Geoinformatyka w Warszawie
Geoinformatyka - studia
Geoinformatyka najczęściej kojarzy się z dostępnymi w każdym smartfonie aplikacjami nawigacyjnymi czy mapami satelitarnymi. Ale to także sensory zanieczyszczeń czy czipy monitorujące ruch dzikich zwierząt, które przekazują dane odpowiednio następnie analizowane i wykorzystywane.
Studia na Geoinformatyce łączą wiedzę z zakresu geodezji i kartografii, informatyki i grafiki komputerowej. Studenci uczą się tworzyć innowacyjne produkty geoinformacyjne, jak choćby mapy cyfrowe, geoportale, aplikacje służące nawigacji, modele przestrzenne obiektów, programy do pozyskiwania danych o powierzchni Ziemi.
To zatem kierunek odpowiedni dla osób o zainteresowaniach w obszarze nauk geograficznych, ale też predyspozycjach inżynierskich, informatycznych. Od kandydatów oczekuje się umiejętności analitycznych, kreatywności, otwartości na niestandardowe rozwiązania i innowacyjności w podejściu do realizowanych zadań.
Kierunek na Politechnice Warszawskiej realizowany jest w formie inżynierskich studiów pierwszego stopnia.
Na WAT to studia jednolite magisterskie.
Geoinformatyka - przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdują się m.in. takie przedmioty, jak wprowadzenie do geomatyki, bazy i modele danych przestrzennych, geometria obliczeniowa, oprogramowanie GIS, analizy przestrzenne, bazy danych topograficznych, podstawy geodezji, elektroniczna technika pomiarowa w geodezji, podstawy wizualizacji kartograficznych, systemy nawigacji satelitarnej, podstawy fotogrametrii, teledetekcja.
Czym zajmuje się geoinformatyk?
Dowiedz się więcej o pracy geoinformatyka:
Geoinformatyka w Warszawie – rekrutacja
Podczas rekrutacji punktowana jest matematyka, język obcy oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia lub informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Geoinformatykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Geoinformatyka – perspektywy pracy
Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę zawodową przykładowo w:
- firmach geodezyjnych, informatycznych czy geoinformatycznych
- wydziałach geodezji administracji
- telekomunikacji
- energetyce
- bankowości
- geomarketingu
- turystyce
- wszystkich tych sektorach, gdzie wykorzystywane są zasoby danych przestrzennych.
Geoinformatyka - opinie
Absolwenci posiadają udokumentowany zasób wiedzy pozwalający na ubieganie się – po odbyciu wymaganej praktyki – o uprawnienia w zakresie prowadzenia samodzielnej działalności geodezyjnej.
Czy warto studiować Geoinformatykę?
Analiza rynku pracy pokazuje, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów łączących specjalistyczną wiedzę z zakresu geodezji i kartografii z kompetencjami informatycznymi.
Tworzenie nowoczesnych produktów geoinformatycznych to nie tylko rozwiązywanie trudnych zagadnień inżynierskich dających dużą satysfakcję, ale także często świetna zabawa.
Zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu jest podobne na całym świecie, więc przed najlepszymi absolwentami otwiera się globalny rynek pracy.
***
Może zainteresują Was inne kierunki łączące zagadnienia geografii, lokalizacji satelitarnej i informatyki:
Geografia fizyczna z geoinformacją
Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS
Geoinformatyka i techniki satelitarne
Geoinformatyka i geologia środowiska
Poznaj inne kierunki geograficzno-przyrodnicze
Dowiedz się o studiach geograficzno-przyrodniczych
Jakie uczelnie w Warszawie oferują kierunek geoinformatyka
(+) 261 837 938, 261 837 939, 261 837 956
rekrutacja@wat.edu.pl