Informatyka i ekonometria w Warszawie
Informatyka i ekonometria – studia w Warszawie
Studia na Informatyce i ekonometrii obejmują wiedzę z kilku pozornie odległych dziedzin, począwszy od ekonomii, zarządzania i finansów, poprzez informatykę, matematykę, a na ekonometrii i metodach ilościowych kończąc.
Studenci poznają narzędzia statystyczne, ekonometryczne i informatyczne stosowane do modelowania zjawisk ekonomiczno-społecznych z zakresu mikroekonomii, makroekonomii, finansów, ubezpieczeń, metod aktuarialnych, demografii oraz ekonomii instytucjonalnej i behawioralnej.
Informatyka i ekonometria realizowana jest w Warszawie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia.
Czym zajmuje się specjalista z zakresu informatyki i ekonometrii?
Do zadań takiej osoby należeć może modelowanie procesów społeczno-ekonomicznych, przeprowadzanie ilościowej analizy problemów ekonomicznych, finansowych i zarządczych, prognozowanie szeregów czasowych, stosowanie metod ilościowych i aktuarialnych, niezbędnych w działach analitycznych i badawczych instytucji rynku finansowego i ubezpieczeniowego,
Informatyka i ekonometria – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in. przedmioty: narzędzia informatyczne w ekonomii, wstęp do ekonomii, mikroekonomia, makroekonomia, algebra liniowa, analiza matematyczna, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna, ekonometria, rachunkowość, zarządzanie, prawo z elementami prawa handlowego, matematyka ubezpieczeniowa, programowanie komputerowe, informatyka gospodarcza, analiza szeregów czasowych, teoria wymiany międzynarodowej, makroekonomia gospodarki otwartej, projektowanie systemów informatycznych.
Informatyka i ekonometria – specjalności
Na studiach drugiego stopnia studenci wybierają specjalność:
- sztuczna inteligencja w analizach ekonomicznych
- systemy business intelligence
- European master in official statistics.
Informatyka i ekonometria – rekrutacja w Warszawie
Kandydaci na UW przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z języka polskiego, matematyki i języka obcego.
Przedmiot rekrutacyjny na SGGW to jeden spośród: fizyka, informatyka lub matematyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę i ekonometrię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kształcenie z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Informatyka i ekonometria – praca po studiach
Potencjalne miejsca pracy absolwentów kierunku to np.:
- działy analiz banków oraz firm doradztwa finansowego
- biura maklerskie
- administracja państwowa i samorządowa
- ośrodki przetwarzania informacji
- firmy komputerowe
- placówki naukowo-badawcze.
Czy warto studiować Informatykę i ekonometrię?
Branża technologiczna i finansowa stale się rozwija, oferując stabilne i dobrze płatne stanowiska. Połączenie programowania, matematyki, statystyki oraz ekonomii daje wyjątkowe umiejętności, które można wykorzystać w różnych obszarach.
Informatyka i ekonometria są kluczowe dla nowoczesnej gospodarki, gdzie analiza danych odgrywa coraz większą rolę w podejmowaniu decyzji biznesowych.
Informatyka i ekonometria – opinie
Kierunek jest odpowiedni dla kandydatów o predyspozycjach informatycznych, umysłach ścisłych, matematycznych, dodatkowo zainteresowanych ekonomią, finansami.
Studia mogą być wymagające, zwłaszcza w kwestii rozwiązywania złożonych problemów ekonometrycznych i programistycznych.
Warto zainwestować w praktyczne umiejętności, zdobywając doświadczenie w trakcie studiów poprzez staże, projekty lub kursy dodatkowe, aby wyróżnić się na rynku pracy.
***
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Może zainteresują Cię również kierunki:
Ekonometria i analityka danych
Rachunkowość i analityka ekonomiczna
Modelowanie matematyczne i analiza danych
Fot. Freepik