Rolnictwo w Warszawie
Rolnictwo - studia
Studenci kierunku Rolnictwo dowiedzą się, jak realizować produkcję roślinną, wykorzystując techniki rolnictwa precyzyjnego, uzyskają wiedzę z obszarów obejmujących biologię, chemię, wiedzę o środowisku oraz wiedzę zawodową z zakresu zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych i zastosowań informatyki w rolnictwie.
Rolnictwo w Warszawie realizowane jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Absolwenci uzyskują odpowiednio tytuł inżyniera lub magistra inżyniera.
Rolnictwo – przedmioty na studiach
W programie studiów znajdą się m.in. takie kursy: agroekologia i ochrona środowiska, botanika, systematyka roślin, gleboznawstwo, biochemia, propedeutyka rolnictwa, technika rolnicza, finanse i bankowość, fizjologia roślin, mikrobiologia, genetyka, fizjologia i żywienie zwierząt, rolnictwo precyzyjne, łąkarstwo, hodowla roślin i nasiennictwo, chemia rolna, ogólna uprawa roli i roślin, chów zwierząt, rachunkowość rolna, ekonomika i organizacja gospodarstw, ochrona roślin, herbologia, ogrodnictwo.
Rolnictwo – rekrutacja
Kandydaci na Rolnictwo w SGGW wybierają jeden przedmiot spośród: biologia, chemia lub matematyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Rolnictwo w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia rolnicze i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Rolnictwo – specjalizacje
Studenci studiów drugiego stopnia mają możliwość wyboru ścieżek kształcenia:
- agronomia i agrobiznes
- informatyka w rolnictwie
Praca po Rolnictwie
Choć rolnictwo najczęściej od razu kojarzy się z pracą na roli, możliwości zatrudnienia po tym kierunku jest wiele. Przykładowe z nich to:
- agrobiznes
- placówki naukowo-badawcze
- szkolnictwo
- administracja rządowa i samorządowa
- doradztwo rolnicze
- firmy handlowo-usługowe zajmujące się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin
- firmy zajmujące się ochroną i rekultywacją środowiska
- inspekcje ochrony środowiska
- jednostki certyfikujące gospodarstwa ekologiczne
- redakcje czasopism rolniczych
- redakcje radiowe i telewizyjne
Ile zarabia rolnik?
Rolnictwo – opinie
Rolnictwo na SGGW od lat utrzymuje się w czołówce rankingów.
Choć dla niektórych ten kierunek może kojarzyć się z przestarzałym i niemodnym, to zaprzecza temu poglądowi program kształcenia. Studenci poznają szereg nowoczesnych technik informatycznych wspierających pracę rolnika, zaznajamiają się z zasadami pozyskiwania funduszy unijnych, uczą się rozwiązywać problemy administracyjne, doskonalą znajomość języków obcych. Zgłębiają wiedzę z dziedzin związanych nie tylko stricte z rolnictwem.
***
Może również zainteresują Was kierunki:
Produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych
Przeczytaj więcej to studiach biologiczno-przyrodniczych