Terapia zajęciowa w Warszawie
Terapia zajęciowa – studia w Warszawie
Studia na Terapii zajęciowej przybliżają m.in. medyczne, psychologiczne, społeczne i prawne aspekty funkcjonowania ludzi oraz jak te czynniki mogą wpływać na wykonywanie zajęć dnia codziennego i zdrowie. Studenci uczą się metod diagnozowania trudności zajęciowych, zasad ustalania celów terapeutycznych, planowania interwencji oraz ich implementowania w odniesieniu do osób doświadczających zaburzeń neurologicznych, psychicznych, schorzeń ortopedycznych. Poznają specyfikę pracy z osobami wykluczonymi społecznie lub zagrożonymi wykluczeniem a także charakter pracy z dziećmi i osobami starszymi.
Terapia zajęciowa realizowana jest w Warszawie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia.
Terapia zajęciowa – przedmioty na studiach
W programie nauczania będą przykładowo: pedagogika, ogólna, pedagogika specjalna, kinezjologia, fizjologia, terapia zajęciowa w cyklu rozwoju człowieka, wprowadzenie do interwencji w terapii zajęciowej, terapia zajęciowa osób z trudnościami w uczeniu się, terapia zajęciowa dzieci, terapia zajęciowa osób niepełnosprawnych, terapia zajęciowa osób z dysfunkcjami neurologicznymi, terapia zajęciowa w psychiatrii, artererapia, protetyka i ortotyka, metody usprawniania funkcji percepcyjno-motorycznych, terapia zaburzeń mowy.
Czym zajmuje się terapeuta zajęciowy?
Zadaniem terapeuty zajęciowego jest pomoc osobom lub grupom społecznym w wykonywaniu zajęć z obszaru samoobsługi, edukacji, pracy oraz odpoczynku, snu i czasu wolnego, dzięki czemu odzyskują oni lub rozwijają możliwość niezależnego i satysfakcjonującego życia.
Terapeuta zajęciowy zajmuje się rozwijaniem tych zajęć, których poziom uległ obniżeniu z powodu czynników zdrowotnych lub społecznych.
Terapia zajęciowa – rekrutacja w Warszawie
Podczas naboru uwzględniane są wyniki z trzech przedmiotów zdanych na maturze, z których kandydat uzyskał najlepszy wynik.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Terapię zajęciową możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Terapia zajęciowa – praca po studiach
Absolwenci kierunku mogą przykładowo pracować w:
- instytucjach ochrony zdrowia tj. w tym publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej
- szkołach
- zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych
- ośrodkach opieki długoterminowej oraz paliatywno-hospicyjnej
- zakładach rehabilitacji leczniczej
- zakładach pomocy i integracji społecznej
- instytucjach edukacyjnych
- różnych instytucjach działających na rzecz osób z ograniczeniami w funkcjonowaniu, osób z niepełnosprawnością oraz osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem.
Czy warto studiować Terapię zajęciową w Warszawie?
Zajęcia dydaktyczne mają zróżnicowaną formę, pozwalającą zdobyć wiedzę i doświadczenie praktyczne. Studenci uczestniczą w wykładach, warsztatach, ćwiczeniach, zajęciach klinicznych i praktykach zawodowych.
Dowiedz się więcej o kierunku:
Terapia zajęciowa - opinie
Jeżeli marzysz o zdobyciu kompetencji, dzięki którym będziesz wspierać i umacniać niezależne funkcjonowanie osób, którzy doświadczyli w swoim życiu problemów natury zdrowotnej, społecznej, ekonomiczno-prawnej, Terapia zajęciowa będzie doskonałym wyborem.
To studia a w przyszłości praca, które wymagają dużej empatii, uważności na drugiego człowieka, cierpliwości, otwartości na innych, ich problemy, akceptacji odmienności.
***
Zobacz także kierunki:
Terapia zajęciowa z rehabilitacją
Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii
Zobacz typy studiów pedagogicznych.
Poznaj wykaz kierunków pedagogicznych.
Fot. Freepik