmetyczna ocen z egzaminów kwalifikacyjnych potwierdzających kwalifikacje zawodowe na poziomie technika.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię zarządzania w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Inżynieria zarządzania – praca po studiach
Absolwenci pracują jako na stanowiskach kierowniczych, w charakterze analityków biznesu, specjalistów IT, digital menedżerów.
Zatrudniani są przykładowo w:
- jednostkach projektowych i doradczych
- firmach IT
- różnorodnych przedsiębiorstwach, w szczególności ukierunkowanych na transformację cyfrową
- administracji
- firmach projektowych i konsultingowych.
Inżynieria zarządzania - opinie
Studia na Wydziale Zarządzania to przede wszystkim szansa. Studenci, którzy faktycznie upatrują swoją przyszłość w branżach powiązanych ściśle z zarządzaniem, takich jak HR, PR, Marketing czy też funkcje kierownicze, zdobędą tu podłoże teoretyczne, ale również rozwiną umiejętności praktyczne. Możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju projektach interdyscyplinarnych i organizacjach sprawia, że ciągle się rozwijamy i stawiamy czoła nowym wyzwaniom.
Paulina Pawłowska, studentka
Czy warto studiować Inżynierię zarządzania?
Studia inżynieryjne w zakresie zarządzanie mogą być wartościowym wyborem dla osób zainteresowanych połączeniem umiejętności technicznych i zarządzania w celu skutecznej organizacji i optymalizacji procesów w różnych dziedzinach. Oczywiście, wartość tych studiów będzie zależała od twoich zainteresowań, umiejętności oraz celów zawodowych.
Umiejętności zdobyte na studiach mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak produkcja, usługi, finanse, zdrowie, logistyka i wiele innych.
Zarobki po inżynierii zarządzania
Młodszy specjalista może liczyć na pensję w wysokości około 5 200 złotych brutto, natomiast specjalista otrzymuje wynagrodzenie o średniej wysokości 7 030 złotych brutto.
Faktyczna wysokość zarobków zależeć będzie od zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia, formy zatrudnienia, wielkości firmy i jej lokalizacji.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych